Autor Wątek: Rdzewiejące mocowanie foteli przednich Yaris I - czym zabezpieczyć?  (Przeczytany 11134 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dominikalp

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 131
Czołem,

Miałem zapytać i w końcu pytam :) Czym najlepiej zabezpieczyć zardzewiałe mocowania foteli przednich (szyn, prowadnic). Jakaś farba? A może po prostu oddać do lakiernika? Ewentualnie czy istnieje wymiana tych elementów? Zardzewiałe są tylko przednie mocowania <fotograf>.

Z góry dziękuję za sugestie.



Auris II TS HSD 2018. Wcześniej: Auris I FL 1.6 2011, Auris I 1.6 2007, Yaris 1.0 2002

Offline TeRmiT

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 869
  • Płeć: Mężczyzna
Myślę że do lakiernika nie ma sensu oddawać tak małych elementów. Moim zdaniem masz dwie opcje:
Po dokładnych wyczyszczeniu przemalować podkładem + w sprayu lakier (choć uważam że problem znów się pojawi) Albo według mnie najlepsze wyjście, wyczyścić dokładnie i pędzelkiem pomalować dokładnie farbą Hammerite na rdzę.

Offline dominikalp

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 131
Sądzę, że nie ma się to błyszczeć. Chciał bym jednak zabezpieczyć element aby dalsza korozja nie osłabiała go. Dzięki za sugestię.
Auris II TS HSD 2018. Wcześniej: Auris I FL 1.6 2011, Auris I 1.6 2007, Yaris 1.0 2002

Offline TeRmiT

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 869
  • Płeć: Mężczyzna
Do zabezpieczenia będzie idealna Hammerite. Sam malowałem bębny i zaciski hamulców farbą "Hammerite prosto na rdzę" czarny połysk, tylko lekko druciatkiem usunąłem największe ślady rdzy i po przemalowaniu farba trzyma do dziś, a i kolorystycznie w Twoim przypadku będzie wyglądała jak reszta mocowania.

Offline adpre

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 918
  • Płeć: Mężczyzna
w Carinie mam to samo. rdzewieja tylko te przednie mocowania. po oczyszczeniu pomazalem jakas farba. z efektu zadowalony nie jestem :|. ale to moze akurat dlatego ze nie mialem pod reka Hammerite'a do uzycia.

robiac drugi raz dokladnie wszystko bym odczyscil. wszystko jakims srodkiem na rdze cortain lub rust gel. a potem moze Hammerite prosto na rdze...
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec.
(George Carlin)



Piłeś -  nie jedź!
Nie jedziesz - wypij.

duma

  • Gość
Mnie czeka to samo w tym roku...

Offline mentos

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Płeć: Mężczyzna
Ja mam takie pytanie, od czego wam rdzewieją te uchwyty? Mój YTS pierwszej młodości nie jest ale na uchwytach nie zauważyłem żadnej rdzy. Czy tak pognite mocowanie fotela jak te na zdjęciu nie wpłynie na bezpieczeństwo?
Reality Beats Fiction By Far

Offline zuoo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 992
  • Płeć: Mężczyzna
Ja w swojej Cari też mam już sporo skorodowane .. Może by to obczyścić i dodatkowo pod dywanik silikon jakiś i dopiero to wkręcić? To pewnie idzie po gwincie do góry?
cZŁOwiek  .. zło jest w każdym z Nas ..

Offline eddie

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 8940
  • Płeć: Mężczyzna
Hameritem to sobie siatke ogrodzeniowa mozecie pomalowac. Porzadnie wyczyscic, pomalowac miniowa farba i na to  wierzchni lakier
      "Ty się nie wpier****j, bo nie wiesz gdzie barykada jest"

Offline adpre

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 918
  • Płeć: Mężczyzna
Ja w swojej Cari też mam już sporo skorodowane .. Może by to obczyścić i dodatkowo pod dywanik silikon jakiś i dopiero to wkręcić? To pewnie idzie po gwincie do góry?

dzis musialem powiekszyc mozliwosci przewozowe ojca Cari w kombiaku.wykrecilem siedzenie pasazera (przy okazji ukrecilem jedna srube  :roll:) uchwyty tak samo jak w innych... z moich obserwacji wynika ze rdzewieja od wykladziny w gore. pod wykladzina czysciutko zero rdzy
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec.
(George Carlin)



Piłeś -  nie jedź!
Nie jedziesz - wypij.

Offline dominikalp

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 131
Odp: Rdzewiejące mocowanie foteli przednich Yaris I - czym zabezpieczyć?
« Odpowiedź #10 dnia: 14-06-2010, 19:10:55 »
A czym odkręcałeś? Duży płaski klucz czy specjalny wielowpust?

Nie wiem czy nie oddam całości do lakiernika. Przy okazji parę poprawek w nadwoziu.. :roll:
Auris II TS HSD 2018. Wcześniej: Auris I FL 1.6 2011, Auris I 1.6 2007, Yaris 1.0 2002

Offline adpre

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 918
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rdzewiejące mocowanie foteli przednich Yaris I - czym zabezpieczyć?
« Odpowiedź #11 dnia: 14-06-2010, 22:41:53 »
A czym odkręcałeś? Duży płaski klucz czy specjalny wielowpust?

Nie wiem czy nie oddam całości do lakiernika. Przy okazji parę poprawek w nadwoziu.. :roll:

nasadka :| pol obrotu i rdza nie dala za wygrana... w Carinie sa sruby z lbem szeciokatnym

jesli masz jakis dobry konkretny zaklad to tak. ale jesli za rok to samo... to juz wolalbym zrobic sam :-P
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec.
(George Carlin)



Piłeś -  nie jedź!
Nie jedziesz - wypij.

Offline markor

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: Rdzewiejące mocowanie foteli przednich Yaris I - czym zabezpieczyć?
« Odpowiedź #12 dnia: 09-03-2013, 17:04:35 »
Witam!
Mam podobny problem. Oczyszczenie z rdzy i pomalowanie Hammerite nic nie dało!!!
Rdza się pojawiła ponownie a śruba jest wilgotna! Wniosek: podciąga z dołu wilgoć! Rozmawiałem już z lakiernikiem i myślę że zlecę mu to (będzie konieczność odkręcenia foteli). Zastanawiam się tylko czy ktoś już to robił i jaki skutek to przyniosło. Czytałem gdzieś wcześniej, że usterka ta w Yarisie jest "genetyczna" i nieusuwalna... ot taki urok!

Robsajson

  • Gość
Odp: Rdzewiejące mocowanie foteli przednich Yaris I - czym zabezpieczyć?
« Odpowiedź #13 dnia: 09-03-2013, 18:12:16 »
Skoro śruba jest wkręcona na przelot, to nic dziwnego, że zaciąga wilgoć i wszystko zaczyna rdzewieć.

Offline TeRmiT

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 869
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rdzewiejące mocowanie foteli przednich Yaris I - czym zabezpieczyć?
« Odpowiedź #14 dnia: 09-03-2013, 18:26:52 »
Raczej nie powinna, jak już to moim zdaniem po prostu okładzina podłogi zaciąga tą wilgoć i o ile wymiana śruby na nierdzewną by coś dała, to nie rozwiązuje problemu w kwestii cały mocowań foteli :)


 

Beesafe.pl