Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Corolla Verso 1.8 MMT Sol - doświadczenia użytkownika  (Przeczytany 36896 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kruppe

• Gość
Witam wszystkich serdecznie.

Chciałbym podzielić sięz użytkownikami niniejszego forum moimi smutnymi doświadczeniami z TC Verso.
Samochód został kupiony w maju 2004. Zdecydowałem sięna tęwersję, ponieważ lubięminivany i automatyczne skrzynie biegów. Mój pech polegał na tym, że nie dość iż TC Verso nie bardzo spełnia warunki bycia minivanem, to do tego skrzynia MMT jest jakąś straszliwą pomyłka konstrukcyjną.
Porzedni jeździłem Zafirą. Jest to auto rodzinne pełną gębą - wygodne fotele na długie trasy, ogromny bagażnik, przepastne schowki i możliwe do wykorzystania dodatkowe dwa fotele w bagażniku (te w Verso to dowcip). Każdy kto miał kontakt z Verso zauważył na pewno jak krótkie i wąskie są tam siedziska, a do tego bardzo niskie co dla mnie jest sporą wada z uwagi na wrażliwy kręgosłup. Schowków też w Verso nie uświadczysz, zaś bagaznik nawet przy 2 rzędach siedzeń jest bardzo skromny. Za zadne pieniądze nie ma tez siatki oddzielającej przestrzeń bagażową od kabiny (standard w Zafirze).
Skrzynia MMT (multi-mode manual transmission) to natomiast klasa sama dla siebie. Jest to normalna skrzynia ze sprzęgłem i zmiana przęłozeń sterowaną automatycznie. Z zewnątrz wygląda to jak automat, bo nie ma pedału sprzęgła. Niestety, elektronika Toyoty radzi sobie ze zmiana biegów znacznie gorzej niż uczeń na kursie prawa jazdy po 3 godzinach za kółkiem. Każda zmiana biegu okupiona jest silnym szarpnięciem - pomijając bardzo nieprzyjemne wrażenie jest to niebezpieczne przy wyprzedzaniu i przyśpiesza zużycie zespołów przeniesienia napędu. Co gorsza wybór moemntu zmiany biegów potrafił mnie zaskoczyć nawet po pół roku jeżdżenia samochodem. Gdy dodamy do tego hałaśliwy, słabo wyciszony silnik, to jazda czy po mieście czy na trasie nie nalezy do przyjemności. Auto jest też paliwożerne,ale przy "automacie" to akurat nic dziwnego.
Gwoździem do trumny okazała sięawaryjnośc tego auta. Dośc szybko zauważyłem, że coś piszczy przy obracaniu kierownicą. Serwis zakwalifikował do wymiany kolumnękierownicy na którą czekałem półtora miesiąca. Na szczęscie auto umiliło mi czas oczekiwania i moja ulubiona skrzynia MMT spaliła sprzęgło, koło zamachowe oraz własny komputer sterujący. Czuje sie niewinny bo przecież nawet nie ma pedału sprzęgła.  Verso stała w serwisie równe 2 tygodnie,  po czym po wyjechaniu z serwisu okazało się, że dopiero teraz to kierownica piszczy i ociera. Serwis uznał, że trzeba wymienić... przkładniękierowniczą.
W tym momencie spasowałem i zgodnie z art. 560 KC (gdy rzecz była juz raz naprawiana, nabywca ma prawo żądac wymiany rzeczy lub zwrotu pieniędzy, chyba że wady nie są istotne) odstąpiłem od umowy kupna. Po krótkiej wymianie pism z dealerem mam juz pewnośc, że sprawa będzie musiała skończyć sięw sądzie. Niestety w takich sytuacjach nabywca zawsze jest przegrany, bo do momentu wydania wyroku przez sąd oststniej instancji nie ma ani pieniędzy ani samochodu (odstapienie od umowy oznacza, że nie można rzeczy używac). Teraz myślęsobie, ze pewnie będęmusiał sięz dealerem jakoś dogadać, a w najgorszym razie sprzedam z ogromną stratą szmelc i kupie coś innego. Wierzcie mi, tym autem nie da sięjeździć. To że jest niewygodne dałoby sięprzeżyć (rzecz subiektywna), ale skrzyni MMT i awaryjności przeżyć sięnie da.

Pozdrawiam i ostrzegam
K.
« Ostatnia zmiana: 29-11-2008, 18:56:12 wysłana przez Janmor »

krystek

• Gość
Corolla Verso 1.8 MMT Sol - do¶wiadczenia u¿ytkownika
« Odpowiedź #1 dnia: 05-01-2005, 22:46:18 »
mnie to przeraża - powedz co to za serwis?????????????????

Kruppe

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 05-01-2005, 23:06:25 »
Serwis jak serwis  ;) - W&J Wiśniewski, Izabelin k. Warszawy.

krystek

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 05-01-2005, 23:40:28 »
a ponoć to jeden z lepszych servisów
straszne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kruppe

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 06-01-2005, 13:52:13 »
Serwis moim zdaniem zrobił co mógł, problemem sa wady konstrukcyjne samochodu i marne wykoanie w Turcji. Podejrzewam, że do sprzęgła wpadł im jakis Kebab ;)

Jackal

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 06-01-2005, 13:56:37 »
Przykro mi to słyszeć, współczuję. U nas w pracy jest jedna Corolla Verso 1.8, ale z manualem i kolega bardzo ją sobie chwali. Widocznie taki egzemplarz.

Kruppe

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 06-01-2005, 14:05:58 »
Powiem szczerze, że nie bardzo wiem, za co można to auto chwalić ;) Chyba, ze cieszy siępo prostu, że nie musi jeździć tramwajem. Ta TCV tez jest słuzbowa, a prywatnie mamy Grand Scenica i powiem, że nie znajdujężadnego punktu gdzie Verso byłaby lepsza. Podobnie zreszta jest, gdy porównujęTCV ze starą rozklekotaną Zafira którą miałem służbowo poprzednio.

Jackal

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 06-01-2005, 14:25:08 »
Kumpel chwalił nowoczesny wygląd, silnik i miejsce do przewozu 2 małych pociech (taki los aut służbowych  :adiabelek )

Pamiętaj, że :

- TCVerso ma wnętrze (objętość), silniki i wyposażenie zbliżone do Avensis kombi, przy czym jest krósza (zaleta w mieście) i tańsza o ok. 10.000 od odpowiadającej silnikowo i wyposażeniowo Ave.

- Zafira 1.8, jeśli istnieje to ma gorszy silnik.

- A miejsce?? Ile razy musisz wozić minivanem 7 osób? Jeśli nawet to na krótkich trasach, chyba że wpychają sięna siłę, ale wtedy niech cierpią  :wink:

PS
Jako pszyszły samochód myślałem własnie o TCV, ale teraz będędokładniej śledził wszelkie info o niej, również Twoje uwagi i spostrzeżenia.

Pozdrawiam

Offline Ice

• Administrator
« Odpowiedź #8 dnia: 06-01-2005, 14:59:35 »
Niestety nie jest to pierwsza negatywna opinia na temat TCV. Pozostaje tylko nadzieja ze TM szybko zaraguje na te opinie i postara sie usunąć wady w tym modelu.
BMW E46 320d
Mini Cooper

Ernet

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 06-01-2005, 16:49:02 »
Już gdzies pisłaem, że Toyota, to samochód jak każdy inny, więc zupełnie ( także po moich doświadczeniach z jego jakością wykonania ) wcale sięnie dziwię, że Cięto spotkało.
Natomiast siędziwię, że wybrałeś ten model, który Cięnie satysfakcjonuje.

Nie skorzystałeś z jazdy próbnej ?

Kruppe

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: 06-01-2005, 17:45:41 »
Nie przeczę, ze TCV posiada w pewnym stopniu zalet minivana, ale posiada je w znacznie mniejszym stopniu niz inne auta tego segmentu.

Co do Avensis v. TCV to przez kilka dni jeździłem zastępczą Avensis i jest o niebo przyjemniejsza od TCV: nieżle wyciszona, starannie wykonana, pewnie dająca sie prowadzić. I mam wrażenie, że Avensis Luna i tak jest lepej wyposażona niż TCV Sol. Może i jest krótsza, ale i tak znacznie mniej zwrotna niż Avensis, któego dużo łatwiej sięparkuje.

Co do dwóch pociech w TCV to z pewnością sięzmieszczą, ale gdzie zmieścić bagaże związane z dwójka pociech ? W Grand Scenicu duuuzy wózek wchodzi do bagaznika wzdłuz, tak ze drugie pół jest wolne i może np. siedzieć 6 osoba albo pies albo sterta bagazy. W TCV bagaznik jest naprwdęniepakowny. Wiem, bo byłem na wakacjach.

Co do Zafiry 1.8 125 KM to radziłbym nie mówić hop - jest to silnik żwawy, z nisko ustawionym w proównaiu do TCV momentem i naprawdędobrze wyciszony.

Spytaj go natomiast o promień skrętu i o to jak mu sięna dłuższej trasie siedzi na króciutkim siedzisku i co robi jak przy 130 km/h nie słychac radia i nie bardzo można zgłośnić bo głośniki rzężą...

Zresztą - czy sięsamochód podoba czy nie to rzecz czysto subiektywna i jeżeli ktos zwraca uwage na wygląd zewnętrzny (ja nie) to będzie zadowolony nawet z najgorszego szmelcu o ile ten ładnie wygląda. Zwłaszcza, jesli jest to szmelc służbowy, czyli wyposażony w niezniszczalne zawiesznie, lakier pancerny, zdolny do wjeżdżania z rozpędu na 30 cm krawężniki i jazdęcałym gazem w 30 sekund po odpaleniu na 30 stopniowym mrozie ;)

Kruppe

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: 06-01-2005, 17:50:25 »
Masz święta rację, że pownienem wykonac jazdępróbną, ale jak kupowałem TCV to nie byłoby to możliwe, a jakbym czekał to pojechałbym na wakacje pociągiem... Teraz bardzo tego żałujęi takiego błędu juz nie powtórze. Notabene jestem przekonany, że nawet teraz nigdzie w Polsce nie ma do jazd próbnych auta ze skrzynią MMT, która jest największa wadą TCV.

Co do rekacji Toyoty to w moim przypadku jest jedyna mozliwa - brak reakcji, Jeżeli chcęto mogęich pozwac, samochód jest super a ja sięnie znam. Niestety, zwiększenie udziału w rynku zawróciło im w głowie.

Yaga

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: 06-01-2005, 18:55:04 »
Wybacz, ale jak mogłeś kupić samochód za ciężkie tysiące złotych bez sprawdzenia, jak Ci sięnim jeździ, czy podoba Ci sięw środku, czy pasuje do Twoich potrzeb.  :shock: Nie kapuję... Kupiłeś tak zwanego kota w worku. :aduh Pomijam usterki i niedoróbki, które są do wykrycia jedynie po pewnym czasie, ale takie podstawy jak dynamikęsilnika, skrzyniębiegów, wygląd i wygodęwnętrza można sprawdzić wcześniej.
W Warszawie i okolicach jest kilku dilerów Toyoty, na pewno gdzieś można było przetestować interesujący Cięmodel. Może dzięki temu uniknąłbyś rozczarowania...

krystek

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: 06-01-2005, 23:58:20 »
jes tych dilerów chyba 10 w całym mazowieckim i masz swiętą racjęYaga- dokładnie tak trzeba było zrobić

Kruppe

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: 07-01-2005, 00:00:38 »
Powtarzam, że gdy kupowałem, to nie było mozliwości jazdy próbnej   :roll: . Prosze spytać sięToyoty dlaczego rozpoczynają sprzedaż samochodu bez możliwości jazdy próbnej. Pamiętam zresztą, iz Toyota MP chwaliła się, że sprzedała 1500 nowych Avensisów zanim jeszcze do Polski trafiły próbne egzemplarze.

A po za wszystkim - co to ma do rzeczy, czy była jazda próbna czy nie, gdy rozmawiamy o wadach konstrukcyjnych i marnym wykonaniu tureckiej TCV ? Ja w każdym razie mam czyste sumienie - uczestników forum ostrzegłem przed tym produktem ;)

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 07-01-2005, 00:00:38 »