Autor Wątek: 1MZ-FE - wypadające zapłony  (Przeczytany 5574 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

joker

  • Gość
1MZ-FE - wypadające zapłony
« dnia: 21-07-2010, 11:27:16 »
Witam

Czy w 1MZ-FE za wypadające zapłony mogą odpowiadać świece? Mianowicie zamiast platynowych założone są NGK, z tym że standardowe.

Wypadające zapłony są najbardziej wyczuwalne w okolicach 2000-3000 rpm przy delikatnym wkręcaniu gazu, na postoju wyraźnie, podczas jazdy oczywiście mniej. Mam wrażenie, że wyżej też, ale z racji dużych prędkości obrotowych i szybkiego wkręcania się silnika jest to praktycznie niewyczuwalne. Z tym, że mam porównanie dwóch Camry z tym silnikiem i cośtam organoleptycznie wyczuwam.
Nie moje auto więc dużo więcej nie napiszę póki co.

Czy to możliwe, że to wina zwykłych świec? Bo taką opinię słyszałem.
Myślałem jeszcze o cewkach. Czy możliwe, że przerywają? Jak miałem w swoim aucie niesprawną cewkę (a dokładnie to osłona miała przebicie - guma sparciała) to nie pracowało praktycznie na jednym cylindrze, a tutaj mowa tylko o wypadaniu zapłonów.

Myślałem jeszcze o jakimś podpartym zaworku (dawało by to wrażenie wypadających zapłonów? chyba raczej nie, bo działo by się to cyklicznie, a tutaj problem objawia się acyklicznie) ale czekam na Wasze opinie i sugestie.

Pozdrawiam
Daniel
« Ostatnia zmiana: 21-07-2010, 11:29:49 wysłana przez joker »

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: 1MZ-FE - wypadające zapłony
« Odpowiedź #1 dnia: 21-07-2010, 14:11:56 »
Jeśli silnik został skonstruowany pod platyny, to na zwykłych miedziankach może robić cyrki.

Zupełnie nie rozumiem kupowania zwykłych świec, zwłaszcza do 1MZ, gdzie ich wymiana jest mocno problematyczna, a trzeba ją robić w najlepszym wypadku 2x częściej, niż przy platynach ( o ile auto nie jeździ na LPG ).

Zmierz cewki na zimno i ciepło, to będziesz wiedział, czy przerywają.
3VZ.pl



Offline Camry 2.2

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 962
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 1MZ-FE - wypadające zapłony
« Odpowiedź #2 dnia: 21-07-2010, 15:59:54 »
100% swiece.Zaloz platyny i tylko platyny jak rzece Marcinm.
Pzdr.A8 2,2

joker

  • Gość
Odp: 1MZ-FE - wypadające zapłony
« Odpowiedź #3 dnia: 22-07-2010, 11:44:56 »
Zmierz cewki na zimno i ciepło, to będziesz wiedział, czy przerywają.
How to my Bro ?

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: 1MZ-FE - wypadające zapłony
« Odpowiedź #4 dnia: 22-07-2010, 17:04:56 »
Omomierzem, 2manq.
3VZ.pl



joker

  • Gość
Odp: 1MZ-FE - wypadające zapłony
« Odpowiedź #5 dnia: 22-07-2010, 17:33:11 »
Ja Ci dam 2manq :P

Z tego sobie zdaję sprawę, ale jak to ma wyglądać, mierzę wszystkie 6 na zimno, rozgrzewam, mierzę 6 na ciepło i na którejś rezystancja będzie inna? Tylko inna od reszty czy inna do wartości na zimnym?
Nie znam procedury 2manq :) Dlatego pytam

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: 1MZ-FE - wypadające zapłony
« Odpowiedź #6 dnia: 22-07-2010, 21:41:49 »
Popatrz w RM, tam są podane opory dla cewek. Nie pamiętam już, czy 1MZ się mierzy na ciepło i zimno, ale dla większości cewek tak jest.

Zmierz tak, jak podaje fabryka, a następnie w odwrotnej sytuacji ( zimno/ciepło ). To może dać Ci jakiś ogląd sytuacji.

Zacząłbym jednak od wyczytania kodów ( o ile są ) i wymiany świec, względnie pojeżdżenia z jakimś testerem ( w sensie urządzenia elektronicznego ), żeby wychwycić moment, kiedy to się dzieje, i wtedy zasymulować podobne warunki, a następnie zczytać kody ( o ile się pojawią ).

Po braku sakramentalnego stwierdzenia "na gazie jest wszystko ok", wnioskuję, że samochód nie został pokarany instalacją, więc mała szansa na zapieczone wstryski.

Jeśli masz drugi 1MZ pod ręką, to podmień cewki i zobacz, co będzie. To samo się tyczy świec, wtrysków, itp, itd. To da zdecydowanie lepsze wyniki, niż stukanie w klawiaturę.
3VZ.pl



joker

  • Gość
Odp: 1MZ-FE - wypadające zapłony
« Odpowiedź #7 dnia: 22-07-2010, 22:52:46 »
Dzięki wielkie za odpowiedź. Nie, ani moja Camry, ani ta którą opisuje skaleczone gazem nie są :) Najpierw wrzucimy chyba platyny, bo wyjęcie cewek tych 3 z tyłu to też nie taki szybki temat.


 

Beesafe.pl