Autor Wątek: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.  (Przeczytany 398709 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pancio11

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #15 dnia: 26-04-2012, 11:07:00 »
Mam w swoim Aurisie 2.0 przejechane 67 tyś - zastanawiam się czy jechać na przegląd po 60k, chciałbym powymieniać filtry i klocki. Co jeszcze przy takim przebiegu można wymienić? Opłaca się jechać do ASO czy zrobić wszystko poprostu w Norauto? Tam mam 10% zniżki  :grin:
Where Wishes Fly......

Offline paba

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #16 dnia: 26-04-2012, 12:41:25 »
Mam w swoim Aurisie 2.0 przejechane 67 tyś - zastanawiam się czy jechać na przegląd po 60k, chciałbym powymieniać filtry i klocki. Co jeszcze przy takim przebiegu można wymienić? Opłaca się jechać do ASO czy zrobić wszystko poprostu w Norauto? Tam mam 10% zniżki  :grin:

jeśli masz jeszcze gwarancję i wszystkie poprzednie przeglądy były robione w ASO to aby zachować ciągłość musisz zrobić w ASO (niby są jakieś przepisy, że gdyby mieć dokładny zakres i odpowiednio wykwalifikowany zakład to można zrobić i gdzie indziej, ale na pewno w razie potrzeby skorzystania z gwarancji robiliby wszystko, aby stworzyć problem z tej sytuacji)

a jeśli nie masz, jeśli nie zależy Ci na ew. geście handlowym Toyoty w razie jakieś nagłej, kosztownej usterki to jak najbardziej można poza ASO, tylko nie jestem przekonany czy warto akurat w Norauto. mam złe doświadczenia z nimi, okazali się mało profesjonalni

zawsze możesz też przyjechać z własnymi częściami do ASO

a zakres masz wpisany w instrukcji/książce serwisowej. przy 60kkm nie sądzę aby było coś ponad płyn hamulcowy, chłodniczy (nie wiem kiedy były ostatnio zmieniane), klocki, tarcze właśnie (zależnie od stanu), przesmarowanie elementów hamulcowych, kontrola przewodów, sprawdzenie zawieszenia pod kątem luzów, wymiana oleju z filtrem, filtrów powietrza, kabinowego, świece

co 60kkm warto wymienić olej w skrzyni biegów na zgodny z instrukcją
« Ostatnia zmiana: 26-04-2012, 12:44:09 wysłana przez paba »
TIIDA '09

Offline pancio11

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #17 dnia: 26-04-2012, 13:07:32 »
W Bytomiu chcą ok 900zł za taki przegląd + 400zł wymiana klocków przednich
Where Wishes Fly......

Offline paba

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #18 dnia: 26-04-2012, 13:08:45 »
Mam w swoim Aurisie 2.0 przejechane 67 tyś - zastanawiam się czy jechać na przegląd po 60k, chciałbym powymieniać filtry i klocki. Co jeszcze przy takim przebiegu można wymienić? Opłaca się jechać do ASO czy zrobić wszystko poprostu w Norauto? Tam mam 10% zniżki  :grin:

jeśli masz jeszcze gwarancję i wszystkie poprzednie przeglądy były robione w ASO to aby zachować ciągłość musisz zrobić w ASO (niby są jakieś przepisy, że gdyby mieć dokładny zakres i odpowiednio wykwalifikowany zakład to można zrobić i gdzie indziej, ale na pewno w razie potrzeby skorzystania z gwarancji robiliby wszystko, aby stworzyć problem z tej sytuacji)

a jeśli nie masz, jeśli nie zależy Ci na ew. geście handlowym Toyoty w razie jakieś nagłej, kosztownej usterki to jak najbardziej można poza ASO, tylko nie jestem przekonany czy warto akurat w Norauto. mam złe doświadczenia z nimi, okazali się mało profesjonalni

zawsze możesz też przyjechać z własnymi częściami do ASO

a zakres masz wpisany w instrukcji/książce serwisowej. przy 60kkm nie sądzę aby było coś ponad płyn hamulcowy, chłodniczy (nie wiem kiedy były ostatnio zmieniane), klocki, tarcze właśnie (zależnie od stanu), przesmarowanie elementów hamulcowych, kontrola przewodów, sprawdzenie zawieszenia pod kątem luzów, wymiana oleju z filtrem, filtrów powietrza, kabinowego, świece

co 60kkm warto wymienić olej w skrzyni biegów na zgodny z instrukcją
... wszystkiego rodzaju filtry (paliwowy, kabinowy, powietrza)

tak, paliwowy też, bardzo ważne

mała symulacja dla Auris 2.0 D4D

filtr OX 413D1 Knecht oleju - 20zł
filtr KC389 Knecht paliwa - 90zł
filtr AP 144/3 Filtron powietrza - 77zł
filtr B42013CPR JC Premium kabiny z węglem - 71zł
Textar klocek przód 2420401  24204 19,2 1 5 - 2x227zł   
Textar klocek tył 2466401  24664 16,0 1 5 - 2x183zł   
Textar tarcza przód 92163900  98200 1639 0 1 - 2x240zł   
Textar tarcza tył 92164000  98200 1640 0 1 - 2x141zł 
2x koncentrat CART999 CT12 PLUS 1,5L do chłodnicy (na 6 litrów płynu) - 60zł
płyn hamulcowy DOT4 Ferodo - ok. 25zł za litr
8100 Eco-clean 5W-30 6 litrów - 210zł
« Ostatnia zmiana: 26-04-2012, 13:33:54 wysłana przez paba »
TIIDA '09

Offline kingcin

  • Moderator
  • Toyot Chodzacy
  • ******
  • Wiadomości: 520
  • Płeć: Mężczyzna
    • Auris
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #19 dnia: 26-04-2012, 14:12:40 »
Przecież wszystko jest w linku z 1 postu, nie wiem o czym tu więcej dyskutować
Płynu chłodniczego się nie zmienia, jest "Toyota Super-Long Life Coolant" który zalecają zmieniać dopiero po 150kkm

Nie wiem czy jest sens oszczędzać akurat na filtrze oleju (temat chyba nie raz poruszany) szczególnie, że oryginał kosztuje w granicach 40-50 pln

Klocki i tarcze to zawsze myślałem, że zmienia się ze względu na stan, a nie przebieg ...

Co dwa lata zalecją wymianę płynu od sprzęgla i hamulcowego,
co 4 lata oleju w skrzyni biegów

filtr B42013CPR JC Premium kabiny z węglem - 71zł

NIE polecam, ma wysoką cena tylko dlatego, że niby pasuje do jakiś lexów
do avensis filtr owego chińskiego producenta kosztuje z połowę tej ceny i nie wiem czy tyle jest wart ...

Auris E15 1.6 '07 SOL + w rodzinie: Avensis T27  Wagon '12 1.8 Executive,  Yaris P1 FL '03 1.0 Luna

Offline Jarod84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #20 dnia: 26-04-2012, 15:39:00 »
 I tak jak auto na gwarancji a już jest 67 tys na liczniku to już po gwarancji więc rób sobie przeglądy w norauto czy u innego pana mechanika

Offline paba

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #21 dnia: 27-04-2012, 00:26:37 »
zanim posprzątasz to napisz co takiego ma filtr Denso z Toyoty za ponad 40zł, czego nie ma dobrej klasy zamiennik firmy, która dostarcza na 1 montaż - Knecht czy Mann. Te Denso mogą mieć, ale wcale nie muszą odrobinę lepszy materiał filtrujący, może go być więcej, ale nie na tyle by zrobić znaczącą różnicę. Knecht czy Mann to nie ogórki.

za 20zł różnicy można kupić kilka piwek, które umilają pracę
« Ostatnia zmiana: 27-04-2012, 17:27:43 wysłana przez kingcin »
TIIDA '09

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #22 dnia: 27-04-2012, 07:00:56 »
zanim posprzątasz to napisz co takiego ma filtr Denso z Toyoty za ponad 40zł, czego nie ma dobrej klasy zamiennik firmy, która dostarcza na 1 montaż - Knecht czy Mann. Te Denso mogą mieć, ale wcale nie muszą odrobinę lepszy materiał filtrujący, może go być więcej, ale nie na tyle by zrobić znaczącą różnicę. Knecht czy Mann to nie ogórki.
pisałem to wielokrotnie w Twoich postach również przetnij wzdłuż oryginał oraz Twój zamiennik i już więcej przynajmniej do diesla zamiennika nie polecisz.

Offline paba

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #23 dnia: 27-04-2012, 08:35:24 »
zanim posprzątasz to napisz co takiego ma filtr Denso z Toyoty za ponad 40zł, czego nie ma dobrej klasy zamiennik firmy, która dostarcza na 1 montaż - Knecht czy Mann. Te Denso mogą mieć, ale wcale nie muszą odrobinę lepszy materiał filtrujący, może go być więcej, ale nie na tyle by zrobić znaczącą różnicę. Knecht czy Mann to nie ogórki.
pisałem to wielokrotnie w Twoich postach również przetnij wzdłuż oryginał oraz Twój zamiennik i już więcej przynajmniej do diesla zamiennika nie polecisz.

Jakiś najtańszy to pewnie tak, ale nie rozumiem dlaczego dobrej klasy zamiennik miałby się tak drastycznie różnić. Może pokażesz jakieś zdjęcia skoro twierdzisz, że różnica jest bardzo duża?
TIIDA '09

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #24 dnia: 27-04-2012, 08:47:33 »
Jakiś najtańszy to pewnie tak, ale nie rozumiem dlaczego dobrej klasy zamiennik miałby się tak drastycznie różnić. Może pokażesz jakieś zdjęcia skoro twierdzisz, że różnica jest bardzo duża?
czego nie rozumiesz?
nic nie będę pokazywał :cheesy:
napiszę tak:
Oryginalny filtr Toyota ma zawór, który przy bardzo gęstym oleju lub zatkanym filtrze się otwiera i pozwala na swobodny przepływ oleju.
Czytałeś z pewnością o długo nie gasnącej kontrolce po uruchomieniu motoru to efekt właśnie zamiennika.
http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,17527.0.html
« Ostatnia zmiana: 27-04-2012, 08:57:13 wysłana przez bis24 »

Offline paba

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #25 dnia: 27-04-2012, 09:13:10 »
Jakiś najtańszy to pewnie tak, ale nie rozumiem dlaczego dobrej klasy zamiennik miałby się tak drastycznie różnić. Może pokażesz jakieś zdjęcia skoro twierdzisz, że różnica jest bardzo duża?
czego nie rozumiesz?
nic nie będę pokazywał :cheesy:
napiszę tak:
Oryginalny filtr Toyota ma zawór, który przy bardzo gęstym oleju lub zatkanym filtrze się otwiera i pozwala na swobodny przepływ oleju.
Czytałeś z pewnością o długo nie gasnącej kontrolce po uruchomieniu motoru to efekt właśnie zamiennika.
http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,17527.0.html

bypass mają też zamienniki
nie zdarzyło mi się aby przy zamienniku kontrolka długo nie gasła, ale może d4d to silnik z kosmosu, nie wiem, nie miałem
TIIDA '09

Offline Jarod84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #26 dnia: 27-04-2012, 09:53:59 »
Jakoś 90% aut po gwarancji jeździ na przez kilkanaście lat na zamiennikach i się nic nie zaświeca. A często ładują ludzie najtańsze co jest na rynku

Offline arkmart

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 240
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #27 dnia: 27-04-2012, 11:27:34 »
No dokładnie. Ja przez 16 lat w ośmiu autach zawsze wszystko na Filtrona zmieniałem i nic mi się nigdy nie świeciło (fakt, większość to były benzyniaki, o ile to ma jakieś znaczenie). Zresztą, jak już gdzieś tam wcześniej pisałem, zawsze wszystko na zamiennikach u mnie chodziło i (odpukać) przez cały ten czas miałem tylko dwie awarie - drobna usterka instalacji gazowej w Seicento i cewka zapłonowa w Fabii. Ot, tyle... i oby tak bezawaryjnie dalej :-)
"With Oden on our side..."

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #28 dnia: 27-04-2012, 12:17:10 »
Jakoś 90% aut po gwarancji jeździ na przez kilkanaście lat na zamiennikach i się nic nie zaświeca.
a co miało by się zaświecać?
przeczytaj jeszcze raz co napisałem i pomyśl.
toyotami tak jeżdżą?

Offline mihu100

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #29 dnia: 18-05-2012, 18:14:13 »
Mi przy 60 tys zaproponowano odpowiednio cene 1500(ukleja poznan), 1200 (stolarz gorzów). Zrezygnowałem z przeglądu w ASO ze względu na cene. Wg mnie stanowczo wygórowana. Przy 60 tyś toyota zaleca oczywiście olej, wszystkie filtry włącznie z paliwa i kabinowym, wymiana oleju w skrzyni biegów(skrzynia manualna), wymiana płynu hamulcowego.


 

Beesafe.pl