Autor Wątek: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.  (Przeczytany 398862 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #570 dnia: 12-01-2019, 08:54:41 »
Ktoś tu poleca jakiś serwis na Mazowszu poza Wwą? Dodatkowy koszt jazdy do takiej np. Ostrołęki to 50 zł.  Może warto spróbować...

Offline Jeziorko

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 573
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #571 dnia: 12-01-2019, 10:42:30 »
Byłem w Siedlcach i koszt przeglądu był około 350-450 mniejszy - duży przegląd.

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #572 dnia: 12-01-2019, 15:41:57 »
Byłem w Siedlcach i koszt przeglądu był około 350-450 mniejszy - duży przegląd.
Też mogło by być. Pytanie, czy robią przeglądy w soboty bo w tygodniu zamykają o 18.

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2893
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #573 dnia: 12-01-2019, 17:30:24 »
Na sobotę trzeba się z dużym wyprzedzeniem umawiać.

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #574 dnia: 19-01-2019, 13:21:01 »
Przegląd Aurisa Hybrid 2014 po 90k, wariant STANDARD - szacowany koszt 1600zł (sic!), w tej cenie wymiana 4 świec, bez wymiana filtra kabinowego. Dodatkowo przy przebiegu powyżej 85k dodatkowo płatny jest test hybrydy (205zł) - miałem przebieg 85300km :)

Dla porównania VW Passat 2.0 TDI w podobnym przebiegu i wieku - przegląd w ASO - 600zł :)

Na plus jest to, że teraz raport z przeglądu jest wydawany bez proszenia...

« Ostatnia zmiana: 19-01-2019, 13:28:04 wysłana przez mariuszs »

Offline sebastiw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla TS 2.0
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #575 dnia: 20-01-2019, 09:48:35 »
Tak drogi przegląd bym chyba odpuścił...
Cena wycieraczek kosmos. Przecież najwyższy model Boscha kosztuje ok. 100 zł za oba pióra.
Żarówek refl. nie znam, ja kupuję Philipsa long life i są bardzo dobre, a zdecydowanie tańsze.

Co było w zakresie przeglądu, że kosztowała sama robocizna 932 zł??????????????????????

I jeszcze pytanie, dlaczego za geometrię płaciłeś 116 zł, skoro jest promocja i całość z regulacją kosztuje 89 zł brutto (serwis dobrych cen)?

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #576 dnia: 20-01-2019, 10:58:28 »
SDC jest dla aut 3letnich i starszych.

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #577 dnia: 20-01-2019, 22:26:50 »
SDC jest dla aut 3letnich i starszych.
Moje auto miało 3 lata :( nie wiedziałem nic o promocji

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #578 dnia: 20-01-2019, 22:35:30 »
Tak drogi przegląd bym chyba odpuścił...
Cena wycieraczek kosmos. Przecież najwyższy model Boscha kosztuje ok. 100 zł za oba pióra.
Żarówek refl. nie znam, ja kupuję Philipsa long life i są bardzo dobre, a zdecydowanie tańsze.

Co było w zakresie przeglądu, że kosztowała sama robocizna 932 zł??????????????????????

I jeszcze pytanie, dlaczego za geometrię płaciłeś 116 zł, skoro jest promocja i całość z regulacją kosztuje 89 zł brutto (serwis dobrych cen)?

Możesz dać jakiegoś linka do tej promocji na geometrię?

Wymiana wycieraczek miała kosztować 160zł i coś chyba im się pomyliło. Podobnie wg cennika Testy hybrydy kosztuje 200zł, a ja dostałem rabat 205 zł ;) Optiwhity świecą znacznie lepiej  niż standardowe żarówki.

Zakres przeglądu jest tutaj, sądziłem że to taka "standardowa" cena za przegląd 90k
https://drive.google.com/file/d/10dxcwRB_yonaUFwGc2QBVWWpOO-dZdcT/view?usp=sharing





« Ostatnia zmiana: 20-01-2019, 23:10:30 wysłana przez mariuszs »

Offline vagon1

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 287
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #579 dnia: 21-01-2019, 00:09:52 »
Może głupie pytanie, ale czym się różnią warianty przeglądu przy danej pozycji? (ekonomiczny/standard/rozszerzony) Zgodnie z książeczką serwisową przy przeglądzie po X km należy sprawdzić określone rzeczy - to do czego te modyfikatory?

przy moim po 120kkm też miałem gdzieś na wyciągu odnotowane wariant "minimum". Jak to rozumieć? Zostało sprawdzone co trzeba zgodnie z zaleceniami producenta?
Auris I 1.4 D-4D 2010 FL Premium EU5 1NDTV NDE150L-DHFNXW

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #580 dnia: 21-01-2019, 06:44:56 »
Może głupie pytanie, ale czym się różnią warianty przeglądu przy danej pozycji? (ekonomiczny/standard/rozszerzony) Zgodnie z książeczką serwisową przy przeglądzie po X km należy sprawdzić określone rzeczy - to do czego te modyfikatory?

przy moim po 120kkm też miałem gdzieś na wyciągu odnotowane wariant "minimum". Jak to rozumieć? Zostało sprawdzone co trzeba zgodnie z zaleceniami producenta?
W minimum np. nie myją auta. Co do cen to wygląda to bardzo uznaniowo. Wg cennika standard powinien kosztować 700 zł

Offline sebastiw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla TS 2.0
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #581 dnia: 21-01-2019, 08:38:04 »
Tak drogi przegląd bym chyba odpuścił...
Cena wycieraczek kosmos. Przecież najwyższy model Boscha kosztuje ok. 100 zł za oba pióra.
Żarówek refl. nie znam, ja kupuję Philipsa long life i są bardzo dobre, a zdecydowanie tańsze.
Co było w zakresie przeglądu, że kosztowała sama robocizna 932 zł??????????????????????
I jeszcze pytanie, dlaczego za geometrię płaciłeś 116 zł, skoro jest promocja i całość z regulacją kosztuje 89 zł brutto (serwis dobrych cen)?

Możesz dać jakiegoś linka do tej promocji na geometrię?
Wymiana wycieraczek miała kosztować 160zł i coś chyba im się pomyliło. Podobnie wg cennika Testy hybrydy kosztuje 200zł, a ja dostałem rabat 205 zł ;) Optiwhity świecą znacznie lepiej  niż standardowe żarówki.

ja także robię zawsze przegląd standard, ale nie we wszystkich ASO mają w jego zakresie mycie, odkurzania auta ;-)

Cennik promocyjny obowiązuje w każdym ASO, widać ten w którym byłeś o nim "zapomniał". Możesz też zadzwonić na infolinię (na dole wklejam jeszcze screena).

Phlips long life to nie są tzw. standardowe żarówki i wg mnie tak samo jasne jak potwornie drogie optiwhite, a wytrzymują dłużej niż propozycja toyoty.

Wklejam Ci jakie powinieneś mieć ceny wg cennika i od których na pewno mogłeś dostać jeszcze rabat

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #582 dnia: 21-01-2019, 10:12:47 »
Cena przeglądu w wersji STANDARD to nie jest to samo co cena przeglądu okresowego po 90k, bo np. nie uwzględnia wymiany płynów oraz świeć (400zł). Zadałem pytanie co więcej było robione w stosunku do cennika.]

Cytuj (zaznaczone)
* Usługi POS (pakiety obsługi serwisowej) nie zastępują standardowej usługi przeglądowej omówionej szczegółowo w publikacji "Serwis i Gwarancja"

« Ostatnia zmiana: 21-01-2019, 10:15:51 wysłana przez mariuszs »

Offline sebastiw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla TS 2.0
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #583 dnia: 21-01-2019, 10:18:33 »
Jakie to płyny kosztowały tyle pieniędzy, że rachunek skoczył do 2400??

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Zakres / Koszty przegladów w Aurisie.
« Odpowiedź #584 dnia: 21-01-2019, 10:41:02 »
Jakie to płyny kosztowały tyle pieniędzy, że rachunek skoczył do 2400??

Sam przegląd kosztował 1640 (był szacowany na 1600zł). Nie jestem przekonany co do kosztu Testu Hybrydy - przedłużenie gwarancji jest konieczne dopiero po 100.000km lub 5 latach, a jest 5 lat gwarancji producenta na napęd hybrydowy. Więc jeśli jest płatny to powinien być oszacowany w kwocie którą podaje serwisant. Co ciekawe, jakbym się o niego nie zapytał to w ogóle by tego testu nie zrobili i czy wtedy straciłbym gwarancję? Nie sądzę, w końcu zrobiłem przegląd okresowy zgodnie z zaleceniami producenta. Ciekawe skąd się bierze magiczny przebieg 85k, po którym test baterii jest płatny. Napiszę o wyjaśnienie do Toyoty Poland.

Te płýny to płyn hamulcowy za 35zł ;) oraz filtr powietrza za 160zł. Zapytałem się już ich mailowo co jeszcze było robione że cena za przegląd standard tak znacząco się różni . Żałosne że taki przegląd nawet nie obejmuje kontroli zbieżności :)

Pozostałe koszty, czyli zbieżność, żarówki oraz wycieraczki były na moje życzenie więc nie można się przyczepić.
« Ostatnia zmiana: 21-01-2019, 10:59:37 wysłana przez mariuszs »


 

Beesafe.pl