Autor Wątek: lancuch , pasek czy atkinson ?  (Przeczytany 8201 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

priuslover

  • Gość
lancuch , pasek czy atkinson ?
« dnia: 17-12-2010, 10:11:37 »
WItam czy ktos z forumowiczow wie co kryje sie pod maska priusa 1.5 vvti  rok 2007 bo szukajac na google moge znalezc rozne informacje co do silnika i mocy wiec jestem skolowany :( ile ma koni ten silnik 78/76/72 ? czy jest w tym silniku pasek rozrzadu czy lancuch a moze jest to attkinson echh typ silnika pod moja maska jest 1NZ-FXE i nie mam pojecia czy i kiedy mam wymieniac rozrzad :(

Offline kkriss

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: lancuch , pasek czy atkinson ?
« Odpowiedź #1 dnia: 11-04-2013, 18:45:41 »
Stary temat, ale warty odpowiedzenia.
Z tego co się narazie dowiadywałem to w priusie nie ma rozrządu to hybryda, silnik spalinowy nie napędza auta. Zmieniaj olej i jedź.
Za jakieś 2 tyg może się umówię do ASO na akcje serwisową z kolumną kierowniczą to się więcej podowiaduje. Pompę mój samochód już ma zrobioną

Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: lancuch , pasek czy atkinson ?
« Odpowiedź #2 dnia: 13-04-2013, 00:30:26 »
...Z tego co się narazie dowiadywałem to w priusie nie ma rozrządu to hybryda, silnik spalinowy nie napędza auta. Zmieniaj olej i jedź...
  :embarrassed:

Jest to 1.5 litrowy silnik w układzie Atkinsona. Posiada rozrząd z regulowaną fazą zaworu dolotowego (ssącego).
Moc wprawdzie nienajwyższa (57 kW (76 hp) przy 5000 rpm) rekompensowana jest wyższą sprawnością i ekonomią.
Przy okazji - jest to najwcześniejsza wersja silnika spalinowego do Priusa, która zdobyła wiele nagród w latach 200, 2001 2005 i 2006.
Rozrząd jest napędzany łańcuchem, więc wymaga od czasu do czasu kontroli i wymiany.
Tu masz fajny plik opisowy:
http://www.autoshop101.com/forms/Hybrid04.pdf

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: lancuch , pasek czy atkinson ?
« Odpowiedź #3 dnia: 13-04-2013, 10:39:09 »

Rozrząd jest napędzany łańcuchem, więc wymaga od czasu do czasu kontroli i wymiany.

myślałem, że jest bezobsługowy i starcza na całe życie auta

Offline marcin

  • Junior Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: lancuch , pasek czy atkinson ?
« Odpowiedź #4 dnia: 13-04-2013, 12:08:31 »

Rozrząd jest napędzany łańcuchem, więc wymaga od czasu do czasu kontroli i wymiany.

myślałem, że jest bezobsługowy i starcza na całe życie auta

Dawniej tak było, a teraz bywa że łańcuchy wytrzymują krócej niż pasek.
3VZ.pl



Offline infosoft

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 39
    • konsumpcja
  • Samochód:: RaV4,V-gen,2020
Odp: lancuch , pasek czy atkinson ?
« Odpowiedź #5 dnia: 13-04-2013, 15:41:55 »
...
Dawniej tak było, a teraz bywa że łańcuchy wytrzymują krócej niż pasek.

w Lexusach, nawet flagowych LS, są paski, które winny być wymieniane co 150kkm (praktycznie zdarzają się tacy kolejni właściciele, że nawet nie wiedzą i jeżdżą do 200kkm) lub co 10 lat, a odnośnie aut z łańcuchami to bywa różnie, gdyz zależy wszystko od ich budowy; i tak przy podwójnym łańcuchu, jaki miałem w swoim Mercedesie, sprzedając przy przebiegu 350kkm łańcuch nie był ani wymieniany, ani regulowany i nic nie zapowiada, aby miało coś się zmienić przy nastepnych 100kkm; ale był kiedyś w Mercedesie robiony silnik (krótko), gdzie przez oszczędność, łańcuch był pojedynczy i zdarzało się, że zawiódł nawet przed 100kkm.

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: lancuch , pasek czy atkinson ?
« Odpowiedź #6 dnia: 13-04-2013, 21:10:14 »
Jest to 1.5 litrowy silnik w układzie Atkinsona.

W zasadzie jest to silnik z yarisa ts z kilkoma zmianami :)


 

Beesafe.pl