Autor Wątek: Yarisa II - zakup auta poflotowego  (Przeczytany 27802 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Michalcc

  • Gość
Yarisa II - zakup auta poflotowego
« dnia: 09-01-2011, 13:28:24 »
Witam

Rok temu sprzedałem żony Carine E (co za błąd... :|). Żona przesiadła się do Fabii i wiemy, że to był kolejny bład... :|
Wybór padł na Corolle, lecz biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia na rynku używanych Yarisów i ich gigantyczny spadek wartości przez ostatnie 3 miesiące (kilka tysięcy nadprogramowych Yarisów z roczników 2006-2008 trafiło na rynek, a niebawem będzie jeszcze więcej...), teraz kieruje się ku Yarisowi II.

Wiem, że chcę nadwozie 5d i silnik 1.0. - Samochód prawdopodobnie nigdy nie wyjedzie z miasta, a roczny przebieg to ok. 5kkm.

I teraz pytania, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi na forum:

1. Czy wersja Japońska Yarisa II była sprzedawana w PL?

2. Gdzie, oprócz Francji Yaris II był jeszcze produkowany?

3. Czy produkcji z któregoś konkretnego kraju wystrzegać się??

4. Czy są znaczne różniece między Yarisami II, w zależności od kraju produkcji??? Tak jak np. w Swift?

zmieniłem temat wątku na bardziej adekwatny
kafara1
« Ostatnia zmiana: 11-01-2011, 12:21:05 wysłana przez kafara1 »

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yarisa II - zakup auta poflotowego
« Odpowiedź #1 dnia: 09-01-2011, 13:38:43 »
ad.1-tak
ad.2-odpowiedź w pytaniu 1
ad.3-nie
ad.4-nie

Michalcc

  • Gość
Odp: Yarisa II - zakup auta poflotowego
« Odpowiedź #2 dnia: 09-01-2011, 13:49:37 »

Czy historie o fotelach, pompach wody, przegubach i półosiach w egzemplarzach francuskich można wsadzić między bajki...???

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yarisa II - zakup auta poflotowego
« Odpowiedź #3 dnia: 09-01-2011, 13:56:54 »
jeśli myślisz o YII to tylko fotele i lampy a skąd wziąłeś pompy wody, przeguby i półosie?.

Michalcc

  • Gość
Odp: Yarisa II - zakup auta poflotowego
« Odpowiedź #4 dnia: 09-01-2011, 14:27:12 »
jeśli myślisz o YII to tylko fotele i lampy a skąd wziąłeś pompy wody, przeguby i półosie?.

Wszysto wyczytane na forum...

Czy wersja z Japoni była sprzedawana w konkretnych rocznikach, czy "jak Pan trafisz tak masz..."???

Czy wersja z Japoni nadal ma VIN - JP.........?????

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yarisa II - zakup auta poflotowego
« Odpowiedź #5 dnia: 09-01-2011, 14:35:29 »
Japoni nadal ma VIN - JP
JP-`05 przynajmniej w Polsce na zachodzie nie wiem

yarisII

  • Gość
Odp: Yarisa II - zakup auta poflotowego
« Odpowiedź #6 dnia: 09-01-2011, 17:59:31 »
Fotele zgadza sie reszta jak na razie nie <narka>

o co chodzi z tym nadprogramowymi yarisami???

Michalcc

  • Gość
Odp: Yarisa II - zakup auta poflotowego
« Odpowiedź #7 dnia: 09-01-2011, 19:52:49 »
Fotele zgadza sie reszta jak na razie nie <narka>

o co chodzi z tym nadprogramowymi yarisami???

Trzy gigantyczne floty właśnie urządzają sobie wyprzedaż Yarisów... Nie chce podawać nazw, bo ktoś posądzi mnie o kryptoreklamę:

Firma X (podobno największa flota w PL) - ok. 600szt z roczników 2006-2007 1.0 3d Czerwone nr. rej. WE.... - Prawie wszystkie już w komisach... W Wawie znjdziesz komisy, które mają po 80-100szt takiego samego modelu... Ceny od 15 do 19kpln brutto. Przebiegi 60-120kkm. CD, klima, 5 osobowy. Wczoraj obejrzałem sobie conajmnie kilkanaście sztuk...

Firma Y - ok. 200szt. z roku 2007 1.0 5d Białe nr rej. zazwyczaj WN... i WB...- Ok. połowa już w komisach... Wczoraj ogłądałem w pewnym komisie... Mają na placu ok 50szt. Cena 18-23kpln. Przebiegi 80-150kkm. CD, klima, 5 osobowy.

Firma Z - ok. 200szt. z roku 2008 1.0 5d Srebrne nr. rej. WZ.... - Na razie w trakcie wyceny dla odbiorców... Trafią do komisów prawdopodobnie w Lutym... Przebiegi od 30kkm. CD, klima, 5 osobowy, elektryka.


Ponad to wszystkie warszawskie nauki jazdy zaczynają już wyprzedaż. Do ośrodków egzaminacyjnych wchodzi nowy model, więc wszystkie "eLki" trzeba powymieniać... Kolejne 200-300 szt. z różnych roczników, z róznymi silnikami, itd wjadą na rynek... Już zdarzają się ogłoszenia "sprzedam odbiorcy hurtowemu 20szt po nauce jazdy"
 

Ja raczej poczekam do Lutego... Ceny jeszcze spadną, no i te Yarisy z firmy Z są naprawdę ciekawe...
Prawdą jest, że jeszcze 3 miesiące temu Yarisa II za 15kpln można było tylko zdrowo rozbitego kupić... A tu już 2006r. 3d. 1.0, dużo bezwypadków, do wyboru tyle, że dnia by zabrakło, żeby je wszystkie obejrzeć...

yarisII

  • Gość
Odp: Yarisa II - zakup auta poflotowego
« Odpowiedź #8 dnia: 09-01-2011, 20:02:01 »
TO fakt widzialem na allegro ogloszenia 20 szt bialych albo 3 szt. po nauce jazdy.

Szczegolnie te biale byly za smieszne pieniadze, ciekawe czy mocno styrane:)

Pewnie to tez spowodowane upłynięciem 3-letniej gwarancji.

Michalcc

  • Gość
Odp: Yarisa II - zakup auta poflotowego
« Odpowiedź #9 dnia: 09-01-2011, 20:09:35 »
TO fakt widzialem na allegro ogloszenia 20 szt bialych albo 3 szt. po nauce jazdy.

Szczegolnie te biale byly za smieszne pieniadze, ciekawe czy mocno styrane:)

Pewnie to tez spowodowane upłynięciem 3-letniej gwarancji.

Spowodowane głównie zakończeniem leasingów, oraz tym, że firmy zrobiły duże zakupy samochódów w Grudniu 2010r, korzystając ze starych, dużo korzystniejszych warunków odliczenia Vat.
Więc teraz stare trzeba sprzedać... Mam kogoś kto siedzi w branży flot, wynajmów długoterminowych, itd... Uważa, że przez najbliższe pół roku ceny samochódw flotowych - Panda, Yaris, Fabia, Corolla, Focus będą mocno szybowały w dół, a załątwił to wszystko ustawodawca... Nagle wielkie floty postanowiły szybko zmienić samochody, dopóki mogły odliczać Vat, a starą flotą będą zalewać rynek...
Druga taka promocja powtórzy się dopiero za trzy lata, gdy dzisiejsze, nowe leasingi będą się kończyć...

yarisII

  • Gość
Odp: Yarisa II - zakup auta poflotowego
« Odpowiedź #10 dnia: 09-01-2011, 21:02:53 »
szkoda ze w mojej firmie tak nie myślą...... i bojamy się furami z przebiegiem grubo ponad 200 000 ....... <zalamka> ..... i co chwile coś pada :-P

Michalcc

  • Gość
Odp: Yarisa II - zakup auta poflotowego
« Odpowiedź #11 dnia: 09-01-2011, 23:55:56 »

Moje służbówki:

Cordoba 1.4 16V 86KM - dwa lata - gdy oddawałem 98kkm. - cały ciąg napraw i problemów.

Fabia II 1.4 16V 86KM - od roku do dzisiaj - 61kkm - jakość Skody pobiła moje oczekiwania... Wymieniłem tylko osłone amorka z tyłu.... Nic się nie dzieje....

Ale robi nam się lekki off topic  :grin: Wracam do tematu:

Co się właściwie dzieje z tymi fotelami w YII...??? Bo co wątek to coś innego słyszę...??? Gąbka się wykrusza, oparcie trzeszczy, tapicerka rozciąga się, czy jeszcze coś innego???

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yarisa II - zakup auta poflotowego
« Odpowiedź #12 dnia: 10-01-2011, 07:43:40 »
tylko jestem ciekawy ile taki z roku- 2008 1.0 5d Srebrny nr. rej. WZ....Przebiegi od 30kkm. CD, klima, 5 osobowy, elektryka- przejechał kilometrów i w ilu stłuczkach i ilu wypadkach uczestniczył. Jeździł trzeba dodać te ponad 30kkm na 15W40 tak dla jasności.
Wszystko to pryszcz liczy się cena i na pewno nie będzie tylu problemów co z nowym z salonu nic nie będzie się psuło, lampy ok, fotele nie będą się przecierały nic nie będzie skrzypiało :-P.

yarisII

  • Gość
Odp: Yarisa II - zakup auta poflotowego
« Odpowiedź #13 dnia: 10-01-2011, 16:08:32 »
Jesli chodzi o fotele to u mnie szczególnie fotel kierowcy na boku siedziska gąbka ma takie pofalowania, środek tez do tego oparcie wytarło się już trochę a przebieg ledwo ponad 30 000....

Co do deski rozdzielczej to czasem coś stuka przy szybie plus wycieraczki tez lubią sobie poskakać i powalić <zalamka>

A jak były ostatnie mrozy to na luzie napierdzielał zagłówek pasażera :-P

Ostatnio tez mnei wkurzaja szorujace na poczatku hamulce....to pewnie przez wilgoc osadza sie rdza na tarczach;/

Co do awarii mechanicznych jak na razie mnie nie spotkało nic.
Nie wliczajac małej przygody zaraz po zakupie z alarmem i akcji serwisowej " pedałowej" :laugh:

P.S.

........ i spalanie jakieś mam strasznie wysokie.....wiec jak planujesz wieksze przebiegi to bierz 1.3 basz 1,33 pewnie spalanie bedzie podobne :-o
« Ostatnia zmiana: 10-01-2011, 16:10:25 wysłana przez yarisII »

Michalcc

  • Gość
Odp: Yarisa II - zakup auta poflotowego
« Odpowiedź #14 dnia: 10-01-2011, 18:46:29 »
tylko jestem ciekawy ile taki z roku- 2008 1.0 5d Srebrny nr. rej. WZ....Przebiegi od 30kkm. CD, klima, 5 osobowy, elektryka- przejechał kilometrów i w ilu stłuczkach i ilu wypadkach uczestniczył. Jeździł trzeba dodać te ponad 30kkm na 15W40 tak dla jasności.
Wszystko to pryszcz liczy się cena i na pewno nie będzie tylu problemów co z nowym z salonu nic nie będzie się psuło, lampy ok, fotele nie będą się przecierały nic nie będzie skrzypiało :-P.

Ile przejechał kilometrów...??? No pewnie tyle co ma na liczniku.... Flota to nie handlarze... A przede wszystkim jest pełna historia w ASO....

W ilu stłuczkach...??? No nie rozumiem...??? A w ilu stłuczkach brał udział samochód nowy??? Tego też nigdy się nie dowiesz...

A dlaczego uważasz, że jeździł na 15W40???? Sorki, ale nie rozumiem....???



 

Beesafe.pl