Autor Wątek: Co dzisiaj zrobiłem przy aurisie? Luźny wątek  (Przeczytany 1034017 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co dzisiaj zrobiłem przy aurisie? Luźny wątek
« Odpowiedź #15 dnia: 11-02-2011, 08:30:19 »
rozumie, że przy blachach CW z pewnością pozostaniesz :-P
Tak jak 98% Warsiawiaków  <diabel>
Ale do Ciebie na wieś też przyjadę  :-P
Pozdrawiam
teraz to już nie wieś ale z 15 lat to było gorzej niż wiocha pomimo, że przed 1830 rokiem była to już Warszawa i odległości 10 km od Pałacu Kultury i Nauki

Offline plamm

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co dzisiaj zrobiłem przy aurisie? Luźny wątek
« Odpowiedź #16 dnia: 15-02-2011, 21:17:19 »
Umyłem moje cztery koła i się rozpłakałem bo znalazłem 4 odpryski na masce ;-(
wiec muszę sobie kupić http://www.toyota.pl/about/kosmetyki_lakier.aspx
p.s. Auto ma 6 miesiecy
Pozdrawiam Łukasz
Auris 2010 FL 1.4 D4D 90KM 5D Terra

Offline aurum

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co dzisiaj zrobiłem przy aurisie? Luźny wątek
« Odpowiedź #17 dnia: 15-02-2011, 21:39:17 »
te odpryski to wina źle położonego lakieru, czy też kamyki z naszych dróg? mój aurisek dostał kiedyś kamykiem i też został odprysk, ale jakoś trzeba z tym żyć  :-P daj znać jaka jest skuteczność owych specyfików toyoty na odpryski
toyota auris 1,6 dual vvt-i, PREMIUM 2008
hyundai ix35 2013

Offline plamm

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co dzisiaj zrobiłem przy aurisie? Luźny wątek
« Odpowiedź #18 dnia: 15-02-2011, 21:45:25 »
Pytałem w ASO i pan powiedział ze mam właśnie kupić to i po sprawie bo gwarancja tego nie obejmuje (odpryski od kamyków).
Pozdrawiam Łukasz
Auris 2010 FL 1.4 D4D 90KM 5D Terra

Offline aurum

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co dzisiaj zrobiłem przy aurisie? Luźny wątek
« Odpowiedź #19 dnia: 15-02-2011, 22:04:17 »
w którym poznańskim ASO serwisujesz? fietz, bońkowski czy ukleja? jakie wrażenia?
toyota auris 1,6 dual vvt-i, PREMIUM 2008
hyundai ix35 2013

Offline plamm

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co dzisiaj zrobiłem przy aurisie? Luźny wątek
« Odpowiedź #20 dnia: 15-02-2011, 22:15:06 »
Jak miałem Yaris I to na początku u Bonkowskich (porażka na maxa), później przejechałem się do Ukleji i w porównaniu to bonkowskich dzień do nocy - fachowa obsługa, po przeglądach auto zawsze ok - u bonkowskich zawsze jakieś niedociągnięcia były.
Obecnie mam od pół roku Auris i nadal Ukleja i nie mam zamiaru się przenosić - są OK.
Pozdrawiam Łukasz
Auris 2010 FL 1.4 D4D 90KM 5D Terra

Offline aurum

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co dzisiaj zrobiłem przy aurisie? Luźny wątek
« Odpowiedź #21 dnia: 15-02-2011, 22:46:41 »
od początku jeżdżę do Mikołajczak Kalisz i jak dotąd jestem zadowolony, chociaż nie mam porównania z innymi ASO. kasują jak wszędzie, ale starają się pomóc jak jest potrzeba.
jakie napotykałeś niedociągnięcia w poprzednim ASO? może w moim też są, a ich nie zauważam z braku doświadczeń z innymi ASO?  :-P
toyota auris 1,6 dual vvt-i, PREMIUM 2008
hyundai ix35 2013

Offline plamm

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co dzisiaj zrobiłem przy aurisie? Luźny wątek
« Odpowiedź #22 dnia: 16-02-2011, 10:11:54 »
od początku jeżdżę do Mikołajczak Kalisz i jak dotąd jestem zadowolony, chociaż nie mam porównania z innymi ASO. kasują jak wszędzie, ale starają się pomóc jak jest potrzeba.
jakie napotykałeś niedociągnięcia w poprzednim ASO? może w moim też są, a ich nie zauważam z braku doświadczeń z innymi ASO?  :-P
1. Klika razy usuwana usterka np. pisk podczas wciskania sprzęgła problem nie został rozwiązany, pojechałem do Ukleji jak już samochód był po gw i zrobili to w ciągu jednego dnia
2. Po kolizji samochód był odbierany - mówią wszystko OK może Pan jechać, wyjeżdżam i mnie kur.....ca strzeliła, słyszę łożysko no to powrót, na szczęście samochód zastępczy dali
3. Na przegląd przywiozłem swój olej (jak zawsze) odbieram samochód i widzę bańka nie ruszona, pytam co jest a oni to ktoś wlał inny olej nasz bo nikt nam nie powiedział, a na zleceniu wyraźnie napisane
4. Przy sprzedaży auta wiadomo kawka, ciastko i wyjazd, później maja Cie w dupie, ile ja się najeździłem
5. Blacharka u nich na 1000000% odradzam, wielka porażka, pęcherze wychodzą bardzo szybko
6. Dawno u nich nie byłem, wiec może się coś pozmieniało
7. kolega mi wjechał w tył pojazdu i tu zaczęła się ostatnia historia, po odebraniu auta nagle pojawiała się woda w lewym tyle tam gdzie koło zapasowe. SAM doszedłem do jest nie tak: z tyłu jak się ściągnie tylni zderzak to są takie otwory po lewej i po prawe to lewy był żółta taśmą zaklejony. Z początku myślałem ze to z lampy lub gdzieś górą. Kupiłem w meblowym 1szt. gumowy korek do krzesła wkleiłem go na silikon i po sprawie
p.s. w serwisie powiedzieli ze po kablu od CB radia leci ta woda.

Ukleja
1. miła obsługa, personel serwisu rozmowny
2. auto zawsze umyte
3. pytają czy wszystko OK
4. bardzo dobre ceny
5. zawsze jakiś gadget dają
6. wszystko wyjaśniają
7. z yariską wyjaśnili dlaczego światła przygasały - nie dokręcona klema o aku - oczywiście ostatni przegląd był u Bońkowskich
« Ostatnia zmiana: 16-02-2011, 10:14:08 wysłana przez plamm »
Pozdrawiam Łukasz
Auris 2010 FL 1.4 D4D 90KM 5D Terra

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co dzisiaj zrobiłem przy aurisie? Luźny wątek
« Odpowiedź #23 dnia: 16-02-2011, 10:23:51 »
plamm bardzo dobre ceny w ASO czy dobrze przeczytałem ale na co części czy robociznę?.

Offline plamm

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co dzisiaj zrobiłem przy aurisie? Luźny wątek
« Odpowiedź #24 dnia: 16-02-2011, 10:39:58 »
Ja stały klient mam ok 5 % standard na robociznę i części, a ostatnio jak robiłem 15 tys w auris dostałem wymianę oleju za 49,14 brutto bez cenny oleju w promo
W innych ASO np. przegląd 15 tys. Auris 1,4 D4D - cena 499 + plus olej, a mnie ta cena przypadła z olejem no plus jakieś tam drobiazgi.
« Ostatnia zmiana: 16-02-2011, 10:43:44 wysłana przez plamm »
Pozdrawiam Łukasz
Auris 2010 FL 1.4 D4D 90KM 5D Terra

Offline Jarod84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co dzisiaj zrobiłem przy aurisie? Luźny wątek
« Odpowiedź #25 dnia: 23-02-2011, 15:24:08 »
Bardzo ładny przebieg osiągnąłem wczoraj 55555km :D oczywiście miałem dzisiaj rano zrobić zdjęcie i zapomniałem <zalamka>

centerek

  • Gość
Odp: Co dzisiaj zrobiłem przy aurisie? Luźny wątek
« Odpowiedź #26 dnia: 24-02-2011, 10:51:18 »
super, ja tez zawsze zapominam jak ciekawe cyferki wychodza, dobrze, że nie 666  :-)

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co dzisiaj zrobiłem przy aurisie? Luźny wątek
« Odpowiedź #27 dnia: 01-03-2011, 09:28:00 »
Dziś moja idzie do wodopoju  :-(
A paliwo coraz droższe .......
Obi

arkady23

  • Gość
Odp: Co dzisiaj zrobiłem przy aurisie? Luźny wątek
« Odpowiedź #28 dnia: 06-03-2011, 18:54:21 »
Dzisiaj poszła na myjkę. Następnie jak się zagrzała w garażu i wysuszyła przystąpiłem do montażu listwy chromowej na klapę, szybko sprawnie, elegancko. Efekt naprawdę miły dla oka. Gdy miałem wracać do domu stwierdziłem, że spróbuję jeszcze raz wyłączyć brzęczyk pasów- za 4tym podejściem udało się:)
Pozostało jeszcze do zrobienia- montaż tempomatu oraz zestawu CK-7W... ale to niech się ociepli żeby spinki nie popękały przy wyrywaniu.

Offline yetix

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co dzisiaj zrobiłem przy aurisie? Luźny wątek
« Odpowiedź #29 dnia: 06-03-2011, 20:08:53 »
arkady pochwal się listwą ;] czyż masz taką na spód klapy ? jeśli tak to daj jakieś namiary na nią  :grin:
i jaki masz silnik ? jeśli planujesz założyć tempomat ?

a ja dziś koło mojego auriska tylko przeszedłem, jutro muszę jechać go umyć ponieważ brudny do szyby xD
Pozdrawiam.
Toyota Auris 1.4 D4D 2008r wersja Terra


 

Beesafe.pl