Autor Wątek: LAMPY DIODOWE DO JAZDY DZIENNEJ - YARIS II  (Przeczytany 119280 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

galuta

  • Gość
LAMPY DIODOWE DO JAZDY DZIENNEJ - YARIS II
« dnia: 12-02-2011, 15:06:30 »
Cześć :-)

 Jestem nowa osoba na forum. Mam do Was pytanie, mianowicie chciałbym kupić światła diodowe do jazdy dziennej do Yarisa II. Jakie wybrać? Słyszałem, że można je tylko zamontować w miejscu na halogeny. Ile kosztują takie światała (musza mieć homologhację)? Jesli ktoś z Was ma juz zamontowane takie światła to bardzo prosze o umieszczenie zdjęć. Czy ktoś z Was montwał takie światła w ASO? Ile kosztuja takie światła w ASO (jakiej są firmy; OSRAM, HELLA)?
Z góry dziękuję Wszystkim za wskazówki
pzdr <taniec>

yarisII

  • Gość
Odp: LAMPY DIODOWE DO JAZDY DZIENNEJ - YARIS II
« Odpowiedź #1 dnia: 12-02-2011, 16:47:16 »
Sa takie do yarisa II po FL .... kosztuja cos ponad 1700 zl  :grin:

o takie http://allegro.pl/toyota-yaris-swiatla-led-lampy-dzienne-tuning-i1422820214.html   <diabel>

galuta

  • Gość
Odp: LAMPY DIODOWE DO JAZDY DZIENNEJ - YARIS II
« Odpowiedź #2 dnia: 14-02-2011, 07:17:18 »
Czesc  :cheesy:

 Dzięki za odpowiedź oraz linka. Cena jest cholernie wysoka. Czy rzeczywiście w przypadku zastosowania świateł diodowych do jazdy dziennej powoduje obniżenie zużyczia paliwa? Przeczytałem w kilku artykułam, że diody mają niski pobór energii a co się za tym przekłada samochód zuzywa nawet o 0,5L mniej paliwa. Czy ktoś mógłby to potwierdzić? Czy może jest to zabieg czysto marketingowy?
Dzięki za odpowiedź.
pzdr <narka>

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LAMPY DIODOWE DO JAZDY DZIENNEJ - YARIS II
« Odpowiedź #3 dnia: 14-02-2011, 07:22:45 »
galuta ale masz z rana poczucie humoru i to jeszcze przy poniedziałku :-P

niech ten co napisał o ledach oszczędza do 0,5 litra paliwa tylko na ilu tankowaniach bo nie doczytałem<diabel>

gawliszon

  • Gość
Odp: LAMPY DIODOWE DO JAZDY DZIENNEJ - YARIS II
« Odpowiedź #4 dnia: 14-02-2011, 23:03:25 »
gdy słysze o próbach  oszczędzania paliwa na właczonych światłach to kojarzy mi sie to z dziewczynami które chcac sie odchudzić popijają hamburgery w mcdonaldzie coca-colą light...

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LAMPY DIODOWE DO JAZDY DZIENNEJ - YARIS II
« Odpowiedź #5 dnia: 15-02-2011, 07:41:35 »
Na pewno jedna jest oszczędność - żarówy.
Pozdrawiam
Obi

galuta

  • Gość
Odp: LAMPY DIODOWE DO JAZDY DZIENNEJ - YARIS II
« Odpowiedź #6 dnia: 15-02-2011, 10:47:46 »
Cze

 Dzięki za info. Kwestie paliwa odłużmy na bok. Ale na pewno wygląd zewnętrzny znacznie ulegnie poprawie (na plus) oraz tak jak napisał poprzednik żarówki dłużej wytrzymają.

 Byłoby super gdyby ktoś zamieścił zdjęcia lampa diodowych na swoim Yarku.
pzdr i dzięki za kolejne wpisy

 

Offline TeRmiT

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 869
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LAMPY DIODOWE DO JAZDY DZIENNEJ - YARIS II
« Odpowiedź #7 dnia: 15-02-2011, 12:50:28 »
Nie wiem czy ktoś u nas ma takie coś założone, ale ostatnio przy szukaniu ospoilerowania do Yarisa trafiłem na moduły LED w YII :)
więc póki co jedno poglądowe jak to montowane jest:

Offline Kruchy

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LAMPY DIODOWE DO JAZDY DZIENNEJ - YARIS II
« Odpowiedź #8 dnia: 15-02-2011, 15:21:00 »
Sa takie do yarisa II po FL .... kosztuja cos ponad 1700 zl  :grin:

o takie http://allegro.pl/toyota-yaris-swiatla-led-lampy-dzienne-tuning-i1422820214.html   <diabel>

Kolega niżej przecież wkleił linka z aukcją do takich ledów :roll:
... tak tylko żem sobie pomyślał...

Offline TeRmiT

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 869
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LAMPY DIODOWE DO JAZDY DZIENNEJ - YARIS II
« Odpowiedź #9 dnia: 15-02-2011, 18:12:38 »
a widzisz faktycznie nie zajrzałem na tą aukcje z allegro, że to dokładnie ta sama fotografia moja pomyłka :-P

Offline herkules

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 440
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LAMPY DIODOWE DO JAZDY DZIENNEJ - YARIS II
« Odpowiedź #10 dnia: 08-06-2011, 21:07:01 »
Panowie - chciałbym nawiązać do wątku i zapytać - może jednak ktoś podejmował próby bądź ma (znak kogoś) zainstalowane światła do jazdy dziennej w Yarisie. Poszukałem przepisów w tym zakresie i z grubsza wiem co i jak - zaglądałem na allegro i widzę, że są możliwości kupna dobrych (subiektywna ocena) zestawów firm typu hella, osram, philips w cenie 120 - 250 zł. Wracając do przepisów to przekładając je na Yarisa - jedynym miejscem, które mieści się w wymienionych ramach jest miejsce na halogeny. Ograniczeniem tutaj w przypadku YII jest szerokość zaślepiki plastikowej w miejscu halogenów jeśli ktoś ich nie ma jak to jest w moim przypadku (max. ok 15 cm) a większość zestawów ma od 15 do 18 cm. Jeżeli macie zainstalowane to poproszę o rady jak zamocować żeby nie popsuć, jak wpiąć się w instalację, sugestie i zdjęcia były by mile widziane.

Pozdrawiam forumowiczów
« Ostatnia zmiana: 08-06-2011, 21:09:16 wysłana przez herkules »

Offline TeRmiT

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 869
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LAMPY DIODOWE DO JAZDY DZIENNEJ - YARIS II
« Odpowiedź #11 dnia: 08-06-2011, 21:22:47 »
W mojej okolicy jeździ taki yaris II z zamontowanymi ledami właśnie w miejsce halogenów. Wygląda to naprawdę fajnie powiedziałbym że jak seria.
Znalazłem foto tego co prawdopodobnie ma założone.

yarisII

  • Gość
Odp: LAMPY DIODOWE DO JAZDY DZIENNEJ - YARIS II
« Odpowiedź #12 dnia: 08-06-2011, 21:31:10 »
Jezdzna po Warszawie yarisy z takimi ledami jak na foto ;) montaz to nie problem, sam sobie montowalem przeciwmgielne wiec wiem ze to nie  problem gorzej z podlaczeniem, zeby sie wlaczly po odpaleniu i gasly po wlaczeniu swiatel.

Offline SZYMON14

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4796
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LAMPY DIODOWE DO JAZDY DZIENNEJ - YARIS II
« Odpowiedź #13 dnia: 08-06-2011, 21:54:45 »
Sam się na takimi zastanawiałem. Tylko gdzie to kupić?


Yaris 1.3 2005 r., Auris 1.6 2010 r., Auris 1.3 2012 r.

Offline eddie

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 8940
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LAMPY DIODOWE DO JAZDY DZIENNEJ - YARIS II
« Odpowiedź #14 dnia: 08-06-2011, 22:58:28 »
Jezdzna po Warszawie yarisy z takimi ledami jak na foto ;) montaz to nie problem, sam sobie montowalem przeciwmgielne wiec wiem ze to nie  problem gorzej z podlaczeniem, zeby sie wlaczly po odpaleniu i gasly po wlaczeniu swiatel.

a jaki to problem? homologowane światła np jella maja w zestawie przekaznik i cale okablowanie. Wpinasz sie w plus ze stacyjki, kolejny kabel pod jedno ze swiateł mijania i cała filozofia
      "Ty się nie wpier****j, bo nie wiesz gdzie barykada jest"


 

Beesafe.pl