Autor Wątek: Dziwne wycie w RAV 4 2002r.  (Przeczytany 19694 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gino

  • Gość
Odp: Dziwne wycie w RAV 4 2002r.
« Odpowiedź #15 dnia: 11-12-2013, 18:46:31 »
Odświeżam kotleta nie chcąc zakładać nowego tematu a więc jestem po wymianie wspomnianego wyżej zaworu i wszelkie z nim związane problemy zniknęły (wycie). Niemniej jestem ciekawy za co tak naprawdę odpowiedzialny jest ten zawór skoro oprócz charakterystycznego odgłosu nie powoduje innych dolegliwości. Widziałem stary i widoczne było jak nie domykał się czyli co powoduje jego awaria? Skoro jest to czemuś musi służyć na co ma wpływ i co poprawia jego wymiana?

Offline norbi7807

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: Dziwne wycie w RAV 4 2002r.
« Odpowiedź #16 dnia: 18-12-2017, 19:04:02 »
Witam wszystkich. Odświeżę temat jeśli można. U mnie też słychać również pterodaktyla przy czym auto nie traci mocy i nie ma żadnych niepokojących objawów. Od czasu do czasu zaświeci się kontrolka silniki. Gaśnie następnego dnia jak odpalę auto. Nie ma reguły kiedy się zaświeci w trakcie jazdy czy po uruchomieniu silnika, czy na zimnym czy ciepłym. Znajomy podpinał pod komputer i wyświetlił się błąd P1670 wadliwe działanie układu pompy wtryskowej i odesłał mnie do fachowców z Bosch Serwis w Częstochowie. Tam panowie nie stwierdzili żadnych usterek i nie wiedzą skąd mruczenie. Powiedzieli że skasowali błąd sterownika komputera (ponoć się nie powtórzył). Od Pana z alle..októry sprzedaje zawór ZAWÓR POMPY 2.0D4D 1CD ORYGINAŁ 22180-27010  usłyszałem że za pterodaktyla jest odpowiedzialny tylko ten zawór. W tej pompie są wszystkie trzy. Czerwony i zielony to zawory SCV odpowiedzialne za utrzymanie ciśnienia paliwa. Chciałem wymienić zawór 22180-27010 o którym mowa w serwisie toyoty w Częstochowie lecz usłyszałem  iż koszt zaworów SVC, który występuje w komplecie ( zielony i czerwony) z wymianą to koszt 2010zł brutto. Nie ma tam innych zaworów? I tu moje pytanie. Czy w mojej ravce 2.0 116KM 2004r. jest pompa z tym zaworem? Czy jest możliwa samodzielna wymiana tego zaworu? Czy wymieniał ktoś ten zawór i czy mógłby opisać wymianę. Z góry dzięki za pomoc.


 

Beesafe.pl