Autor Wątek: Jaki olej ?  (Przeczytany 980017 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #1425 dnia: 15-11-2019, 16:07:51 »
2zr-fxe
Potwierdzam 4.2l w/g instrukcji. Ja kupuję 4l i tyle wlewam. Poziom jest nieznacznie ponad połowę zakresu na bagnecie.
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline Rademenes

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Pierdziawka :)
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #1426 dnia: 17-11-2019, 12:15:15 »
W manualu napisali z filtrem 4.2 litra . U mnie wchodzi 3.4l i po plukance i cierpliwym zlewaniu do max na bagnecie weszło 3.2

 Ja to niebawem sprawdzę fizycznie w 1ZR-FAE ,przeważnie może w silnikach do 0.5L zostawać starego oleju , bez względu na markę .  Kupiłem 5x0.946L RP ,czyli mam 4.73L na wymianę .

Czyli u ciebie ( 1NR-FE ? )  manual 3.4L a fizycznie 3.2L ,więc różnica jest tylko 200ml ,a nie litr . 4.2L to dane do 1ZR-FAE ?
W manualu po za tym pisze "przybliżona" objętość oleju .

a na przeglądzie daję pięć butelek litrowych. Zwracają mi jedną z zawartością 0,8 L
A na bagnecie jest wtedy po wymianie jak ?
« Ostatnia zmiana: 17-11-2019, 15:50:16 wysłana przez fazibazi »
Toyota Auris II 2013 wer. Start+Edition.
1.6, 132KM, 1ZR-FAE + ORLEN PLATINUM 5W30 MAX EXPERT DEX 1.

Offline TheMrSkiBar

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 997
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #1427 dnia: 17-11-2019, 12:32:19 »
tyle, że ja robiłem płukankę i ściekało przez godzinę do ostatniej kropli ;)
Normalnie jak jedziesz gdzieś zmienić olej, to na ciepłym silniku odkręcasz korek, filtr, 15 minut i lejesz nowy więc podejrzewam, że gdybym też tak na szybko to zrobił to zamiast 3,2 wlałbym max 3 litry ;)
« Ostatnia zmiana: 17-11-2019, 15:50:28 wysłana przez fazibazi »

Offline Rademenes

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Pierdziawka :)
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #1428 dnia: 17-11-2019, 13:11:01 »
tyle, że ja robiłem płukankę i ściekało przez godzinę do ostatniej kropli ;)
Normalnie jak jedziesz gdzieś zmienić olej, to na ciepłym silniku odkręcasz korek, filtr, 15 minut i lejesz nowy więc podejrzewam, że gdybym też tak na szybko to zrobił to zamiast 3,2 wlałbym max 3 litry ;)

Ja wiem ,że dobrze zrobiłeś . Normalnie tak jest 15 min i nowy olej ,wtedy więcej zostaje starego .
Napisałeś obok siebie dane (4.2L) silnika 1ZR-FAE i dalej swojego jak mniemam 1NR-FE ( 3.4 i 3.2L ), dlatego można było pomyśleć o różnicy 1L . Ale to były dane do dwóch innych silników .
Toyota Auris II 2013 wer. Start+Edition.
1.6, 132KM, 1ZR-FAE + ORLEN PLATINUM 5W30 MAX EXPERT DEX 1.

Offline bakman

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #1429 dnia: 17-11-2019, 18:30:27 »
Wymieniałem wczoraj, też zalałem Amsoil. Po odessaniu starego oleju z miski, ile się dało, weszło 4,1 litra. Stan prawie max, bo trochę mi się przelało, ten bagnet... Popatrzyłem na faktury z ASO, zawsze 4,2l, a dwa razy nawet 4,5 im weszło ;)

Offline Rademenes

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Pierdziawka :)
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #1430 dnia: 17-11-2019, 19:48:37 »
Popatrzyłem na faktury z ASO, zawsze 4,2l, a dwa razy nawet 4,5 im weszło
A tam w ASO nabierają "konewką" z beczki to na pewno nie liczą ile weszło ,więcej ani za dużo nie wejdzie . A w papierach napiszą statystycznie i tyle . masz 1ZR-FAE ?
Toyota Auris II 2013 wer. Start+Edition.
1.6, 132KM, 1ZR-FAE + ORLEN PLATINUM 5W30 MAX EXPERT DEX 1.

Offline bakman

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #1431 dnia: 18-11-2019, 14:58:49 »
Tak, 1ZR-FAE.

Offline Eko

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #1432 dnia: 18-11-2019, 17:41:34 »
A tam w ASO nabierają "konewką" z beczki to na pewno nie liczą ile weszło ,więcej ani za dużo nie wejdzie . A w papierach napiszą statystycznie i tyle . masz 1ZR-FAE ?
No niekoniecznie, ASO tez ma magazyn, a magazyn ma magazynierów, a magazynierzy mają odpowiedzialność czasami i spisy z natury. Krótko, stany magazynowe muszą się zgadzać w teorii, w praktyce to tez zależy od serwisanta ile mu się naleje, bo zwykle nie jest to konewka a pistolet z liczydłem.  Nie rozwijając wątku pobocznego o kieszenie itp. Pozdr

Offline Rademenes

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Pierdziawka :)
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #1433 dnia: 19-11-2019, 01:06:31 »
ASO tez ma magazyn, a magazyn ma magazynierów, a magazynierzy mają odpowiedzialność czasami i spisy z natury. Krótko, stany magazynowe muszą się zgadzać w teorii, w praktyce to tez zależy od serwisanta ile mu się naleje, bo zwykle nie jest to konewka a pistolet z liczydłem.

Nie wszędzie mają liczydła , nie wszędzie przeliczają jak beczka pusta ile to powinno z tego przeglądów wyjść , a i tak potem przyjdzie inwentaryzacja i straty muszą być jakieś ,bo to płynna materia. Robią to na szybko ,więc raczej zawsze oliwy ciut mniej , nie czekają jak silnik wystygnie ,a przy ciepłym stan jest lekko większy . Po za tym ,po zalaniu odpalają aby w filtr wleciało i potem tylko chwila i bagnet , ostatnio po takiej operacji w innym aucie dolałem 200 coś ml ,na bagnecie to 0.5cm .  W tamtym aucie musiałem sam sprawdzić ile się mieści oleju między MIN a MAX na bagnecie , bo ta dana nie specyfikowana .Wszystko po to ,by wiedzieć przy ubytku ile zawiera się ml oleju na odcinku 1mm na bagnecie . No i okazało się ,że komunikat przy każdym odpaleniu na zegarach Oil Good zmienia się na Bad ,nie tylko jak oliwy stan MIN , raczej ten system polega na ciśnieniu oleju . Oczywiście w tym zawierać się może za mała jego ilość , ale i praca pompy , płynność oleju , drożność kanałów itp. itd.
Toyota Auris II 2013 wer. Start+Edition.
1.6, 132KM, 1ZR-FAE + ORLEN PLATINUM 5W30 MAX EXPERT DEX 1.

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #1434 dnia: 19-11-2019, 10:26:05 »
od 15 lat serwisuję swoje Toyoty w ASO i nigdy nic nie dolewałem, a na bagnecie oleju było tyle ile powinno być. Często wkurzałem się, że przegląd długo trwa, a przy aucie nikt się nie kręci tylko zostawiono go na podnośniku. Pewnie wszystko to miało na celu spłynięciu jak największej ilości starego oleju do pojemnika. Może u Heńka w garażu olej wymienia się w 15 minut, na pewno nie w ASO.
E18_Prestige_MultidriveS

Offline Darecki2005

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #1435 dnia: 19-11-2019, 21:00:04 »
Ja również chyba zainwestuje w Amsoila tyle że 5w30. Tak mi doradził forumowicz i jeden ze sprzedawców. Nie bendę robił reklamy sklepu. Silnik w mojej ravce to 3ZR-FAE króry powinien smigać na 0w20 tyle że ja jezdze dość dynamicznie i nieraz przyspieszam do odcinki i związku z tym doradzono mi wyzszą lepkość (taką mi zalał ostatnio aso, 5w30). Jak myślicie dobre posunięcię? Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie filtra. Wraz z olejem został mi polecony filtr amsoila. Cytat: Włókna syntetyczne użyte do ich produkcji są mniejsze niż włókna stosowane w tradycyjnych filtrach. Stanowią mniejsze ograniczenia. Podczas zimnych rozruchów silnika filtr oleju Amsoil umożliwia łatwiejszy przepływ oleju niż robi to typowy filtr celulozowy. Prawda to czy ściema ??

Offline TheMrSkiBar

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 997
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #1436 dnia: 19-11-2019, 22:30:23 »
jeżeli ostro rżniesz silnik to spoko

Offline Rademenes

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Pierdziawka :)
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #1437 dnia: 20-11-2019, 06:46:34 »
Często wkurzałem się, że przegląd długo trwa, a przy aucie nikt się nie kręci tylko zostawiono go na podnośniku.
Co rok tak nie  było , a chłopaki przerwę robili (faja) a może tylko auto postało na podnośniku , trafiałeś zawsze na obiadek , zawsze musieli odejść by w listę przeglądową ptaszki powstawiać ;)
Pewnie wszystko to miało na celu spłynięciu jak największej ilości starego oleju do pojemnika.
Chyba śnisz na jawie , pewnie jeszcze Ci wywoskowali lakier ci detailiści z ASO . Akurat ich obchodzi stary olej , trzeba było sprawdzić czy czasem nie był już nowy filtr i zakręcona śruba miski . Chyba po prostu nosisz krawat i wierzysz w ich bajki nadal ,powodzenia i bez urazy .

Toyota Auris II 2013 wer. Start+Edition.
1.6, 132KM, 1ZR-FAE + ORLEN PLATINUM 5W30 MAX EXPERT DEX 1.

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #1438 dnia: 20-11-2019, 09:31:43 »
trafiałeś zawsze na obiadek
umawiam się zawsze na 8.00
Chyba po prostu nosisz krawat i wierzysz w ich bajki nadal ,powodzenia i bez urazy .
ech Polacy, zawsze jak ktoś ma inne zdanie, które nie pasuje do przedstawionej tezy i brak juz merytorycznych argumentów to najlepiej wejść na grunt osobistych wycieczek pod czyimś adresem....
E18_Prestige_MultidriveS

Offline TheMrSkiBar

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 997
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #1439 dnia: 20-11-2019, 09:37:49 »
dlatego zawsze lepiej samemu robić takie proste rzeczy ;) a jak nie to zawsze znajdzie się jakis zaufany mechanik który przy Tobie zrobi co sobe życzysz ;)
Jaki jest sens przepłacać w ASO za wymianę oleju...


 

Beesafe.pl