Autor Wątek: Jaki olej ?  (Przeczytany 978213 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline yunior81

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 665
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #1530 dnia: 04-12-2019, 08:07:37 »
żąda badań i cholera  wie czego jeszcze a nazwę swojego oleju w temacie o oleju boi się napisać , ręce opadają.

Nie no ty to się niczego nie nauczysz . Ja odbijam piłkę , nie ja zaserwowałem . Nie ja wyśmiewałem się z czyichś opisów ,podważając ich sens i podstawy,pisząc komentarze po niżej krytyki jak na experta . Więc nie pisz takich bzdur , bo nawet kolega nowy co jest tu od dwóch stron zauważył od razu dziwne zachowania expertów . Ja czy inni "młodzi " tu piszemy opisy autorskie,zgodnie z logiką forum ,ale jeśli to za mało dla panów expertów ,to niech merytorycznie się wypowiadają , bo bądź co bądź oni są do tego bardziej zobligowani .

Nazwa jest kilka stron wcześniej , po co mam ją pisać wszędzie , byś mógł powiedzieć że reklamuję ,albo że jakieś parcie tu jest na ten olej jednej osoby . Ten kto poczyta ,poszuka to znajdzie, a ja nie dam ci się rozkręcić ,wybacz .

Juz ci się pomyliło z kim lub o kim piszesz, proszę o przykłady, w których sie naśmiewam ;) z kogoś lub czegoś ;)
Dziekuje ci za przydomek Experta, ale ja nim nie jestem - jak ci to polepszy humor.
Natomiast jak kogoś boli l, ze polecam olej na którym jeżdżę...... no cóż..... mam polecać cos innego o czym pojęcia zielonego nie mam ? Dwie osoby, łącznie ze mną, polecają AMSa. A z tego zrobiła się dyskusja, ze ho ho. Nie wiem dlaczego kogoś boli, ze jeździmy na tym oleju ;) Jesteśmy właścicielami swoich samochodów, lejemy do nich to co uważamy za ?dobry olej? i tyle. Przecież nikogo na sile nie namawiam na ten olej, jeśli jest taka osoba to niech się ujawni ;)
Natomiast ty piszesz o oleju, którego nazwy nie wymieniasz - co jest mało poważne. Pisz nazwę, przecież wiem, ze olejami nie handlujesz wiec za reklamę tego nie wezmę. Nie wstydź się, pesel zobowiązuje.

Toyota Corolla SD 2018

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #1531 dnia: 04-12-2019, 13:52:23 »
Ale jeśli w tych mediach coś powtarza się cyklicznie i wygląda podobnie , to myślę że wszyscy nie są przekupieni i coś prawdy w tym towarze jest .
Ja mam niestety wręcz odwrotne doświadczenia - kiedyś się udzielałem (w łąściwie próbowałem) na forum CB-Radio - wierz mi mimo że jestem po telekomunikacji i w zawodzie pracuje od 20 lat nie jestem w stanie przekrzyczeć ciemnej masy która wie lepiej mimo że swoją przygodę rozpoczeła tydzień temu i miała w rękach jeden lub dwa sprzęty. I tak jest w wielu tematach. Kłamstwo powtórzone przez 100 osób staje się prawdą :(
Według Ciebie w takim razie jaki jest procentowy faktyczny podział składu,  olei z rodziny PAO ?
Biorąc pod uwagę Ekonomię to 30-70%
co ma iść w parze ze spadkiem spalania
Różnicza w spalaniu pomiędzy PAO a HC o tych samych parametrach jest niemierzalna.
Poszukaj sobie jaka jest norma redukcji spalania pomiędzy olejem wzorcowym 15w40 a np 5w30 - to już jest mierzalne ale nie odczuwalne.
bardziej wymywać
Od tego są dodatki których można zmieścić wiecej w HC
mają powodować mniejsze nagrzewanie się silnika
jeśli mówimy o silnikach wyczynowych to tak.
Gdyby olej grzał się w dużej mierze od tarcia to szybciej by osiągał temp 90st niż woda a jest tak że olej grzeje się 3-4 razy wolniej niż woda w silnikach bez chłodnicy oleju (która powoduje jego ogrzewanie :) )
« Ostatnia zmiana: 04-12-2019, 14:25:02 wysłana przez fazibazi »

Offline Rademenes

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Pierdziawka :)
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #1532 dnia: 04-12-2019, 22:07:25 »
Net i papier wszystko przyjmie i zniesie ,co innego reklama w której nic nie widać tylko gadkę ,a co innego jak w kilku przypadkach czy testach widać to samo . Chyba nie możliwe by wszyscy się zmówili i tak samo odstawiali parodię . To by musiał być niezły zbieg okoliczności . Jeśli polityk wyjdzie na ulicę i zrobi wiec, to usłyszy go ileś tam osób , potem polityk kończy wiec i ludzie zapominają co mówił . A w necie jest inaczej , co raz napisane jest dużo więcej razy czytane i przez wieczność zbierać będzie zwolenników i przeciwników . Dobre to i złe ,jak wszystko ma dwie strony medalu .

To znaczy ,wedle ciebie PAO mają w sobie 30% minerała a 70% syntetycznych substancji ?
Idąc za ciosem , jak prezentuje się ten podział w przypadku olei HC ,wedle Ciebie ,odwrotnie ?

Wiedza ta jest tylko Twoja , czy to gdzieś jest jasno stwierdzone ?

Te podziały procentowe , mogą być inne jeśli brać pod uwagę firmę/producenta oleju i kraj producenta . Chyba wszyscy nie trzymają się ,aż tak tych podziałów .

Powiem tak ,czasami przesadzam z tym czy tamtym ,ale mi jako raczej zwykłemu człowiekowi bardziej mówi to co się z silnikiem dzieje ,niż jakieś tabelki i artykuły . Gdzieś tam nikt nie jest w stanie opisać na odległość, co będzie się dziać z silnikiem po tym czy innym oleju ,w danym przypadku  .Oczywiście o olejach poczytać można i trzeba przed wyborem . Ale inną sprawą jest potem fizycznie ,co się dzieje z silnikiem na danym oleju . Widzisz ,nie wszyscy tu szukają pisaniny ,ino tego co po zalaniu danego oleju się dzieje z silnikiem . Dlatego czasem jest trudno dogadać się jednym i drugim .

Żona jeździ tym innym autem ,dzień w dzień praktycznie te same odcinki drogi (praca) i czasem gdzieś indziej po mieście ,czasem jakaś trasa . No i wskazania na zegarach w kwestii spalania spadły ,a jak przeliczam km do zalanego paliwa po tych km ,to obecnie różnice wyliczenia a wskazań kompa są statystyczne . Ostatni bak ,komp 10.6 a z przeliczenia paliwa na km wyszło 10.5957. Wcześniej komp 10.5/wyliczenie 10.41, kolejne wstecz komp 10.0 wyliczenie 10.12 i następne , komp 9.9 wyliczenie 9.92. Wcześniej różnice były o 0.2 do nawet 0.6 .

Dobra jeszcze jedno ,powiedź mi dlaczego po zmianie oleju na PAO RP z Motul HC , mojej żonie przy standardowym ruszaniu udawało się niezamierzenie zrobić buksa kołami . Jeździ tym autem już rok , więc o wczuwaniu się przy ruszaniu nie ma mowy . Czy aby w związku z trwałością filmu ,silnik ma lżej i dlatego tak się zadziało .

To jak jest PAO mają trwalszy film od HC , w necie jest mnóstwo testów i wszędzie widać olej AM i RP jak odstawiają go od wałków i dalej wszystko ileś czasu lata , kontra inne oleje w których wałki ciągle są w oleju i w tym stanie zacierają się . Do tego uszkodzenia na wałkach są znacząco inne . Czy taki trwały film , nie może się znacząco przyczynić do łatwości pracy silnika ,a co za tym mniejszej ilości potrzebnego paliwa do jego pracy ?

Wymywanie , każda ciecz wszystko przyjmie , pewnie kwestia tego co wyjdzie z połączenia . Nie wiem , ale wydaje mi się ,że im więcej w czymś minerała ,tym bardziej coś może z tego pozostawać w silniku .   Do tego pozostaje kwestia ECO , na pewno w Europie w olejach HC jest mało tego co dla silnika dobre , więc podejrzewam że nasze HC są ubogie ,a w USA nikt nie przejmuje się ECO i dodatki są w ich olejach . Zawsze można zalać HPS RP .

Nagrzewanie silnika , jeśli wyczynowe no to zwykłe chyba nie inaczej , olej nie ma rozumu nie wybiera , tam gdzie go wleją działa podobnie .
W innym aucie jest chłodnica oleju .Tylko wiesz wskazania na zegarach to nie temp oleju , tylko płynu chłodzącego . Jeśli od oleju z dobrym filmem jest lepsza ochrona części współpracujących po sobie , to jak piszesz w mniejszej mierze powoduje to wolniejsze nagrzewanie się silnika jako metalu ,oraz płynu chłodzącego ,który mniej ciepła ma do odebrania .

Po Motulu szukałem oleju ,który bez zmiany lepkości lepiej będzie chronił od wewnątrz i może szybciej docierał na miejsce . Spalanie ,zostawianie po sobie i cichsza praca silnika to przy okazji . Jak moje chałupnicze badanie wykazało ,nie pomyliłem się bo PAO RP jest szybciej płynącym olejem w ujemnych temp. Ktoś w DE wnikał w oleje HC na pewno , dlatego tam jest na takich olejach zakaz pisania pełny syntetyk .
     



Toyota Auris II 2013 wer. Start+Edition.
1.6, 132KM, 1ZR-FAE + ORLEN PLATINUM 5W30 MAX EXPERT DEX 1.

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4459
  • Samochód:: GLA 35AMG

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #1534 dnia: 04-12-2019, 23:53:30 »
w USA nikt nie przejmuje się ECO
Nie, nie, w ogóle ;-)  A już zwłaszcza w Kalifornii.  A to że połowa stanów pozwała administrację centralną za próbę złagodzenia wprowadzonych w 2011 rygorystycznych norm, to przecież nie ma nic wspólnego z ekologią, po prostu nie lubią urzędującego prezydenta...

Offline Rademenes

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Pierdziawka :)
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #1535 dnia: 05-12-2019, 00:37:54 »
No a kto zajmuje czołowe miejsca w emisji CO2 ?
USA jest albo numer 2 ,albo 3 . De na 6 ,a my na uwaga 21 .

Juz ci się pomyliło z kim lub o kim piszesz, proszę o przykłady, w których sie naśmiewam ;) z kogoś lub czegoś ;)

Wątek o oponach , wgryzanie . Wyczyszczone wczoraj .

Dziekuje ci za przydomek Experta, ale ja nim nie jestem - jak ci to polepszy humor.

To był opis sytuacyjny ,którego nie zrozumiałeś wcześniej ,gdybyś zrozumiał to nie pytał byś czemu chcę badań . Wcale nie nazwałem Ciebie expertem ,ale jak chcesz to masz ,łexpert płukankowy jesteś i kropka ;) A jajka skaczą do góry .

 
Natomiast jak kogoś boli l, ze polecam olej na którym jeżdżę...... no cóż..... mam polecać cos innego o czym pojęcia zielonego nie mam ? Dwie osoby, łącznie ze mną, polecają AMSa. A z tego zrobiła się dyskusja, ze ho ho. Nie wiem dlaczego kogoś boli, ze jeździmy na tym oleju ;) Jesteśmy właścicielami swoich samochodów, lejemy do nich to co uważamy za ?dobry olej? i tyle. Przecież nikogo na sile nie namawiam na ten olej, jeśli jest taka osoba to niech się ujawni ;)

Oczywiście polecamy co znamy ,a najlepiej w silniku mamy . Kłamać tu nie wypada .
Dlatego nie piszę nazwy ,bo będzie kogoś bolało ,wolę poczytać o tych co mają parcie na AM a nie RP . Wolę pisać PAO , wasz też do takich się zalicza . To jest właśnie dyskusja z tym słowem "uważamy" . Jeśli co 2-3 post pisze AM ,to ktoś może pomyśleć ,że się narzucacie ,dlatego ja nie piszę teraz ,wcześniej napisałem . Kto tu czyta od dawna wie ,a kto od nie dawna musi poszukać .
Bo ktoś to weźmie za podprogowy przekaz ,jak w reklamach . Widzisz jedno , czytasz drugie i sugestia rośnie .

Natomiast ty piszesz o oleju, którego nazwy nie wymieniasz - co jest mało poważne. Pisz nazwę, przecież wiem, ze olejami nie handlujesz wiec za reklamę tego nie wezmę. Nie wstydź się, pesel zobowiązuje.

Pisałem ,przecie wiesz co to RP . No nie handluję ,ale chyba zacznę , tylko że spożywczymi ;)
Cofnij do strony chyba 98 lub 99 , 3 razy pytałem na czym latasz i dopiero po 3 napisałeś , że do toyoty jako drugi też AM zalejesz , po płukance ma się rozumieć .Przyganiał kocioł ....
« Ostatnia zmiana: 05-12-2019, 00:55:41 wysłana przez Rademenes »
Toyota Auris II 2013 wer. Start+Edition.
1.6, 132KM, 1ZR-FAE + ORLEN PLATINUM 5W30 MAX EXPERT DEX 1.

Offline hazet3

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #1536 dnia: 05-12-2019, 07:10:20 »
 :wallbash:,

Offline yunior81

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 665
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #1537 dnia: 05-12-2019, 09:10:44 »
Oczywiście polecamy co znamy ,a najlepiej w silniku mamy . Kłamać tu nie wypada .
Dlatego nie piszę nazwy ,bo będzie kogoś bolało ,wolę poczytać o tych co mają parcie na AM a nie RP . Wolę pisać PAO , wasz też do takich się zalicza . To jest właśnie dyskusja z tym słowem "uważamy" . Jeśli co 2-3 post pisze AM ,to ktoś może pomyśleć ,że się narzucacie ,dlatego ja nie piszę teraz ,wcześniej napisałem . Kto tu czyta od dawna wie ,a kto od nie dawna musi poszukać .
Bo ktoś to weźmie za podprogowy przekaz ,jak w reklamach . Widzisz jedno , czytasz drugie i sugestia rośnie .

Tak to powstają teorie spiskowe.... pierwszy raz się spotkałem z taka sytuacja, ze jak ktoś podaje nazwę oleju o którym ma wiedzę, jeździ na nim lub miał z nim do czynienia, to usłyszy, ze promuje czy reklamuje dany olej.... tego nawet filozofowie by nie wymyślili a na forum Toyoty ...... tak. Ręce opadają.
Toyota Corolla SD 2018

Offline Wojak WRO

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #1538 dnia: 05-12-2019, 10:06:00 »
dlaczego po zmianie oleju na PAO RP z Motul HC , mojej żonie przy standardowym ruszaniu udawało się niezamierzenie zrobić buksa kołami

Mucha po urwaniu skrzydeł przestała reagować na polecenie "LEĆ". Wniosek - mucha ogłuchła.

Rozumujesz podobnie jak ten naukowiec badający muchy.
Kto pyta nie błądzi, kto pyta za dużo może oberwać - Julian Staniszewski, nauczyciel rysunku technicznego w LZN Wrocław

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #1539 dnia: 05-12-2019, 10:47:49 »
No a kto zajmuje czołowe miejsca w emisji CO2 ?
USA jest albo numer 2 ,albo 3 . De na 6 ,a my na uwaga 21 .
No niemożliwe ;-)
Porównaj sobie emisję Polski i USA liczoną na jednostkę powierzchni albo nominalnego PKB.

Offline TheMrSkiBar

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 997
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #1540 dnia: 05-12-2019, 12:22:54 »
normalnie jakaś telenowela się już tutaj tworzy xd

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #1541 dnia: 05-12-2019, 14:00:46 »
No i wskazania na zegarach w kwestii spalania spadły ,a jak przeliczam km do zalanego paliwa po tych km ,to obecnie różnice wyliczenia a wskazań kompa są statystyczne . Ostatni bak ,komp 10.6 a z przeliczenia paliwa na km wyszło 10.5957. Wcześniej komp 10.5/wyliczenie 10.41, kolejne wstecz komp 10.0 wyliczenie 10.12 i następne , komp 9.9 wyliczenie 9.92. Wcześniej różnice były o 0.2 do nawet 0.6 .
No ale czego to ma dowodzić?  Wskazania komputera to nie jest żaden pomiar a jedynie wyliczanie pośrednie na podstawie danych ze sterowania wtryskiem. Zresztą zużycie obliczone na podstawie ile weszło tankując do pełna to też nie jest żaden pomiar. Jedyne co tu rzeczywiście jest mierzone ze znanym dopuszczalnym błędem to przepływ paliwa w dystrybutorze - o ile się miernik nie rozkalibrował.  Można wymienić kilkadziesiąt czynników wpływających na błąd ww. wskazań i należy się spodziwać że łączny błąd będzie wynosił minimum 3-5%, a to jest 0,3-0,5 litra/100 km przy ww. poziomach zużycia.

Były robione testy na wpływ zastosowania oleju wyższej klasy na spalanie, ale syntetyk 5W30 porównywano z podstawowym olejem mineralnym 15W40 i zaobserwowano poprawę rzędu 2%.  W przypadku olejów o podobnych parametrach te różnice jeżeli będą to na poziomie dziesiątych procenta, a to jest nie do zaobserwowania.

Offline Darecki2005

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #1542 dnia: 06-12-2019, 14:30:59 »
Potwierdzam sam zmieniłem z 0w20 na 5w30 i spalanie takie samo. Bardzo duży wpływ na spalanie mają opony. Dziś zmieniałem salonowe wielosezonówki na zimowe i spalanie wyraznie niższe, hałas mniejszy i samochód odczuwalnie żywszy, rok temu było identycznie. Fabryczne opony niby firma dobra bridgestone a huczą i na nich samochód wiecej pali zdecydowanie. Zmieniając na minerał pewnie by róznica była a tak trzeba szukać wzrostu spalania gdzie indziej
« Ostatnia zmiana: 06-12-2019, 16:00:52 wysłana przez fazibazi »

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #1543 dnia: 06-12-2019, 15:58:44 »
telenowela
Tiaaa, a świstak siedzi i zawija w te sreberka..
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline Rademenes

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Pierdziawka :)
Odp: Jaki olej ?
« Odpowiedź #1544 dnia: 08-12-2019, 19:34:31 »
pierwszy raz się spotkałem z taka sytuacja, ze jak ktoś podaje nazwę oleju o którym ma wiedzę, jeździ na nim lub miał z nim do czynienia, to usłyszy, ze promuje czy reklamuje dany olej.... tego nawet filozofowie by nie wymyślili a na forum Toyoty

Tak jest wszędzie , im częściej nazwa wymieniana tym bardziej zaszufladkowany właściciel przez czytających . Po co się potem tłumaczyć ,skoro nie ma z czego ,tylko jak to potem udowodnić ha .


Wniosek - mucha ogłuchła.

Zdechła .
Opisałem jak było ,to nie na asfalcie , tylko na podjeździe z kamieni pokonywanym przynajmniej dwa razy dziennie . Oczywiście zawsze niedowiarek się znajdzie ,taka statystyka .
Namacalnych dowodów nie mam , widać to było na podjeździe , tak było zaraz po zmianie oleju ,potem weszło przyzwyczajenie . Ale zaraz po coś się zmieniło ,zanim noga zaadaptowała zmianę , przez rok wcześniejszy żonie się tak nie udawało .
Ja jestem szczery do bólu , oczywiście ktoś może wątpić , nie moja wina .
 
No niemożliwe

Możliwe , jeśli są takie rankingi ,  chyba jakoś jednakowe dane przyjmują do wyliczeń w tych rankingach .
https://www.green-projects.pl/najwieksi-emitenci-co2-niechlubny-ranking/

No ale czego to ma dowodzić?  Wskazania komputera to nie jest żaden pomiar a jedynie wyliczanie pośrednie na podstawie danych ze sterowania wtryskiem. Zresztą zużycie obliczone na podstawie ile weszło tankując do pełna to też nie jest żaden pomiar. Jedyne co tu rzeczywiście jest mierzone ze znanym dopuszczalnym błędem to przepływ paliwa w dystrybutorze - o ile się miernik nie rozkalibrował.  Można wymienić kilkadziesiąt czynników wpływających na błąd ww. wskazań i należy się spodziwać że łączny błąd będzie wynosił minimum 3-5%, a to jest 0,3-0,5 litra/100 km przy ww. poziomach zużycia.

Były robione testy na wpływ zastosowania oleju wyższej klasy na spalanie, ale syntetyk 5W30 porównywano z podstawowym olejem mineralnym 15W40 i zaobserwowano poprawę rzędu 2%.  W przypadku olejów o podobnych parametrach te różnice jeżeli będą to na poziomie dziesiątych procenta, a to jest nie do zaobserwowania.

Tylko tego że obecne wskazania są mniejsze .Oraz tego że obecnie wyniki z obydwu wyliczeń są dużo mniej rozbieżne .Jaka metoda to nie jest , jeśli wcześniej tak licząc litrów było więcej i rozbieżności pomiędzy komp / wyliczenia były większe , a obecnie to się zmieniło . To ze względu na te same metody oznacza zmiany , na mniej litrów i większą zbieżność wskazań komp/wyliczenia z zalanego paliwa . To jest fakt ,możesz podważać tylko wyniki ,różnice były i są .

Dobrze ,podaj lepszą metodę wyliczenia tego , czekam z niecierpliwością . Tylko zapomnij o labolatorium , mam długopis i kalkulator jako zwykły człowiek . Chętnie zmienię metodę ,jeśli taka jest . Jak ją podasz to jesteś expert .   

No błąd 3-5% ,ale jeśli wcześnie wyliczenia były po 12L i dalej to ten błąd był 10-15% .
Może trzeba napisać na początku komunikat , tylko laboratoryjne metody i badania są OK , bo jak widzę wszystko inne jest podważane .

Dobrze ,ale te testy nie były robione na moim silniku i tu też jest góra czynników które można zakwestionować . Od przypadku do przypadku .
No właśnie nie pisałem od początku i raczej już nie napiszę bo wojna wybuchnie . Nie chodzi o 5W30 , zmiana rodziny oleju była z hydrokraka na PAO , ale w innej klasie lepkości .

Obecnie po wymianie oliwy w mojej buczącej toyocie , z TGMO PREMIUM PFE 5W30 na RP API SN PLUS 5W30 ,w spalaniu różnic na razie nie ma . Ale to dni i może za wcześnie sądy wydawać . Oliwy nowej ,przy wymianie filtra , weszło 3.92L (dla niedowiarków , z sufmiarką elektroniczną dzieliłem na butelce 100ml na części )  . Przy okazji sprawdziłem ile oleju zawiera się pomiędzy MIN a MAX w 1ZR-FAE . W bagnecie są tylko takie dołki ,odcinek pomiędzy nimi ma 3.6 cm , o dziwo tak samo jak w drugim aucie . Auto w poziomie, bez obciążenia ,silnik zimny .Olej uzupełniony do MAX ,potem odsysany strzykawką 100ml z wężykiem przez rurkę bagnetu do stanu MIN . Wyszło 1350ml ,dla niedowiarków +/- 10ml , ja robiłem to dokładnie . Olej wlany z powrotem tą samą drogą , by jakiegoś syfu z dna miski nie lać od góry .     

   
Tiaaa

Jak by było jasno napisane , że tylko z badaniami labo . To nie było by telenoweli , młodzi by czytali a experci pisali i zamieszczali wyniki badań . Ale jest jak jest , jedni badań nie mają , inni ich nie potrzebują ,a jeszcze inni niby tak ale w "domu" w złotej karafce i nie pokarzą . Już wcześniej to przerabialiśmy ;)  VIN ,negujesz zaprzeczasz podaj argumenty , a nie tylko swoje bla bla bla , w mało wykwintny sposób  . 
« Ostatnia zmiana: 08-12-2019, 19:43:26 wysłana przez Rademenes »
Toyota Auris II 2013 wer. Start+Edition.
1.6, 132KM, 1ZR-FAE + ORLEN PLATINUM 5W30 MAX EXPERT DEX 1.


 

Beesafe.pl