Autor Wątek: Dziwny stuk z przodu pod maską  (Przeczytany 9205 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wtx

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 38
Dziwny stuk z przodu pod maską
« dnia: 17-01-2005, 15:17:42 »
Zauważyłem, że w moim yarisie (2004r) prawie natychmiast po ruszeniu daje sięsłyszeć pojedynczy jakiś taki stuk pod maską z prawej strony. Dzieje sięto prawie od samego początku (od zakupu auta) w ASO. Autko było kupowane jako nowe.
Odgłos nie jest jakoś wybitnie głośny, ale jednak zauważalny. Przypomina ... nie wiem do czego to porównać .. odgłos metalowej kulki uderzającej w coś twardego.
Czy ktoś wie co tak może stukać?
Czy to jakaś awaria? Czy trzeba jechać z tym do serwisu?

Drugie pytanie - czy źle zbierające wycieraczki kwalifikują siędo wymiany w ramach gwarancji ?
Wygląda to tak, że od strony kierowcy wycieraczka po prostu ślizga siępo szybie rozmazując brud na szybie...
« Ostatnia zmiana: 11-03-2008, 09:41:04 wysłana przez Janmor »

Smok

  • Gość
Dziwny stuk z przodu pod mask±
« Odpowiedź #1 dnia: 17-01-2005, 15:24:15 »
Cytat: wtx
czy źle zbierające wycieraczki kwalifikują siędo wymiany w ramach gwarancji ?

NIE

Nikolas

  • Gość
Dziwny stuk z przodu pod mask±
« Odpowiedź #2 dnia: 17-01-2005, 15:26:33 »
Po to masz gwarancje aby to co działa żle lub jakieś usterki zgłaszać do ASO - jedz do serwisu i żądaj (a nie proś) tylko żądaj wymiany wycieraczek i usunięcia pukania - tak naprawde nic mi nie przychodzi do głowy co to może pukać w nowym aucie...

Po wizycie w serwisie napisz co zrobili :roll:

Nikolas

  • Gość
Dziwny stuk z przodu pod mask±
« Odpowiedź #3 dnia: 17-01-2005, 15:28:55 »
Cytuj (zaznaczone)
NIE


Dlaczego nie???? W nowym aucie!!!!???

Nie odpuszczać i zarządać wymiany - ja rozumiem jak by auto miało np. 2 lata -ale auto jest prawie nowe...

Niech kolega spróbuje - bo i tak nic nie traci - a pukanie trzeba koniecznie zgłosic!!!

racer

  • Gość
Dziwny stuk z przodu pod mask±
« Odpowiedź #4 dnia: 17-01-2005, 15:50:55 »
Co do pukania to zgadzam sie z Nikolasem - koniecznie zglos to w ASO i domagaj sie naprawy, nawet jesli powiedza, ze "ten typ tak ma", co niestety czasem sie zdarza.

Co do wycieraczek - jesli nie bylo tak od poczatku, to jestem przekonany, ze nie wymienią tego w ramach gwarancji. Wycieraczka jest częścią eksploatacyjną i wystarczyło np. uruchomić ją jak była przymarznięta do szyby i guma sie porwala i teraz nie zbiera.

Gdyby wymienili szczerze bym sięzdziwił  :shock:

Hicks

  • Gość
Dziwny stuk z przodu pod mask±
« Odpowiedź #5 dnia: 17-01-2005, 16:02:40 »
Może być różnie ale ja uważam, że jak sięzaczniesz dopominać o wymianęwycieraczek w ramach gwarancji to Cięspuszczą z wodą z miejsca. Stracisz twarz na wstępie w sprawie tej kulki.  Zrobisz jak uważasz ale zastanów sięnad nowym zestawem (lewa od nowej corolli, prawa od yarisa, obie nowe - oryginalne). Taki zestaw kosztował rok temu 90 zł i jest bardzo ql.
Co do dignozy hałasu to ciężko określić co to może być ale jeśli zjawisko jest powtarzalne tzn. występuje zawsze to jedziesz do ASO i muszą Ci pomóc.

Lapa

  • Gość
Dziwny stuk z przodu pod mask±
« Odpowiedź #6 dnia: 17-01-2005, 16:04:57 »
Czy to jest takie jakby krótkie zgrzytnięcie i występuje gdy
po postoju wycofujesz z miejsca, zatrzymujesz się, wrzucasz jedynkę, ruszasz i w tym momncie właśnie jest pojedyncze stuknięcie????

U mnie tak to mniej więcej wygląda ale jest to tak ciche że słysze tylko jak nie gra radio.

Daj znać co powie ASO

Dman-666

  • Gość
Re: Dziwny stuk z przodu pod mask±
« Odpowiedź #7 dnia: 17-01-2005, 17:12:29 »
Cytat: wtx
Zauważyłem, że w moim yarisie (2004r) prawie natychmiast po ruszeniu daje sięsłyszeć pojedynczy jakiś taki stuk pod maską z prawej strony. Dzieje sięto prawie od samego początku (od zakupu auta) w ASO. Autko było kupowane jako nowe.
Odgłos nie jest jakoś wybitnie głośny, ale jednak zauważalny. Przypomina ... nie wiem do czego to porównać .. odgłos metalowej kulki uderzającej w coś twardego.
Czy ktoś wie co tak może stukać?
Czy to jakaś awaria? Czy trzeba jechać z tym do serwisu?


Poduszka do wymiany? Bigman robil cos takiego w swoim...zrobia i po sprawie.

NoAbla

  • Gość
Dziwny stuk z przodu pod mask±
« Odpowiedź #8 dnia: 17-01-2005, 18:50:10 »
Co do pukania i wycieraczek - gnebic aso - wszystko co nie dizlaa podlega wymianie gwarancji - tak samo opony - przeciez to FORD ponosil konswekwencje a nie producent opon nie? a Toyota mowi co innego. (u mnie byly wadliwe michaliny)

CarinaGTI

  • Gość
Dziwny stuk z przodu pod mask±
« Odpowiedź #9 dnia: 17-01-2005, 20:29:40 »
zogdze sięże może być to wina poduszki przedniej, poprobuj jeszcze wysprzeglając (nawet na tym samym biegu) lub ruszając po kilka razy, jesli bedziesz słychał stuk to poduszka może za slabo zbierać stuki lub sam silnik stuka w coś metalowego
Zrob tak: ty siedzisz w aucie, zaciągasz ręczny, werzucasz jedyneczke, nie dodajesz gazu i samym sprzęgiełkiem, a druga osoba niech szuka w co to puka

alan03

  • Gość
Dziwny stuk z przodu pod mask±
« Odpowiedź #10 dnia: 17-01-2005, 23:18:57 »
hmmm z tym pukaniem to tak samo jest u mnie :| ale byłem przekonany do tego że tak tak już jest...

NoAbla

  • Gość
Dziwny stuk z przodu pod mask±
« Odpowiedź #11 dnia: 17-01-2005, 23:29:06 »
alan03, a sa to metaliczne puki stuki? czy raczej takie gluche? - jesli metaliczne to nie sadze zeby to byly "poduszki" - pewnie mocowanie klapy sie obluzowalo.

alan03

  • Gość
Dziwny stuk z przodu pod mask±
« Odpowiedź #12 dnia: 18-01-2005, 01:08:21 »
Cytat: NoAbla
alan03, a sa to metaliczne puki stuki? czy raczej takie gluche? - jesli metaliczne to nie sadze zeby to byly "poduszki" - pewnie mocowanie klapy sie obluzowalo.

jakiej znowu klapy? - nie rób ze mnie idioty... :|
metaliczny to to raczej stuk nie jest... po prostu takie słyszalne, mało dźwięczne "jeb". Dzieje sięto obojętnie czy wsteczny jak i jedynkęwrzucam szybko czy delikatnie... ale słyszalny stuk jest po przejechaniu czasem 1m a czasem 5m

Offline wtx

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 38
Dziwny stuk z przodu pod mask±
« Odpowiedź #13 dnia: 18-01-2005, 15:16:40 »
No więc właśnie - trudno jakoś tak opisać ten odgłos. Na pewno nie jest to taki _typowo_ metaliczny odgłos - bo wtedy byłby bardziej wyraźny i dźwięczny.
Niektóre osoby z którymi rozmawiałem na ten temat sugerują, że mogą to być klocki hamulcowe.
Efekt - podobny jak u kolegi - czasami pojawia siępo przejechaniu 1m a czasami po kilku - ale nie więcej. Nigdy nie zdarzyło mi sięusłyszeć tego w trakcie jazdy, po przejechaniu jakiegoś większego dystansu. Zdaje się, że pojawia siępo dłuższym postoju (dobrych paręgodzin).
Muszęsiędokładniej przyjrzeć.
Póki co trzeba znaleźć trochęczasu wolnego i odwiedzić ASO.

NoAbla

  • Gość
Dziwny stuk z przodu pod mask±
« Odpowiedź #14 dnia: 18-01-2005, 19:18:44 »
Klocki haulcowe to raczej piski a nie stuki (cos o tym wiem)


 

Beesafe.pl