Autor Wątek: Elektryczne szyby- full auto?  (Przeczytany 5937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline davidoff

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 873
  • Płeć: Mężczyzna
Elektryczne szyby- full auto?
« dnia: 07-04-2011, 22:00:28 »
Mam do Was pytanie- czy da się, zmieniając powiedzmy same przełączniki, spowodować by obie przednie szyby mogły się automatycznie opuszczać i podnosić? W tej chwili mam auto tylko opuszczanie i tylko szyby kierowcy. A mamy ave `03 i w niej przełączniki wyglądają dokładnie tak samo, tyle, że każdy z nich ma tą funkcję AUTO w obie strony.
Próbowaliście już robić takiego "swapa"? :-P

Offline rzuwigok

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Elektryczne szyby- full auto?
« Odpowiedź #1 dnia: 16-04-2011, 17:52:55 »
Czy można to zrobić w Yaris ?
Czy można to zrobić w Avensis 03?

o co pytasz ?
Jeśli chodzi o Yaris to w/g schematu elektrycznego nie jest to możliwe.
nie mam schematu Avensis żeby sprawdzić jak to jest tam zrobione - możesz mi przesłać schemat to sie sprawa wyjaśni
Podpis:

Offline davidoff

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 873
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Elektryczne szyby- full auto?
« Odpowiedź #2 dnia: 16-04-2011, 22:19:01 »
Czy można zrobić, bym w yarisie miał tak jak w ave.

A jeśli chodzi o schemat to skąd mam go wziąć? Jeśli jest gdzieś w necie to prędzej Ty go znajdziesz niż ja zapewne.. Tam wszystkie przełączniki w aucie są właśnie takie "auto".

Offline rzuwigok

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Elektryczne szyby- full auto?
« Odpowiedź #3 dnia: 17-04-2011, 17:07:48 »
Muszę poprawić swój poprzedni wpis i przyznać się do zbyt pochopnej oceny – wybaczcie .

Dla chcącego i upartego okazuje się że przerobienie sterowania otwierania / zamykania szyb w trybie AUTO może być możliwe.
Okazuje się że wystarczy do tego celu zakupić panel sterowania szybami z modeli Avensis , Corolla , Corolla Verso , Land Cruser , Rav4 z roczników Od 2003 wzwyż , należy jednak dopilnować aby panel ten miał funkcję AUTO ALL - najczęściej taki wielki napis pod przyciskami ( nie wszystkie wersje danego modelu były na wypasie ), następną zmianą jest wtyczka dochodząca do panelu. O ile sama wtyczka może być identyczna o tyle już ilość pinów wykorzystanych w niej będzie inna. No skoro mamy wiecej pinów we wtyczce to dodatkowo wiąże się to z poprowadzeniem kabelka(ków) na pozostałe drzwi. No i  to już prawie koniec – gdyby nie fakt że z dokumentacji wynika iż w wypasionych modelach z funkcją AUTO ALL sterowania szyb jest jeszcze inny moduł silnika niż ten zastosowany w drzwiach pasażera ma on w sobie przełączniki i potrafi z niego wychodzić o trzy kabelki więcej niż z takiego normalnego – pomijam jeszcze kwestię czy mechanicznie moduł silnika z przełącznikami z innego Modelu  będzie pasował do tego co jest w chwili obecnej w naszych drzwiach.

Podsumowując koszty
Panel główny kierowcy 60-220 zł
Przełącznik pasażera 30-70 zł
Wtyczka z uciętej wiązki do sztukowania 30-50 zł
Silniki   (czasem z mechanizmem ) 49- 200 zł

Koszty tej przeróbki nawet nie są za duże choć trzeba przyznać że błysk w oku zazdrosnego Kolegi/Znajomego że mamy taką funkcję – bezcenne , no i satysfakcja że po kupnie dopiero czwartego rodzaju silnika dało się go jednak dopasować – jest ogromna.

Pozdrawiam macieK

Wszystko to wynika z porównania schematu elektrycznego Yaris , Corolli , Avensis T25,
oraz oglądania zdjęć potrzebnych podzespołów na znanym portalu aukcyjnym.


Podpis:

Offline davidoff

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 873
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Elektryczne szyby- full auto?
« Odpowiedź #4 dnia: 17-04-2011, 17:21:57 »
rzuwigok- wielkie dzięki za czas jaki na to poświęciłeś, sam raczej bym tego nie ogarnął <brawo>

Często po prostu bywa tak, że kable są podciągnięte, tylko niewykorzystane- tak miałem np. w 206 z podgrzewaniem lusterek i głośnikami z tyłu. Po lekturze tego co napisałeś widzę, że to wymaga więcej pracy niż sądziłem. Przeróbkę całości odłożę na wolniejszy, wakacyjny czas, ale teraz interesuje mnie okrojona wersja.

Czy skoro mam 2 przełączniki u siebie w panelu kierowcy i działa auto tylko opuszczanie mojej szyby to mogę (podmieniając panel albo sam włącznik) zrobić by chociaż moja szyba miała full auto?
Bo rozumiem, że występują różnice na silniczkach. Ale skoro w moim już funkcja auto jest, tylko okrojone, może jest on przystosowany do objęcia full auto tylko potrzebuje nowego pstryczka?

Offline rzuwigok

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Elektryczne szyby- full auto?
« Odpowiedź #5 dnia: 17-04-2011, 17:32:57 »
Sam włącznik nic nie da – Panel jest Modułem elektronicznym i jest on zupełnie inny od tego który masz w tej chwili Ty w swojej Yaris
Sama wymiana przełącznika na panelu nic nie da

Jeśli przyślesz mi schematy elektryczne wszystkich modeli w których jest AUTO ALL to zobaczę czy któryś z nich nie jest zrobiony jakoś prościej. Dla Panelu z Avensis03 jest potrzebny inny silnik i  kable oraz czego zapomniałem dopisać osobny bezpiecznik na każdy silnik. Oraz wymiana przełącznika po stronie pasażera
Podpis:

Offline davidoff

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 873
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Elektryczne szyby- full auto?
« Odpowiedź #6 dnia: 11-05-2011, 19:38:39 »
następną zmianą jest wtyczka dochodząca do panelu. O ile sama wtyczka może być identyczna o tyle już ilość pinów wykorzystanych w niej będzie inna. No skoro mamy wiecej pinów we wtyczce to dodatkowo wiąże się to z poprowadzeniem kabelka(ków) na pozostałe drzwi.
Dzisiaj wyjąłem i porównałem panele, szczególnie te pasażera. I tu zaskoczenie, bo wtyczki są różne ale ilość kabelków taka sama- 5. Oto porównanie wtyczek:

YARIS | AVENSIS
a sam włącznik działa P&P, jak widać już zrobiłem małą przymiarkę


Więc tak się zastanawiam, może jednak warto spróbować przełożyć wtyczkę. Tylko w jaki sposób podpiąć kable?.. rzuwigok, może rzuć okiem na te schematy i powiedz czy jest jakikolwiek pewnik. Jeśli okaże się, że znamy odpowiedniki chociaż dwóch kabli, to pozostałe 3 dobiorę metodą prób i błędów. Będę wdzięczny za każdą informację


 

Beesafe.pl