Autor Wątek: Yaris 2008 5 drzwi - przewód czujników w drzwiach  (Przeczytany 5010 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ralfik11

  • Gość
Yaris 2008 5 drzwi - przewód czujników w drzwiach
« dnia: 13-04-2011, 16:35:43 »
Witam.
Kupiłem 1 miesiąc temu Yarisa 5 drzwi z fabrycznym centralnym zamkiem bez pilota.
Dołożyłem do niego centralkę z alarmem. Wpiąłem się w progu do przewodów i teraz zamykam pilotem wszystkie drzwi łącznie z bagaznikiem, kierunkowskazy sygnalizują dzialanie centralnego zamka , podpiąłem też syrenę - działa. Potrzebuję informacji: jaki przewód odpowiada za czujniki zamknięcia w drzwiach bo podpiąłem się tylko do jednego w drzwiach kierowcy ale on nie jest połączony z pozostałymi. Gdy otworzę pilotem zamek ale nie otworzę ręcznie drzwi to po 30 sek. centralny się zamyka ( tak jak powinno być) , gdy otworzę drzwi kierowcy to po 30 sek się nie zamknie( też ok) , ale gdy otworzę inne drzwi niż kierowcy to centalny się zamknie z tego wniosek że muszę znaleźć przewód łączący wszystkie czujniki drzwi.
Może ktoś wie gdzie go znaleźć.

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Yaris 2008 5 drzwi - przewód czujników w drzwiach
« Odpowiedź #1 dnia: 13-04-2011, 20:41:00 »
wystarczy wymontowac jakikolwiek czujnik z drzwi (jedna srubka) i juz bedziesz wiedzial jaki to kabel,

ralfik11

  • Gość
Odp: Yaris 2008 5 drzwi - przewód czujników w drzwiach
« Odpowiedź #2 dnia: 13-04-2011, 21:33:04 »
wystarczy wymontowac jakikolwiek czujnik z drzwi (jedna srubka) i juz bedziesz wiedzial jaki to kabel,
Niestety ale w każdych drzwiach jest inny przewód( inny kolor).
Jak napisałem wcześniej podpiąłem się pod czujnik w drzwiach kierowcy i na te drzwi działa ok , problem jest gdy otworzę inne drzwi do których czujnika się nie podłączyłem.
W ostateczności przeciągnę nowe przewody od każdych drzwi oddzielnie.
Zakładam że w Yarisie jest oryginalna centralka do zamka i tam znajdę ten przwód tylko nie wiem gdzie ona jest.
Chyba że ktoś ma inną propozycję

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Yaris 2008 5 drzwi - przewód czujników w drzwiach
« Odpowiedź #3 dnia: 13-04-2011, 21:46:11 »
te czujniki wszystkie wchodza do modulu - moze podepniesz sie po prostu pod lampke.

ralfik11

  • Gość
Odp: Yaris 2008 5 drzwi - przewód czujników w drzwiach
« Odpowiedź #4 dnia: 15-04-2011, 07:47:20 »
te czujniki wszystkie wchodza do modulu - moze podepniesz sie po prostu pod lampke.
Dziękuję za  zainteresowanie.
Podpinałem się już pod lampkę w podsufitce ale niestety nie zdaje to egzaminu. Są  tam 3 przewody i na żadnym z nich nie działa tak jak trzeba( na jednym zamyka po 30 sek. bez względu na to czy otworzę drzwi czy nie , na dwóch pozostałych żadnej reakcji).
Może ktoś wie gdzie znaleźć oryginalną centralkę. Wyczytałem gdzieś że za zegarami ale nie wiem jak się tam dobrać.

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Yaris 2008 5 drzwi - przewód czujników w drzwiach
« Odpowiedź #5 dnia: 18-04-2011, 20:41:56 »
Podpinałem się już pod lampkę w podsufitce ale niestety nie zdaje to egzaminu. Są  tam 3 przewody i na żadnym z nich nie działa tak jak trzeba
przeciez masz tam mase, staly plus i wyzwalanie masa (do niego podlaczasz ) - chyba ze francuzy cos pozmienialy

tomkowski

  • Gość
Odp: Yaris 2008 5 drzwi - przewód czujników w drzwiach
« Odpowiedź #6 dnia: 25-05-2011, 15:49:12 »
Witam.
Kupiłem 1 miesiąc temu Yarisa 5 drzwi z fabrycznym centralnym zamkiem bez pilota.
Dołożyłem do niego centralkę z alarmem. Wpiąłem się w progu do przewodów i teraz zamykam pilotem wszystkie drzwi łącznie z bagaznikiem, kierunkowskazy sygnalizują dzialanie centralnego zamka , podpiąłem też syrenę - działa. Potrzebuję informacji: jaki przewód odpowiada za czujniki zamknięcia w drzwiach bo podpiąłem się tylko do jednego w drzwiach kierowcy ale on nie jest połączony z pozostałymi. Gdy otworzę pilotem zamek ale nie otworzę ręcznie drzwi to po 30 sek. centralny się zamyka ( tak jak powinno być) , gdy otworzę drzwi kierowcy to po 30 sek się nie zamknie( też ok) , ale gdy otworzę inne drzwi niż kierowcy to centalny się zamknie z tego wniosek że muszę znaleźć przewód łączący wszystkie czujniki drzwi.
Może ktoś wie gdzie go znaleźć.
czarna kostka po lewej za małym schowkiem - wchodzą tam przewody ze wszystkich styków drzwi. Pamiętaj o diodach półprzewodnikowych przy podłączaniu !

ralfik11

  • Gość
Odp: Yaris 2008 5 drzwi - przewód czujników w drzwiach
« Odpowiedź #7 dnia: 09-06-2011, 08:05:45 »
Niestety nie znalazłem tej kostki o której napisałeś.
 Do każdego czujnika doprowadziłem oddzielny przewód i podłączyłem je razem do dołożonej przeze mnie centralki. Wydaje mi się że działa ok. Czujniki reagują. Już nie zamyka się sam centralny gdy otworzę inne drzwi niż kierowcy , gdy otworzę drzwi z kluczyka a nie wyłączę pilotem alarmu to reaguje i wzbudza się sygnał.
Nie dokładałem diód o których pisałeś bo nie za bardzo wiem jak je podpiąć do układu.
Mam jednak inny problem.
Gdy zamykam pilotem to syrena ,,pika'' jeden raz (tak powinno być) ale gdy otwieram to ,,pika'' cztery razy(w instrukcji jest napisane że powinno ,,pikać'' dwa razy). Jest to bardzo denerwujące i na parkingach mocno zwraca uwagę innych.Próbowałem to zmienić. Odłączyłem zasilanie , rozkręciłem centralkę bo myślałem że są jakieś przełączniki - nie było.Posprawdzałem przewody ale wszystkie są podłączone.
,,Pikał" cztery razy jeszcze przed podpięciem czujników drzwi. Myślałem że jak podepnę te czujniki to będzie pikać dwa razy przy otwieraniu ale nic się nie zmieniło.
Może ktoś wie co jest tego przyczyną.Będę wdzięczny za pomoc.

Offline Rafels

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris 2008 5 drzwi - przewód czujników w drzwiach
« Odpowiedź #8 dnia: 09-06-2011, 16:57:52 »
Zacznij od podania nam, jaki to alarm :)
"I love the smell of flames early in the morning..."

ralfik11

  • Gość
Odp: Yaris 2008 5 drzwi - przewód czujników w drzwiach
« Odpowiedź #9 dnia: 10-06-2011, 06:10:11 »
Zacznij od podania nam, jaki to alarm :)
Już podaję
Jest to alarm steeli men.
W instrukcji o tych sygnałach jest napisane tak
PAMIĘĆ ALARMU
System w czasie wyłączania pilotem poinformuje czy działał podczas naszej
nieobecności.Pamięć alarmu jest sygnalizowana poprzez piknięcia syren alarmowej.Trzy
piknięcia - system wzbudzony od wejścia czujnika dodatkowego.Cztery piknięcia - system
wzbudzony od wejścia wyłączników drzwi, maski, bagażnika. Pięć piknięć - system
wzbudzony od czujnika spadku napięcia.
Skoro u mnie pika cztery razy tzn że chodzi jednak o te czujniki drzwi.
Może muszę jakoś podpiąć diody? 


 

Beesafe.pl