Autor Wątek: Pytania Nowego Yarisowca  (Przeczytany 4455 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hollo

  • Gość
Pytania Nowego Yarisowca
« dnia: 17-04-2011, 20:35:41 »
Witam, troszkę siedzę na forum i od paru lat jeżdże tylko Toyotami, no i wczoraj zakupiłem żonie Yarisa I, 2000 r., silnik 1SZFE (1.0 VVTi), no i mam kilka pytań jakby ktoś zechciał odpowiedzieć:
1. olej, widzę że wlany jest 15W40 Castrol, czy to nie za szybko na minerał ? Gdzieś znowu przeczytałem że ASO Toyoty od nowości zapodawało minerał ? A jak się zapatrujecie na spróbowanie 10W40, czyli przejście na Półsyntetyk???

2. wolne obroty, dziwnie mi spadają tak jakby 500 i jedna kreska, a czasami sama duża krecha czyli 500, normalne to w Corolli mam około 650 na wolnych obrotach. Nadmienię że olej j/w, dzisiaj chociaż Niedziela Palmowa sprawdziłem filtr powietrza o k... jaki brudny, jutro spróbuję się do świec dostać i zobaczyć bo może i one powodują te nierówne obroty. Podobno też przepływomierz i przepustnica mogą to powodować ???

3. No i najważniesze :( CHECK ENGINE - jeszcze nie zczytałem błędu ale podejrzewam że w/w mogą mieć na to wpływ, aha czy to normalne w tym modelu, że przy puszczonym gazie na 3-biegu po puszczeniu pedału gazu słychać klekotanie (ciche ale ja słyszę) ???

pogromcaslaskiej

  • Gość
Odp: Pytania Nowego Yarisowca
« Odpowiedź #1 dnia: 17-04-2011, 21:23:35 »
Wolne obroty ok 550-650 wersja japońska czyli ok tak ma być a klekotanie to już nie tak oczywista sprawa,olej mineralny -można przejść na półsyntetyk jeżeli nigdzie nie cieknie i jeżeli zdiagnozuje się te klekotanie no i oczywiście cza odczytać kody błę <narka>du

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytania Nowego Yarisowca
« Odpowiedź #2 dnia: 18-04-2011, 07:52:42 »
Hollo a skąd mamy niby wiedzieć czy :

``olej, widzę że wlany jest 15W40 Castrol, czy to nie za szybko na minerał ? ``

jak nawet nie pokusiłeś się podać jaki przebieg.

ps.
No tak nie podałeś bo skąd masz niby wiedzieć jaki może być w aucie 11 letnim <diabel>
co do CHECK ENGINE to sczytaj błędy ponieważ na TK niestety nie ma jasnowidzów.

powodzenia.

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytania Nowego Yarisowca
« Odpowiedź #3 dnia: 18-04-2011, 08:28:32 »
Obroty nie powinny Ci falować !!!
Jedyny warunek to załączenie się wentylatorów klimy itp.
Obi

Hollo

  • Gość
Odp: Pytania Nowego Yarisowca
« Odpowiedź #4 dnia: 18-04-2011, 20:43:23 »
Dzięki panowie za odzew, dzisiaj wymieniłem filtr powietrza i świece i dalej obroty około 500 i szarpie silnikiem, przy puszczaniu gazu jadąc trójką słychać klekotanie :(.
Aha przebieg auta to 146000, ale mam kwity od baby co ją wziąłem że przy 70000 już raz miała wymieniany łańcuszek i całą resztę. Na sprawdzenie checka umówiłem się do Dakar Rzeszów - 150 zł taka przyjemność, kurde niepokoi mnie to klekotanie, a tak w razie czego to koszty wymiany łańcuszka to pewnie z 1500 zł ???

levyy1986

  • Gość
Odp: Pytania Nowego Yarisowca
« Odpowiedź #5 dnia: 18-04-2011, 21:05:47 »
Przy przebiegu jakim podałeś, olej mineralny... coś podejrzane  <zolta> Albo przebieg dużo wyższy, albo mechanior nie do uczony...albo komuś klekotało wcześniej i postanowił zagłuszyć mineralem.

Offline kafara1

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1508
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogwarancyjna naprawa i konserwacja okien marki SCHUCO
Odp: Pytania Nowego Yarisowca
« Odpowiedź #6 dnia: 18-04-2011, 21:50:22 »
przy 70000 już raz miała wymieniany łańcuszek i całą resztę

podejrzane, łańcuch powinien wytrzymać żywot auta(tak jest przynajmniej w założeniach konstrukcyjnych)
ja ma 93 kkm i łańcucha nie ruszałem i nie zamierzam bo nie ma takiej potrzeby

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytania Nowego Yarisowca
« Odpowiedź #7 dnia: 18-04-2011, 22:12:56 »
ale była partia z miękkimi łańcuchami co wyciągały się lecz ASO wymieniało to bezpłatnie

Hollo

  • Gość
Odp: Pytania Nowego Yarisowca
« Odpowiedź #8 dnia: 19-04-2011, 21:43:43 »
Nic na sobotę po Świętach jestem umówiony do ASO niech zczytają błąd i się wypowiedzą ile trzeba będzie dołożyć żeby to klekotanie i wolne obroty do jakiejś normalności doprowadzić

- Odezwę się

Pozdrawiam i zbieram kasę na ASO ;)

Hollo

  • Gość
Odp: Pytania Nowego Yarisowca
« Odpowiedź #9 dnia: 03-05-2011, 20:29:08 »
;) No i po wizycie w ASO, i tak:
1. Nierówne wolne obroty i szarpanie zajeb...e brudna przepustnica
2. Kontrolka Check Engine - błąd 043, podobno nie łączyła kostka od drugiej sondy lambda.

Przeczyszczono przepustnicę, podłączono sondę lambda, wykasowano błąd, na razie 500 km, autko dostało kopa, check nie świeci, aha zalałem 10w40 Mobila (wiem wiem że do VVTi tylko full syntetyk) ale na tym samym ganiam na Corolce i jest wszystko fajnie

Pozdrawiam


 

Beesafe.pl