Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: wymiana kierownicy  (Przeczytany 26176 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dombrek

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: wymiana kierownicy
« Odpowiedź #75 dnia: 17-12-2015, 10:56:57 »
Cena jest taka, jaką ustalą strony. Co to znaczy, czy się opłaca? Jak masz potrzebę wymienić, to wymień i "będzie Ci się opłacało".
Wszystko zależy od stanu kierownicy i tej pseudo-skóry na niej.

Offline smokofilidanek

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #76 dnia: 17-12-2015, 20:13:25 »
Siema zastanawiam się nad kupnem nowej kierownicy i widziałem że używana była za jakieś 200 zł opłaca się to ? Czy to jest zdecydowanie za dużo? Bo już sam nie mam pojęcia.

YARIS I ? Ja zmieniłem na skórzaną , kupiłem kompletną ze sterowaniem, tylko bez poduszki za 120PLN, ale w świetnej kondycji. Uważam że i tak dużo zapłaciłem. 
200 Pln jak do YI  to bym nie zapłacił, chyba że z poduszką i w super stanie.
Na olx  jest skórzana za 100Pln , a stan jak widać... Uważam że trzeba rozmawiać i licytować !

http://olx.pl/oferta/kierownica-skurzana-wielofunkcyjna-toyota-yaris-03-06-lift-CID5-IDd4Y2z.html#66959979d9

Handlarz który sprzedał mi kierę powiedział że nie są to chodliwe rzeczy i długo im zalegają, dlatego jak ktoś jest rozsądny i chce sprzedać to można sporo wynegocjować, mi udało się wynegocjować 30 Pln - była za 150. Dokupiłem taśmę za 30 Pln i będę mógł podłączyć sterowanie - zawsze wygodniej i jest radość że zrobiło się coś na PLUS do swojego autka, soorryyy bo to bzyk żony...

Offline bis24

• Toyot Spamer
  • Fiesta 1.4 mk7 FL
« Odpowiedź #77 dnia: 17-12-2015, 21:30:33 »
sprawdź - skup samochodów wrocław
Wywalcie to <regulamin>

Offline smokofilidanek

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #78 dnia: 19-12-2015, 16:01:59 »
Witam

Zwijak założony i sterowanie już działa. Szkoda tylko że ten pilot nie jest podświetlany - wtedy byłby wypas na 102:)
Co do taśmy, to ta którą kupiłem nie ma blaszki mocującej ją od góry do zaczepu na obudowie pod górną osłoną.
Rzuciło mi się to w oczy dopiero jak wyjąłem starą - ta ma blaszkę zalaną w plastykowym korpusie. No nic.. póki co nie słyszę żeby co ocierało - jak spojrzę w szczelinę to nie widać żeby taśma górą gdzieś tarła o  kierę..
Pojeździmy zobaczymy. Fotka z miejscem gdzie wg. mnie powinna być blaszka.

A tu zdjęcie zwijaka bez sterowania - blaszka jest - siedzi ciasno w plastykowym korpusie zwijaka.

Sama robota jest prosta, dobre TORXy, klucz do kiery, zwinne rączki i tanim kosztem można rozbudować swoją wersję afta do bogatszej... No i duże dzięki dla Forumowiczów za podpowiedź, sam na ten pomysł bym nie wpadł.

Podziękował.
« Ostatnia zmiana: 19-12-2015, 16:04:57 wysłana przez smokofilidanek »

Offline wonski

• Toyot Chodzacy
  • wołomin
« Odpowiedź #79 dnia: 20-12-2015, 10:24:00 »
Noo, w końcu dowiozłeś temat do końca :)
Braku podświetlania w ogóle nie odczułem, po paru użyciach ręka sama wie gdzie i po co (odruch pozostaje nawet jak jedziesz innym autem bez sterowania :) ). Po to to jest żeby patrzeć na drogę a nie na przyciski.

Gratki modu.
Statystyki mówią,
że podobno na jedną nieszczęśliwą starą pannę
przypada jeden szczęśliwy stary kawaler :)

Offline smokofilidanek

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #80 dnia: 26-12-2015, 14:58:14 »
A czy Ktoś z Was będzie wiedział czy Yarisy po lifcie JP <wersje japońskie> miały sterowanie w kierze?
Pomyślałem żeby ten sam zabieg zrobić w D4D, tylko jak do tej pory nie znalazłem skórzanej kiery po lifcie od Japończyka. Od handlarzy wiem że od francuza kiera nie podejdzie bo nie zmontuję poduszki z racji na inny rozstaw śrub.
Może ktoś z Was ma d4d <ponioć po lifcie tylko diesle były z Japonii> ze sterowaniem i skórzaną kierą?
Pozdro i Wesołych

Offline wonski

• Toyot Chodzacy
  • wołomin
« Odpowiedź #81 dnia: 27-12-2015, 16:40:33 »
Yarisy po lifcie JP  D4D
Dokładnie takiego miałem i w nim zrobiłem ten zabieg. Sprawdziłbym czy jest rónica w kierownicy FR/JP, bo jak ja szukałem w ogóle się nad tym nie zastanawiałem i pasowała. Po prostu szukałem ze sterowaniem, to już oznaczało że jest po lifcie i że pasuje i udało się.
« Ostatnia zmiana: 27-12-2015, 16:42:19 wysłana przez wonski »
Statystyki mówią,
że podobno na jedną nieszczęśliwą starą pannę
przypada jeden szczęśliwy stary kawaler :)

Offline smokofilidanek

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #82 dnia: 14-02-2016, 22:25:00 »
Czy kierownica Y1 po FL pasuje do prze FL?

Tego nie wiem.

Czy jest jakas roznica miedzywersja z fr a jp?

Różnią się mocowaniem poduszki powietrznej - także musiałbyś kupić całą kierę z poduchą.

Mądry Polak po szkodzie, jak udało mi się z wersją francuską z zamontowaniem sterowania, tak poległem w Japończyku - bo też chciałem zrobić taki sam zabieg w D4D.
Koledzy, różnica jest nie tylko w mocowaniu poduszki - patrz zdjęcia, ale także w instalacji, wtyczka do poduchy jest zupełnie inna, a tym samym zwijak też się różni.
Generalnie porażka, jakby co mam na zbyciu  100% sprawny zwijak z pinami do francuza <oddam za 50 Pln> , niepotrzebnie go kupiłem, dobrze że się połapałem w porę bo kiera też już prawie była w drodze....  niestety od Francuza..
W necie nie spotkałem jeszcze zwijaka do japońca, tym bardziej kierownicy.
Wszystko co jest to z  szajsowatych francuzów...

Pzdrr

wersja francuska

wersja japońska

Offline iqwan

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #83 dnia: 25-09-2017, 19:21:07 »
A czy do yarisa II ze zwykła kierownicą jak bym kupił kierownicę ze sterowaniem to bez problemu by to pasowało ??

Offline Matus

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #84 dnia: 09-01-2018, 19:41:23 »
Właśnie też mam okazję dorwać od kumpla kierownicę skóra + sterownie radiem. Org. radio miałem zwykłe CD dostałem od niego radio MP3 czyli takie jak ma wersja premium ze sterowaniem w kierownicy. Jak montowałem radio nie zwróciłem uwagi czy gdzieś jest luźna kostka za radiem bo powinna być żeby dołączyć sterowanie z kierownicy do radia ? Druga sprawa jest taka że kumpel twierdzi iż założę kierownicę z poduszką i wszystko  będzie  działać , a jednak czytam że jeszcze potrzebny jest zwijak taśmy  inny  który ma więcej pinów ?
Toyota Yaris 1.33 VVT-I 2007
Toyota Auris 1.8 Hybrid 2016 Prestige+Executive+Safety
Seat Ibiza 6J 1.4 MPI 2012

Offline smokofilidanek

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #85 dnia: 09-01-2018, 22:54:11 »
Druga sprawa jest taka że kumpel twierdzi iż założę kierownicę z poduszką i wszystko  będzie  działać , a jednak czytam że jeszcze potrzebny jest zwijak taśmy  inny  który ma więcej pinów ?
do którego yarisa?

Offline Matus

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #86 dnia: 10-01-2018, 04:56:37 »
Yaris II 2007 rok  :good:

Offline Matus

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #87 dnia: 26-02-2018, 07:54:55 »
I jak Panowie podpowie ktoś kto siedzi w temacie czy sterowanie radiem będzie działać bo to że wymienić trzeba zwijak to wiem ale czy instalacja jest od zwiajaka do radia ? Czy lepiej sama kierownica sterowanie wyrzucić włożyć moją poduszkę  i bajka  :good: ??

Toyota Klub

« Odpowiedź #87 dnia: 26-02-2018, 07:54:55 »