Autor Wątek: Kupowanie Yaris II 2007r 1.3  (Przeczytany 8489 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

reddbull

  • Gość
Kupowanie Yaris II 2007r 1.3
« dnia: 08-05-2011, 20:05:41 »
Jako, ze to moj pierwszy post na tym forum, serdecznie witam wszystkich forumowiczow i forumowiczki  :-)

Mam juz dosc diesli i ciaglych problemow z filtrami czasteczek stalych, dwumasami itp. Postanowilem wiec kupic jakas mala benzynke. Cos za rozsadne pieniadze. Dodam tylko, ze auto to prezent dla mojej mamy, stad niektore auta moga wydac sie malo meskie :-) Pod uwage bralem oczywiscie Yarisa oraz kilka innych aut: Clio po 2006r, Grande Punto, Fieste po 2006r oraz Corse po 2006r. W domu mielismy juz sporo roznych samochodow ale nigdy japonca...

Wczoraj pojechalem ogladac Toyote Yaris z 2007 roku, silnik 1.3 (87koni). Auto jest od pierwszego wlasciciela i ma najechane niecale 130,000km. Szczerze mowiac szukalem czegos z mniejszym przebiegiem jako, ze chcialbym zeby auto posluzylo przez przynajmniej 2-3 lata. Auto ma pelna ksiazke serwisowa i cala mase faktur. Wszystko robione w aso.

W sumie zadnych wiekszych napraw, tylko standardowy serwis i akcje przywolawcze toyoty. Autko jest zadbane aczkowiek zauwazylem 3 wady i troche zaczela zastanawiac mnie trwalosc tego samochodu.
- Linka od otwierania maski jest naciagnieta i nie mozna otworzyc maski
- Pokretlo od klimatyzacji sie zapadlo? Tzn tak jakby ktos to cale kolko wepchnal do srodka
- Nie wiem czy to normalne ale po uchyleniu fotela kierowcy, nie mozna przesunac go do przodu tak jak mozna to zrobic w przypadku fotela pasazera. Fotel kierowcy ma spory zakres regulacji (ledzwie itp) w tym wysokosc siedziska. Nie wiem czy ten typ tak ma? Fotel nie wyglada na uszkodzony w zaden sposob. Przesuwa sie normalnie w kazdym kierunku ale kiedy uchyli sie go tak aby ktos mogl wsiasc z tylu, fotel nie pojedzie ani w tyl ani w przod. Po prostu pozostaje w swojej stalej pozycji

Wlasciciel sprzedaje ja jako, ze kupil nowa yaris z salonu. Wczoraj kiedy pojechalem ogladac auto (troche niespodziewanie) yariska stala akurat u mechanika, ktory mial za zadanie naprawic linke i pokretlo od klimy. Wlasciciel zostawil tam yariske poprzedniego dnia i jak sie okazalo mechanik w sobote nie pracowal ale przyjechal otworzyc garaz na zyczenie wlasciciela. Yaris odpalil od razu, silnik chodzil rowniutko, zero dymu. Przejazdzka tez obyla sie bez zbednych atrakcji, wszystko chodzilo ladnie i cicho. Wlasciciel poinformowal mnie rowniez, ze tylny zderzak byl malowany jako, ze ktos go puknal w korku w miescie. Oczywiscie i na to byla faktura. Generalnie autko zadbane, bez wiekszych mankamentow i na pewno bezwypadkowe.

Chcialem prosic Was o swoje refleksje na temat tego modelu. Jak sie domyslam wiekszosc z Was to milosnicy tej marki ale prosiblym o obiektywizm. Przeraza mnie troche ten przebieg. Maly silnik, ponad 130,000km na liczniku, a wiadomo jak to dzisiaj z trwaloscia tego wszystkiego.
Druga rzecza jest to pokretlo. Czy te plastiki sa naprawde tak slabe? Czy ktos za duzo sily uzyl? Mial ktos podobny problem? Bo ciekaw jestem jak ten mechanik to naprawi. Zeby sie nie okazalo, ze za tydzien znowu wpadnie.

Mam nadzieje, ze cos podpowiecie :-) Pozdrawiam

Offline kafara1

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1508
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogwarancyjna naprawa i konserwacja okien marki SCHUCO
Odp: Kupowanie Yaris II 2007r 1.3
« Odpowiedź #1 dnia: 08-05-2011, 20:37:18 »
jeżeli chodzi o to pokrętło klimatyzacji to utarguj od sprzedającego 200-300zł, kup na allegro allegro kompletny panel z pokrętłami i wymień

yarisII

  • Gość
Odp: Kupowanie Yaris II 2007r 1.3
« Odpowiedź #2 dnia: 08-05-2011, 20:42:52 »
jeżeli chodzi o to pokrętło klimatyzacji to utarguj od sprzedającego 200-300zł, kup na allegro allegro kompletny panel z pokrętłami i wymień

i może 1500 na nowy silnik  :grin: (zart)

co do plastikow to sa naprawde marnej jakosci.

reddbull

  • Gość
Odp: Kupowanie Yaris II 2007r 1.3
« Odpowiedź #3 dnia: 08-05-2011, 23:55:14 »
a jak z wytrzymaloscia silnikow?

edo

  • Gość
Odp: Kupowanie Yaris II 2007r 1.3
« Odpowiedź #4 dnia: 09-05-2011, 09:45:45 »
fotel kierowcy się nie przsuwa za pomoca bocznej wajchy, tylko pasażera. Co do silnika 1.3 to myślę że 130 tys. nie powinno dla niego stanowić problemu, jak na mase samochodu to silnik w sam raz, spokojnie zrobisz bez problemu drugie tyle. A ja mam silnik 1.0 mam przejechane 136 tys. i poza tym ze już bierze olej - jakieś 1,5 l na 15 tys. nie ma z nim problemów, ale to z kolei za mały silnik jak na taką mase, żeby jechać trzeba cisnąć a to odbija sie na trwałości.  W twoim przypadku tym przebiegiem bym się nie przejmował, większa połowa narodu jeździ autami z cofniętymi licznikami, będąc w przekonaniu że jeżdżą autami z 80 tys. a w rzeczywistości jest 200-400 tys.

reddbull

  • Gość
Odp: Kupowanie Yaris II 2007r 1.3
« Odpowiedź #5 dnia: 09-05-2011, 14:48:53 »
Dzieki wszystkim za podpowiedz :) Dzisiaj jade obejrzec auto jeszcze raz, juz podobno naprawione. Jesli wszystko bedzie w porzadku, dam zaliczke i jutro je odbiore :) dam znac jak poszlo :) pozdrawiam

Panowie jeszcze jedno pytanie. Czy w tych silnikach montuja paski czy lancuchy rozrzadu? co ile km powinno sie to zmieniac? Bo szukalem troche ale nic na ten temat znalezc nie potrafie. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 09-05-2011, 21:58:08 wysłana przez Radex E9 »

edo

  • Gość
Odp: Kupowanie Yaris II 2007r 1.3
« Odpowiedź #6 dnia: 09-05-2011, 21:14:54 »
jest łańcuch, powinien wytrzymać całe życie samochodu po warunkiem, że będziesz regularnie wymieniał olej (co najmniej co 15 tys.) i będziesz pilnował stanu oleju, w razie czego dolewał, bo łańcuch smarowany jest olejem silnikowym.

ralfik11

  • Gość
Odp: Kupowanie Yaris II 2007r 1.3
« Odpowiedź #7 dnia: 10-05-2011, 19:24:41 »
Proponuję żebyś podjechał do ASO i po numerze VIN prześledź całą historię auta.
Piszesz że masz dużo dokumentów i faktur od tej Toyoty - to dobrze ale warto sprawdzić czy sprzedawca czegoś nie ,,zapomniał'' dołączyć do tych papierów.
Ja kupiłem niedawno (1,5 mies.) Yarisa 1.3 z 2008 ( polski salonowy , 1rej.01.2009) z przebiegiem 94000. Sprawdziłem w ASO i jestem  bardzo  zadowolony.
Plastiki rzeczywiście są kiepskie. A tak poza tym ok. Auto dynamiczne. Na trasie pali 5.5 -6.0 w mieście 6.5 - 7.0. Dołożyłem tylko centralny zamek na pilota( fabrycznie był centralny na kluczyk) i alarm. Szkoda tylko że paliwo tak drożeje , ale dotyczy to wszystkich marek aut.
Jestem przekonany że Yaris II to dobry wybór.

reddbull

  • Gość
Odp: Kupowanie Yaris II 2007r 1.3
« Odpowiedź #8 dnia: 11-05-2011, 20:36:48 »
Witam ponownie :) Tym razem juz jako szczesliwy posiadacz Toyoty Yaris :-)

Tamtego auta nie kupilem. Sprzedajacy okazal sie niepowazny. Twierdzil, ze linka od maski naprawiona, a kiedy zadzwonilem powiedzial, ze zapomnial o lince i dopiero jutro moze... strata czasu. Wyruszylem wiec w poszukiwaniu kolejnej Yaris (jakies 5 min pozniej :-)) Znalazlem egzemplarz, ktory wydawal sie jeszcze ciekawszy. Rok starsza ale tez 3 drzwiowa i z przebiegiem 70,000km. Od razu pojechalem ja obejrzec. Oprocz kilku rysek nic do zarzucenia. Serwis i wszystkie faktury z ASO, jeden wlasciciel od nowosci (mezczyzna, 58 lat). Auto super wyposazone, klimatronik, smart entry + start i cala reszta bajerow. Jestem naprawde zachwycony. Mam 196cm i jestem dosyc pokaznej postury i w zadnym malym aucie nie mialem wiecej miejsca. Ani z przodu ani z tylu. Wszedzie miejsca pod dostatkiem. Faktycznie silnik moglby chodzic troche kuluralniej przy wyzszych predkosciach i chyba brakuje mu troche 6tego biegu, szczegolnie na autostradzie. Oprocz wyzej wymienionych, jestem zachwycony. Serdecznie pozdrawiam :)

Offline piotrek20

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: Kupowanie Yaris II 2007r 1.3
« Odpowiedź #9 dnia: 11-05-2011, 20:56:56 »
Witam.
No to teraz pochwal się nowym nabytkiem. Chętnie zobaczę zdjęcia bo też przymierzam się do zakupu Yaris-a. Pozdrawiam Piotr

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupowanie Yaris II 2007r 1.3
« Odpowiedź #10 dnia: 12-05-2011, 07:08:48 »
reddbull albo Ciebie poniosła fantazja albo moja wiedza co do YII z 2006 roku jest znikoma. Powiedz skąd wziąłeś : klimatronik, smart entry + start w aucie z pierwszej fazy produkcji.

reddbull

  • Gość
Odp: Kupowanie Yaris II 2007r 1.3
« Odpowiedź #11 dnia: 12-05-2011, 11:55:15 »
Witam.
No to teraz pochwal się nowym nabytkiem. Chętnie zobaczę zdjęcia bo też przymierzam się do zakupu Yaris-a. Pozdrawiam Piotr

Postaram sie zamiescic jakies zdjecia jeszcze w tym tygodniu. Mam teraz troche egzaminow, wiec przy ksiazkach powinienem siedziec, nie na forum  :grin: ale znajac zycie nie wytrzymam... :) Pozdrawiam

reddbull albo Ciebie poniosła fantazja albo moja wiedza co do YII z 2006 roku jest znikoma. Powiedz skąd wziąłeś : klimatronik, smart entry + start w aucie z pierwszej fazy produkcji.

Nie mieszkam w pl, wiec moze zalezy to od kraju??? tak jak napisalem wyzej. Postaram sie zamiescic jakies ladne fotki moze nawet dzisiaj  :grin: wersja wyposazenia t spirit.

Pozdrawiam

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupowanie Yaris II 2007r 1.3
« Odpowiedź #12 dnia: 12-05-2011, 13:50:03 »
no właśnie szkoda że jasnowidzem nie jestem bo czytając Miejsce pobytu: opolskie wiedziałbym, że
nie mieszkasz w pl :-P
« Ostatnia zmiana: 12-05-2011, 13:52:46 wysłana przez bis24 »

reddbull

  • Gość
Odp: Kupowanie Yaris II 2007r 1.3
« Odpowiedź #13 dnia: 12-05-2011, 15:38:02 »
no właśnie szkoda że jasnowidzem nie jestem bo czytając Miejsce pobytu: opolskie wiedziałbym, że
nie mieszkasz w pl :-P

po co ta uszczypliwosc?


 

Beesafe.pl