Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: D4D kopcenie na czarno  (Przeczytany 11140 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

torrent

• Gość
D4D kopcenie na czarno
« dnia: 09-05-2011, 08:21:36 »
Witam

Od niedługiego czasu pojawiła sie w domu yariska d4d 1.4 75 no i od początku były z nią problemy. Auto sprowadzone z Belgii z udokumentowanym przebiegiem 206k km.

No i od początku:

Po wyjeździe z komisu poleciało odrazu łożysko od alternatora, w związku z tym że w benzyniaku potrafię zrobić prawie wszystko to i w yarisie nie było z tym problemu.

Druga rzecz auto bardzo mocno kopci na czarno podczas przyspieszania, nie jest to obłoczek tylko wręcz mała chmura.

Trzecia rzecz po wrzuceniu na 4,5 bieg podczas przyspieszania pojawiają się wibracje całego auta, podejrzewam poduszki silnika ale po oględzinach stwierdziłem że ta która mogła to powodować jest tylko troszkę naderwana, podkreślam troszkę.

Poza tym dieselek pracuje równiutko i kulturalnie, dobrze przyspiesza i nie pali chyba ponad normę. Najgorszy jest ten dym, dlatego byłbym wdzięczny za jakieś sugestie lub specjalistyczne warsztaty w okolicach Łodzi lub Zgierza.

Pozdrawiam

Offline bis24

• Toyot Spamer
  • Fiesta 1.4 mk7 FL
Odp: D4D kopcenie na czarno
« Odpowiedź #1 dnia: 09-05-2011, 08:46:06 »

torrent

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 09-05-2011, 09:08:01 »
Czytałem tamten wątek, jakoś nie chce mi sie wierzyć ze dolanie tego specyfiku naprawi ten poważny moim zdaniem problem. Ale racja najlepiej zacząc od najprostszych rzeczy.

Dodam że EGR wyczyszczony i przepływka też, filtry wymienione.

Jescze tylko to telepanie budą na 4,5 biegu mnie strasznie wkurza ale moze te dwie usterki są ze sobą powiązane.

Offline davidoff

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #3 dnia: 09-05-2011, 13:53:24 »
torrent- zdaj relację po użyciu tego środka, jestem strasznie ciekaw czy pomoże chociaż trochę.

Offline KriSSo

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 09-05-2011, 18:42:42 »
Dodam że EGR wyczyszczony i przepływka też, filtry wymienione.
Wyczyszczony nie oznacza w pełni sprawny. Może się przycinać, pomimo czyszczenia i będzie nadal nadmierne dymienie. Trzeba go dokładnie zbadać.
Pozdrawiam,

Offline japan

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 10-05-2011, 15:19:25 »
Dymienie na czarno = za dużo paliwa lub za mało powietrza ergo - leją wtryski lub turbo za mało powietrza daje (nie musi być to uszkodzenie samej turbiny). Trzeba podłączyć kompa i zobaczyć parametry. Nikt tu nie jest czarodziejem. Powodzenia

torrent

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 17-05-2011, 18:33:35 »
Dzisiaj wymieniłem filtr paliwa, oraz zalałem do baku STP do czyszczenia wtryskiwaczy, nie liczę zbytnio na jakies cuda związane z tym dymieniem ale jeśli bedzie zmiana to napewno opiszę to na forum. Następnym krokiem do wyeliminowania dymienia bedzie diagnostyka w autoryzowanym serwisie boscha, ale to juz nie w tym miesiacu bo domyslam się że za samą diagnozę tez sobie ładnie policzą.

Pozdrawiam

Offline sadam

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #7 dnia: 17-05-2011, 20:44:37 »
w ASO 120zl, w warsztatach nieautoryzowanych od 50 do 80zl.

torrent

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: 21-05-2011, 09:42:57 »
Niestety, czyszczenie egr jak i płukanie uładu paliwowego nie przyniosło zadnej poprawy.
SZukamy dalej...

torrent

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 02-08-2011, 08:50:18 »
Witam, pisze po długiej nieobecnosci i mordęgi z autem.

Ale powoli zaczyna juz wszystko isc w dobrą stronę. No więc po setkach złotych wydanych na diagnostyke w paru warsztatach winowajcą okazal sie jeden wtrysk, oczywscie poszedl do regeneracji, auto zaczeło smigac bardzo ładnie, kopci o jakies 70% mniej ale....

No własnie, po wsadzeniu spowrotem wtryskiwacza po kilkuset kilometrach zagladam pod maske a tam pełno jakiejs cieczy wokół wtrysku!! podejrzewam ze to ropa ale skad tam sie wzieła? Czyżby podkładka pod wtryskiem? Druga rzecz, panowie powiedzieli mi ze mam sporo oleju w IC, ktory podobno bierze sie z odmy która nieźle pluje olejem, mimo że na bagnecie wogole go nie ubywa. No i zostało jeszcze troche kopcenia jest to tak naprawde nic w porownaniu z tym co było przed naprawa wtrysku ale nadal po wejsciu na wysokie obroty pusci czarnego dymka.

Offline KriSSo

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 02-08-2011, 23:03:21 »
Druga rzecz, panowie powiedzieli mi ze mam sporo oleju w IC, ktory podobno bierze sie z odmy która nieźle pluje olejem, mimo że na bagnecie wogole go nie ubywa.
No właśnie, to mnie ciekawi. Ciekawe co to oznacz, tzn co oznacza fakt, że z odmy pluje i IC jest w oleju. Co może być tego przyczyną? Motor do remontu, czy co?
Pozdrawiam,

Offline KriSSo

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 05-08-2011, 20:23:48 »
Hmm.... temat umarł? Może ktoś odpowie?
Pozdrawiam,

Offline japan

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 08-08-2011, 22:29:56 »
Plucie odmą najczęściej występuje na wskutek dużego ciśnienia w misce olejowej którego przyczyną najczęściej jest przedmuch z układu tłokowego(kompresja na wskutek za dużych luzów na styku tłok pierścienie cylinder przedostaje się do miski). Pozdro

Offline KriSSo

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: 09-08-2011, 00:09:31 »
A przedmuch z układu tłokowego to nic innego, jak ponad normatywne zużycie silnika, tak? Czyli niekoniecznie turbina, ale w ogóle motor się kończy? Na czym miałaby polegać naprawa?
Pozdrawiam,

Offline CzarekGost

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 22-03-2016, 21:41:44 »
Witam ponownie moją yaris 220 przebiegu kopci na czarno byłem na diagnostyce wyczyścili mi przepływke. Na kilka miesięcy pomogło, teraz znowu mocno kopci przy przyśpieszaniu. Po podłączeniu pod kompa wywala tylko błąs P 1227. Czy możliwe że to od przepływki kolejny raz czy raczej poszerzyć diagnostyke i szukać lejących wtrysków lub dziury gdzieś w układzie dolotowym?

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 22-03-2016, 21:41:44 »