Autor Wątek: Radio - termometr i zegar - nie działa (Corolla Kombi 2002r)  (Przeczytany 5633 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cayser

  • Gość
Witam.
Posiadam Toyotę Corolla Seria E12 KOMBI (2002) 1.4 BENZYNA. Mam w niej firmowe radio z wyświetlaczem, na którym do niedawna po za RDSem i pomiarem spalania paliwa w górnej linii pokazywał się zegar i temperatura.
Jadąc ostatnio zauważyłem ich brak, po prostu w ciągu chwili znikły i już się nie pokazały. Nie wiem gdzie szukać problemu - radio wydaje się dobre, wyświetlacz wyświetla resztę informacji bez problemu, nie ma na nim żadnych rozlanych plam itp. Zdjąłem klemy z akumulatora żeby zresetować radio - nie pomogło.
Zauważyłem też że przy wyłączeniu radia przyciskiem (na włączonym silniku) podświetlają się wszystkie przyciski po za wyświetlaczem - ciężko mi powiedzieć czy też tak było wcześniej (nie pamiętam).

Może ktoś z forumowiczów miał już styczność z tego typu problemem.
Z góry dziękuję za każdą pomoc.
Pozdrawiam
Jarek

Offline marcelek80

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Radio - termometr i zegar - nie działa (Corolla Kombi 2002r)
« Odpowiedź #1 dnia: 03-06-2011, 22:08:58 »
czesc,

sam mozesz ewentualnie zdemontowac radio i posprawdzac wszystkie polaczenia elektryczne;
najpierw podlaczenia zewnetrzne od samochodu do radia; a potem otowrzyc cale radio i posprawdzac polaczenia (paski) w srodku; cos moze sie poluzowalo i gubi sygnal;

albo allegro.pl i szukaj kompletengo radia za 200-300 pln dedykowanego do twego auta - sa rozne modele;

naprawy zewnetrznym firmom nie polecam, bo malo kto sie tym zajmuje, mialem stycznosc z serwisem car audio z gdyni, co nawet tego radia zdemontowac nie umieli i z brecha do deski rozdzielczej podeszli <zolta>

aso skroi Cie na kilka stow za demontaz i przyjecia radia do naprawy - oni tez to gdzies wysylaja;
nowe u nich kosztuje ponad 2000 pln;

wiec lepiej powalczyc samemu, co do demontazu radia to ten link pomoze:

http://forum.corollaclub.org/viewtopic.php?t=9016

pozdro



« Ostatnia zmiana: 03-06-2011, 22:12:15 wysłana przez marcelek80 »
Corolla Levin 1600 GT APEX TWIN CAM
Corolla Wagon 1600
Auris 1600 Premium
Highlander 3.5 V6 4WD
Mazda3 2.0 Skyenergy
Lexus GS460 Prestige
Subaru Outback 2.5 Eyesight


 

Beesafe.pl