Autor Wątek: Co Wam się nie podoba w Verso  (Przeczytany 21856 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Milos

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 734
  • Samochód:: Lexus IS + NX
Odp: Co Wam się nie podoba w Verso
« Odpowiedź #15 dnia: 10-06-2011, 09:16:25 »

Uczucie zapewne jak przy znalezieniu 5 dych w zimowym płaszczu, wyciąganym z szafy po sezonie letnim ;)

Ciekawe w sumie czemu tego w specyfikacji nie było.

Co najmniej, zwłaszcza że założenie grzanych luster kosztowałoby pewnie więcej niż 5 dych  :laugh:

W błąd wprowadziła mnie zwykła pomyłka w specyfikacji, jak kupowałem auto to obowiązywała już specyfikacja 2010 i po ich porównaniu wbiłem sobie do głowy, że u mnie tego nie ma. Jeszcze raz sorry za zamieszanie, większość z tego co napisałem w tym wątku o lusterkach okazało się bez sensu  <zalamka>  Jeden pożytek, że dzięki temu odkryłem fajny gadżet  <taniec>
My Toyota is Fantastic :)

Offline rast

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Co Wam się nie podoba w Verso
« Odpowiedź #16 dnia: 14-02-2021, 18:55:36 »
Ja mam Verso od miesiąca i masakra jest z brakiem miejsca na telefon,  wrr. Uchwyt do bocznej szyby zima się odkleja i chętnie poczytam jakie macie na to patenty?

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Co Wam się nie podoba w Verso
« Odpowiedź #17 dnia: 15-02-2021, 22:49:19 »
Przed kierowcą przyklejany do deski (taśmą dwustronną) magnes i na magnesie się telefon trzyma.

Offline MARECKI1981

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 137
Odp: Co Wam się nie podoba w Verso
« Odpowiedź #18 dnia: 16-02-2021, 10:11:16 »
Przed kierowcą przyklejany do deski (taśmą dwustronną) magnes i na magnesie się telefon trzyma.

Ja mam uchwyt w kratkę nad radiem.

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Co Wam się nie podoba w Verso
« Odpowiedź #19 dnia: 16-02-2021, 10:16:09 »
Od TomToma można kupić takie plastikowe samoprzylepne krążki, które przylepiamy (tym razem ~poziomo) do deski i do nich przyssawkę tę do szyby. Też się sprawdza znakomicie :) I nic nie zasłania (prawie) ;)

Offline alik

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Co Wam się nie podoba w Verso
« Odpowiedź #20 dnia: 05-04-2021, 14:48:04 »
Nie podoba mi się że ogrzewanie tylnej szyby nie wyłącza się automatycznie jak się rozgrzeje.

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Co Wam się nie podoba w Verso
« Odpowiedź #21 dnia: 05-04-2021, 17:09:00 »
A skąd ono ma o tym wiedzieć, że "się rozgrzało" twoim zdaniem? Cuda jakieś....? Nie kojarzę, żeby jakiekolwiek auto tak miało!
Za to w większości się wyłącza po z góry zadanym czasie  <taniec>

Offline araldo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Co Wam się nie podoba w Verso
« Odpowiedź #22 dnia: 06-04-2021, 21:24:30 »
Wita. Cyt "... Nie podoba mi się że ogrzewanie tylnej szyby nie wyłącza się automatycznie jak się rozgrzeje..."
Krótko instrukcja Verso str.95.  Usuwanie zaparowanej tylnej szyby i zewnętrznych lusterek - ... po upływie ok. 15 min funkcja usuwania zaparowania zostaje AUTOMATYCZNIE przerwana ( to przy ręcznie sterowanym układem klimatyzacji ).
W wersjach z automatycznie sterowanym układem klimatyzacji - funkcja zaparowania
zostanie AUTOMATYCZNIE wyłaczona. Czas jej pracy wynosi od 15 minut do 1 godziny, w zależności od temperatury zewnętrznej i prędkości jazdy.
Tyle w temacie AUTOMATYCZNEGO wyłączania ogrzewania tylnej szyby.
Pozdr.ART.

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Co Wam się nie podoba w Verso
« Odpowiedź #23 dnia: 06-04-2021, 21:51:30 »
To potwierdza, że NIE MA żadnego czujnika.
Jest tylko zczytywanie sygnałów z CAN - taka statystyka.

Poza tym wszystkim, zapewne to cytat z jakiejś nowszej wersji, może po liftingu, bo u mnie czegoś takiego nie ma - a mam automatyczną klimę.

Tyle w temacie "automatycznego" wyłączania ogrzewania tylnej szyby. Czyli - jak pisałem: zawsze było, ale nie na bazie czujnika.   :cool:

Offline araldo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Co Wam się nie podoba w Verso
« Odpowiedź #24 dnia: 07-04-2021, 17:37:03 »
Witam. Cyt "....To potwierdza, że NIE MA żadnego czujnika.Jest tylko zczytywanie sygnałów z CAN - Taka statystyka. .....  Czyli - jak pisałem: zawsze było, ale nie na bazie czujnika .... "
Hmm..  :o Troche to nie tak.  W dużym uproszczeniu - CAN to szeregowa magistrala komunikacyjna do ( mówimy w tym przypadku o samochodzie ) monitorowania, sterowania komponentami systemu, w tym przypadku urządzeniami w samochodzie. Aby ta magistrala mogła przekazywać dane to musi te dane mieć i tu właśnie potrzebne są CZUJNIKI ( np.temperatury, ciśnienia, obrotów, prędkości, oświetlenia zewnętrznego i co tam sobie jeszcze konstruktor samochodu wymyśli ). Tak więc stwierdzenie, że NIE MA żadnego czujnika jest bardzo dużym uproszczeniem.
Dane o działaniu odszronienia szyby tylnej i lusterek faktycznie pochodzą z instrukcji Verso 2017. Mam automatyczą klimę i w zasadzie kiedy uruchamiałem odszronienie nigdy nie czekałem do automatycznego wyłączenia ponieważ sam to robiłem na podstawie efektów pracy tego systemu. Spróbuję kiedyś właczyć tę funkcję i jadąc poczekać aż sama się wyłączy.
Pozdr. ART

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Co Wam się nie podoba w Verso
« Odpowiedź #25 dnia: 07-04-2021, 17:44:34 »
Nie domyślił się, to doprecyzuję i powtórzę: NIE MA żadnego bezpośredniego czujnika temperatury.
Wszyskie inne są pośrednie, zbliżone i tylko na podstawie algorytmów "wyliczają", że "może" już się szyba odmroziła.

Offline araldo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Co Wam się nie podoba w Verso
« Odpowiedź #26 dnia: 07-04-2021, 21:04:01 »
Czy pośrednie czy nie, CZUJNIKI w systemie są i będą. Koniec, kropka !!
AR ( to w slangu krótkofalowców BEZ ODBIORU )
Pozdr. ART.

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Co Wam się nie podoba w Verso
« Odpowiedź #27 dnia: 07-04-2021, 22:16:26 »
W myśl tej zasady czujniki napełnienia beczki przy drodze, o ile działające +/- 1 godzina z rozmrożeniem swojej własnej tylnej szyby - to są.
A tak naprawdę ich nie ma bezpośrednio.
Bo tak naprawdę nie ma

Jest tylko soft dla użytkownika, symulujący, iż są.
A ich nie ma.

I tyle w temacie.
I możesz zaklinać i zakrzywiać rzeczywistość do woli.  <taniec> <diabel> <brawo>

Offline araldo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Co Wam się nie podoba w Verso
« Odpowiedź #28 dnia: 08-04-2021, 17:25:42 »
Dla kolegi alik ( żeby skończyć temat ) -  ... instrukcja Verso str.95.  Usuwanie zaparowanej tylnej szyby i zewnętrznych lusterek - ... po upływie ok. 15 min funkcja usuwania zaparowania zostaje AUTOMATYCZNIE przerwana ( to przy ręcznie sterowanym układem klimatyzacji ).
W wersjach z automatycznie sterowanym układem klimatyzacji - funkcja zaparowania
zostanie AUTOMATYCZNIE wyłaczona. Czas jej pracy wynosi od 15 minut do 1 godziny, w zależności od temperatury zewnętrznej i prędkości jazdy

Do kolegi H. - jedyne co mogę poradzić to zmiana dealera lub lekarza ( zawsze jest jakaś nadzieja na poprawę ). Kolega jak zawsze w swoich odpowiedziach doktoryzuje się i habilituje ( i dobrze ale dlaczego nigdy nie w temacie  i nie na temat )

ART.


Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Co Wam się nie podoba w Verso
« Odpowiedź #29 dnia: 08-04-2021, 17:35:38 »
Jak zwykle: prawda w oczy kole.  <taniec> :smartass:
I ludzi z wiedzą się nie ceni.  :grin:

Coś jeszcze chciałbyś dodać? Nowicjuszu z 11 postami, który myśli, że coś wie - a wie duże giee...? <diabel>

Nie ma bezpośredniego czujnika i kropka. A resztę to możesz sobie dopowiadać. I pleść farmazony.  :cool: Widać masz jakieś nierozwiązane problemy sam ze sobą.  <brawo>
« Ostatnia zmiana: 08-04-2021, 17:51:07 wysłana przez Horus »


 

Beesafe.pl