Autor Wątek: [T25] D4D 2.0 - Metaliczne odgłosy z okolic pasków  (Przeczytany 3687 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gembiart

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Witam Szanowne Mądre Głowy !!!

Od pół roku jestem posiadaczem AVE'04 D4D 2.0. Autko jest cudne, ale od kilku dni spędza mi sen z powiek hałas dochodzący z prawej strony silnika. Na zimny silniku wszytsko jest bez zarzutu, natomiast na ciepłym dźwięk dobywający się z okolic pasków przypomina grzechotanie kulki w metalowej puszce.
Hałas czasami jest sporadyczny (co 5 - 10 sek) a czasami w rytm silnika grzechocze cały czas.
Hałas jest tylko na biegu jałowym (800-900 obr/min), po zwiększeniu obrotów cisza

Poczyniłem już pewne zabiegi w celu eliminacji hałasu - wymienione łóżysko napinacza paska oraz sam pasek - niestety bez efektów - grzechotka nadal żyje :(

Według mojej oceny słuchowej grzechotanie wydobywa się z okolicy pompy wspomagania lub pompy wysokiego ciśnienia.

Przejrzałem wiele postów dotyczących hałasów, sprawdziłem opisane w nich objawy i rozwiązania problemów, ale niestety nie skutkują one u mnie.

Z góry dziękuję za wskazówki i sugestie.



Offline davidoff

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 873
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [T25] D4D 2.0 - Metaliczne odgłosy z okolic pasków
« Odpowiedź #1 dnia: 02-06-2011, 22:17:38 »
Wiem, że to może głupie ale sprawdziłeś czy nie jest to po prostu jakiś luźny element? Typu osłona kolektora, jakaś śrubka, mocowanie, linka. Czasem zapomina się o najprostszych rzeczach dlatego piszę tego posta, choć nie znam się na ave w dieslu..

Offline look

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 193
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [T25] D4D 2.0 - Metaliczne odgłosy z okolic pasków
« Odpowiedź #2 dnia: 02-06-2011, 23:21:25 »
Łożysko napinacza paska wymienione niepotrzebnie.
Zapewne kupiłeś zły pasek wielorowkowy, ma być albo oryginał Toyota, albo pasek Bando. Wszystkie inne paski mają zły kształt rowków i będą piszczeć. Co ciekawe dźwięki są bardzo metaliczne, jakby łożysko rzęziło w okolicach pompy wspomagania, a to tylko pasek.

Offline gembiart

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: [T25] D4D 2.0 - Metaliczne odgłosy z okolic pasków
« Odpowiedź #3 dnia: 03-06-2011, 21:13:24 »
Witam Kolegów i Koleżanki - problem namierzony :)
Łożysko w sprężarce klimatyzacji winne jest tym hałasom.
Do weryfikacji posłużyłem się zwykłym stetoskopem lekarskim zaopatrzonym w cienki pręcik. Wystarczyło dotknąć do sprężarki i niepożądany hałas od razu się pojawił.

Dzięki za sugestie i chęć pomocy

pozdr. wszystkich toyotwiczów

Gembiart


 

Beesafe.pl