Autor Wątek: Rav 4 2005 r 2,4 vvti buczenie ? opon ? łożysk ?  (Przeczytany 3867 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alworada

  • Gość
Rav 4 2005 r 2,4 vvti buczenie ? opon ? łożysk ?
« dnia: 09-07-2011, 20:55:54 »
od pewnego czasu mam jakieś buczenie , opon albo łożyska sam już nie wiem , geometrię zrobiłem i to samo szybciej jadę szybsze buczenie , staje nie buczy , opony całoroczne .
i jeszcze jedno  pytanie  schemat halogenów , ma je orginalne ale nie działają podłączone i nic , żarówy ma . Nie mam pojęcia jak trafić przekaźnik czy moduł
pozdrawiam

Offline piasek101

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 669
Odp: Rav 4 2005 r 2,4 vvti buczenie ? opon ? łożysk ?
« Odpowiedź #1 dnia: 09-07-2011, 21:10:34 »
O  odgłosach to  zawsze  gdybanie.

Wykluczysz  opony  zakładając  inne, najlepiej to  pożyczyć koła  od  znajomka.

Łożyska :
- jak  jedno  to  powinny  być  inne  odgłosy  w  zależności  od  kierunku  zakrętu (inaczej  buczy  na  zakręcie  w  lewo  a  inaczej  na  takim  w  prawo)
- jak  oba to  nie  zadziała.
Ale  obadać  można  też  tak.
Podnosisz  koło (samochód),  rozpędzasz  podniesione  koło,
nasłuchujesz (albo  jakiś  fachura)  i  decydujesz (albo  on); bo  nie  tylko  łożyska  buczą. Jak  nic  nie  buczy to  może  opony.

Co  do  badania  luzu  łożyska  gdy  masz  podniesione  koło - jakby  już  dało  się  go  wyczuć to  i  odgłosy  podczas  kręcenia  będą  jednoznaczne.

alworada

  • Gość
Odp: Rav 4 2005 r 2,4 vvti buczenie ? opon ? łożysk ?
« Odpowiedź #2 dnia: 10-07-2011, 06:04:16 »
dzisiaj sprawdzę na rondzie , a wiedzorkiem napiszę .Nie jestem przekonany ale chyba z jednej strony bardziej wyje- buczy skrecając w prawo . Sprawdzę dokładnie  :-) 

Offline piasek101

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 669
Odp: Rav 4 2005 r 2,4 vvti buczenie ? opon ? łożysk ?
« Odpowiedź #3 dnia: 10-07-2011, 13:28:40 »
Ale  nie  jedź  na  rondzie  w  obie  strony.


 

Beesafe.pl