Autor Wątek: CAMRY '93 2.2 automat B+G - gotuje wode  (Przeczytany 11656 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wariatmt

  • Gość
CAMRY '93 2.2 automat B+G - gotuje wode
« dnia: 31-07-2011, 17:49:26 »
Witam
Mam problem z Toyotą jak w temacie - a mianowicie po chwili jazdy ok 2km wskaźnik temp silnika podchodzi pod czerwoną kreskę a z pod maski wydostaję sie para. Wentylatory nie załączają się (1 zatarty juz usuniety 2 sprawny). Po podłączeniu tego jednego na krótko do akumulatora kręci . Po odpięciu czujnika w dolnej częsci chłodnicy i zwarciu wtyczki wentylator nie załącza się . Pomijając długi przewód do tego czujnika i zwierając go również wentylator nie rusza. Co może być tego przyczyną i gdzie szukać rozwiązania ?

Dolny wąz od chłodnicy zimny, górny gorący - termostat wymieniony.

Prosze o pomoc :)

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: CAMRY '93 2.2 automat B+G - gotuje wode
« Odpowiedź #1 dnia: 31-07-2011, 18:03:15 »
A na pewno ten termostat sprawny ? Układ dobrze odpowietrzony ?

1) Skoro dolny wąż jest zimny, to wg mnie termostat nie puszcza i tam należy szukać przyczyny.

2) Zostaw czujnik, sprawdź przekaźniki.
3VZ.pl



wariatmt

  • Gość
Odp: CAMRY '93 2.2 automat B+G - gotuje wode
« Odpowiedź #2 dnia: 31-07-2011, 18:19:44 »
Pierwsze co obwiniłem to termostat - kupiłem w JC AUTO nowy zamontowałem - i bez zmian .

Teraz takie pytanko gdzie szukać przekaźnika ?

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: CAMRY '93 2.2 automat B+G - gotuje wode
« Odpowiedź #3 dnia: 01-08-2011, 01:04:21 »
Ja się tam nie znam, ale termostaty kupuję oryginalne, tak profilaktycznie.

A, jak już pytałem, układ odpowietrzony ?

Przekaźnika możesz szukać w puszce z bezpiecznikami - im głośniej będziesz go nawoływał, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdziesz ;)

3VZ.pl



wariatmt

  • Gość
Odp: CAMRY '93 2.2 automat B+G - gotuje wode
« Odpowiedź #4 dnia: 01-08-2011, 08:25:45 »
Układ nie odpowietrzony - to też dzisiaj bedę robił wraz ze znalezieniem tegoż przekaźnika, gdyz co jak co ale dziwne ze wentyl sie wogole nie zalącza.

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: CAMRY '93 2.2 automat B+G - gotuje wode
« Odpowiedź #5 dnia: 01-08-2011, 09:43:27 »
No to się nie dziw, że jak masz powietrze w układzie, to Ci wodę gotuje.
Odpowietrz i będzie spokój.

Jeden wentylator jest zapinany temperaturą, drugi przez układ sterujący klimy, więc sobie pomierz, który przekaźnik jest od którego wentylatora.
3VZ.pl



wariatmt

  • Gość
Odp: CAMRY '93 2.2 automat B+G - gotuje wode
« Odpowiedź #6 dnia: 01-08-2011, 18:23:40 »
Wiec sprawa wyglada w mojej camrzycy tak - najprawdopodobniej padl czujnik temp na kroccu gdyz po odlaczeniu czujnika i zwarciu go wentyl zaczal dzialac - aczkolwiek nie wiem czy jest cos jeszcze co pokazuje temp na desce rozdzielczej - niewazne. Bylem u mechanika i kazal zrobic nastepujaca czynnosc : zalać woda chlodnice nalac do zbiorniczka miedzy min a max . Ponaciskac weze i dolac wody - wszystko na zimnym. Zostawic korek od chlodnicy otwarty i za pomoca drugiej osoby zobaczyc czy przy odpalaniu samochodu wode wypycha do gory. Sprawdzilem tak wypycha - czyli wg mechanika uszczelka pod glowica :(
Kolejny zauwazony objaw : po odpaleniu bialy dym z wydechu plus plucie woda z wydechu :( swieca nr 1 zalana reszta ok. Pod korkiem wlewu oleju maslo.
Wiec raczje remont czeka - aczkolwiek nie wiem czy mnie gdyz koszta chyba beda wysokie.
Poczekam do listopada i sprzedam gdyz nie chce placic podatku po raz wtory.
Fajne autko dobrze mi sie jezdzilo krotko bo od maja ale coz ... tak czasem bywa :(
« Ostatnia zmiana: 01-08-2011, 18:33:12 wysłana przez wariatmt »

Robsajson

  • Gość
Odp: CAMRY '93 2.2 automat B+G - gotuje wode
« Odpowiedź #7 dnia: 01-08-2011, 19:39:33 »
Z Dąbrowy nie masz daleko do Bochni gdzie nasz kolega MarcinM zrobi wszystko jak należy :grin:

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: CAMRY '93 2.2 automat B+G - gotuje wode
« Odpowiedź #8 dnia: 01-08-2011, 22:58:55 »
Rob, nie przesadzaj ;)

Wariatmt - jak będziesz chciał robić - zadzwoń, jak będziesz chciał sprzedać - wyślij zdjęcia.


3VZ.pl



wariatmt

  • Gość
Odp: CAMRY '93 2.2 automat B+G - gotuje wode
« Odpowiedź #9 dnia: 01-08-2011, 23:33:56 »
Ogólnie jest tak że bdb jeździło mi się camrzycą - krótko bo krótko ale mile to wspominam. Super wygodny samochód - co do mocy ten akurat nie miał ale nie przeszkadzało mi to wogóle :) Szczerze mówiąc znam historie tego autka i nie wiem czy choćbym chciał sprzedać czy znajde kupca na nie . Obecnie jestem na etapie szukania silniczka bądź głowicy w dobrej cenie . Jeżeli takowej nie znajdę będę zmuszony sprzedać camrzyce na części bo tak tylko jest w stanie mi sie zwrócić (napewno nie w jednym kawałku). Aczkolwiek postaram sie ją uratować czego zagwarantować nie mogę :(

Dla ciekawych ogólnego stanu jutro porobie fotki wrzuce w paczkę i podeślę link ;)

Offline zuoo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 992
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: CAMRY '93 2.2 automat B+G - gotuje wode
« Odpowiedź #10 dnia: 01-08-2011, 23:38:35 »
Wiesz .. MArcin to akurat człowiek, który zna wartość każdej Camry i zapłaci za nią tyle ile jest warta, jeżeli jest coś warta .. w całości. :)
cZŁOwiek  .. zło jest w każdym z Nas ..

wariatmt

  • Gość
Odp: CAMRY '93 2.2 automat B+G - gotuje wode
« Odpowiedź #11 dnia: 01-08-2011, 23:44:35 »
Rozumiem ludzi którzy mają pasję :) Dlatego też porobie fotki nie z najlepszej strony a z tej gorszej mojej limuzyny :) Wieczorkiem bedą jak wrócę z pracy :)

Offline michalck81

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: CAMRY '93 2.2 automat B+G - gotuje wode
« Odpowiedź #12 dnia: 02-08-2011, 07:30:58 »
Uszczelka pod głowicą to nie tragedia, i jak każdą uszczelkę, wymienia się, i śmiga dalej. Jeśli auto nie brało Ci oleju (lub bardzo niewiele - brak dolewek między wymianami) to rób, jeździj i się nie przejmuj. Tym bardziej, że (jak piszesz) znasz historię auta.

wariatmt

  • Gość
Odp: CAMRY '93 2.2 automat B+G - gotuje wode
« Odpowiedź #13 dnia: 02-08-2011, 08:59:49 »
Uszczelka może i nie tragedia ale koszta za sobą ciągnie . Planowanie głowicy wymiana uszczelki i po drodze być może coś - zaufany mechanik powiedział zebym szukał silnika bądź głowicy bo koszta i tak wyjdą ciekawe .

manitou:)

  • Gość
Odp: CAMRY '93 2.2 automat B+G - gotuje wode
« Odpowiedź #14 dnia: 02-08-2011, 09:12:58 »
Życie to wieczne koszta. Przy tym roczniku zawsze się może coś dziać i kupując takie auto trzeba się z tym liczyć. Zrób naprawę raz a porządnie (najlepiej sam, pomocnych na forum nie brakuje) i będziesz miał święty spokój.
Jeśli znasz auto i wiesz, że nie jest zajechane to myślę, że się opłaci.


 

Beesafe.pl