Autor Wątek: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.  (Przeczytany 367538 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciej Loret

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 660
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret Przyłęki k/Bydgoszczy
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #375 dnia: 05-09-2018, 15:00:00 »
Pojęcia zapewnie nie masz bo na nich nie jeździłeś

W tym właśnie rzecz, że Ty nie rozumiesz iż nie trzeba na "nich" jeździć. To doświadczenie nie jest do niczego potrzebne.

Na torach nie jeżdże.

Ja też, ale co ma piernik do wiatraka. Czy na torze czy na ulicy zawsze topowa opona sezonowa w w sezonie będzie lepsza od topowej wielosezonowej.

Tą gumę Michelin Primacy 3 nie wyprzedziła żadna inna letnia w testach ADAC na rok 2018 o takim rozmiarze jakie są montowane w Aurisie. Różnice nie mają nawet metra a Ty biadolisz i metry z pupy wyciągasz. Dokształć się a później się wypowiedz.

Przepraszam, słabo u mnie z niemieckim. Możesz podać linka do tego "metra", bo nigdzie nie widzę:
https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/reifen/sommerreifentest-2018/
Widzę, że w rozmiarze 175/65/14 różnica sięga 10m.
Nie mniej jednak primo, to opony ze średniej półki, secundo, jest tam jakaś wielosezonówka?

Dokształć się a później się wypowiedz.

So hat in der 175er-Größe der Continental PremiumContact 5 einen um nahezu 10 Meter kürzeren Bremsweg (42,7 Meter aus 80 km/h auf nasser Fahrbahn) als der Letztplatzierte, der Sava Perfecta, mit 52,2 Metern.
« Ostatnia zmiana: 05-09-2018, 15:01:58 wysłana przez Maciej Loret »
Corolla CVT 2016
Yaris HSD 2016

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2893
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #376 dnia: 05-09-2018, 16:28:57 »
Rozumiem że jeździsz aurisem na 175/65/14 skoro ten rozmiar sprawdzasz... Gratulacje. Ja o crossclimate a Ty znalazłeś specjalnie oponę innej marki i takim rozmiarze. Bo ja patrzyłem na rozmiar który ma auris bo chyba na to auto go zakładam. Zapominasz o najważniejszym że crossclimate są opona letnią z homologacja zimową nie na odwrót.
« Ostatnia zmiana: 05-09-2018, 17:16:56 wysłana przez Stivo »

Offline Arturas

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 554
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #377 dnia: 05-09-2018, 17:11:44 »
Możecie już skończyć przerzucać się epitetami? Bo już się odechciewa tego czytać...  :thumbdown:
Spalanie - Motostat.pl

Offline Maciej Loret

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 660
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret Przyłęki k/Bydgoszczy
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #378 dnia: 05-09-2018, 18:05:39 »
Ja o crossclimate a Ty znalazłeś specjalnie oponę innej marki i takim rozmiarze. Bo ja patrzyłem na rozmiar który ma auris bo chyba na to auto go zakładam.

Mnie rozmiar nie interesuje, bo obstawiam że w dowolnym rozmiarze opona letnia z najwyższej półki będzie lepsza w lecie a zimowa w zimie niż najlepsza wielosezonówka. Zdaję sobie sprawę, że będzie ciężko znaleźć jednoczesne porównanie najlepszej wielosezonówki jednocześnie z najlepszą oponą letnią i zimową, więc dla ułatwienia może to być zrobione osobno, nawet w różnych rozmiarach (lenim i zimowym).

Zapominasz o najważniejszym że crossclimate są opona letnią z homologacja zimową nie na odwrót.

Nie zapominam. To taki dziwoląg, który jest tańszy od opon sezonowych z jednoczesnym niewielkim obniżeniem bezpieczeństwa.

To jak z tym 1m w teście? Da się znaleźć?
Corolla CVT 2016
Yaris HSD 2016

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #379 dnia: 05-09-2018, 18:13:34 »
Nie zapominam. To taki dziwoląg, który jest tańszy od opon sezonowych z jednoczesnym niewielkim obniżeniem bezpieczeństwa.
Gdzie ta opona jest tańsza od sezonowej? Obniżenie bezpieczeństwa też nie jest do końca prawdą, bo jak w grudniu zrobi się +20C, co jest możliwe to bezpieczniej jechać letnim Crossclimatem niż miękką zimówką.

Zimowe;
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2017-All-Season-VS-Winter-Tyre-Test.htm

Letnie:
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2018-AZ-Summer-AND-All-Season-Tyre-Test.htm

A tutaj porównanie z ujęciem opon referencyjnych letnich i zimowych
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2017-Auto-Bild-All-Season-Tyre-Test.htm
« Ostatnia zmiana: 05-09-2018, 18:21:36 wysłana przez mariuszs »

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #380 dnia: 05-09-2018, 18:18:16 »
Możecie już skończyć przerzucać się epitetami? Bo już się odechciewa tego czytać...

Czuwam, na razie jest w miarę miło.
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline Maciej Loret

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 660
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret Przyłęki k/Bydgoszczy
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #381 dnia: 05-09-2018, 19:38:03 »
Gdzie ta opona jest tańsza od sezonowej? Obniżenie bezpieczeństwa też nie jest do końca prawdą, bo jak w grudniu zrobi się +20C, co jest możliwe to bezpieczniej jechać letnim Crossclimatem niż miękką zimówką.

Nie wiem, poszedłem adwersarzowi na rękę i założyłem, że wielosezonówka jest tańsza. Nie sprawdzałem dla żadnego rozmiaru.
Oczywiście przy +20 stopniach porządna wielosezonówka może być lepsza niż najlepsza zimówka, ale to i tak sytuacja rzadsza niż odwrotna - co ładnie widać w Twoich poniższych linkach (jedyną naprawdę porządną sezonówką jest tam PS4). Jeden zarzut tylko - chyba nie wiadomo jakie były sezonowe opony referencyjne...

Zimowe;
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2017-All-Season-VS-Winter-Tyre-Test.htm

Letnie:
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2018-AZ-Summer-AND-All-Season-Tyre-Test.htm

A tutaj porównanie z ujęciem opon referencyjnych letnich i zimowych
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2017-Auto-Bild-All-Season-Tyre-Test.htm

Możecie już skończyć przerzucać się epitetami? Bo już się odechciewa tego czytać...

Czuwam, na razie jest w miarę miło.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia:

Proszę bardzo gdybyś był na tyle głupi [...]


I taj na szybko - różnica między średniakami, to około 10%:
https://www.sklepopon.com/testy-opon/autobild-test-opon-letnich-2016
w przypadku zimówek również jest około 10%.

Z najwyższej półki ciężko będzie coś sprawdzić bo kolega się uparł na konkretny rozmiar... ;)
« Ostatnia zmiana: 05-09-2018, 19:51:16 wysłana przez Maciej Loret »
Corolla CVT 2016
Yaris HSD 2016

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2893
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #382 dnia: 07-09-2018, 21:28:02 »
Bo nie interesuje mnie inny skoro na innych nie jeżdżę a pooglądaj sobie rankingi opon i co rozmiar to dominatorem jest inna marka, opona

Offline Maciej Loret

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 660
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret Przyłęki k/Bydgoszczy
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #383 dnia: 07-09-2018, 22:01:19 »
Bo nie interesuje mnie inny skoro na innych nie jeżdżę a pooglądaj sobie rankingi opon i co rozmiar to dominatorem jest inna marka, opona

Nie interesują mnie rankingi bo nic niewiele mówią o "jakości" opony.
Niektóre opony są zawsze w czubie bez względu na rozmiar.
Marka również nie ma znaczenia, bo pod jedną marka są opoby świetne i słabe.
Corolla CVT 2016
Yaris HSD 2016

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2893
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #384 dnia: 07-09-2018, 23:18:23 »
Skoro ktoś je testował to wydaje mi się że jednak mówią. Ja wierze światowym organizacjom, które żyją z tego że producenci wysyłają im swoje produkty do testów aby się o nich wypowiedzieli. Ty nie musisz, kwestia indywidualna. Chcesz to wydawaj po dwa tysiące na każdy komplet kół choć 2 tysie to nadal mało na "najlepsze" opony na świecie na których na pewno jeździsz. Ja wole swoje bo nie popierdzielam po mieście 100km/h a z prędkości 50km jeśli patrzysz na drogę a nie telefon i modelki poruszające się po chodnikach jesteś w stanie się zatrzymać na każdej gumie. Więc bezpieczeństwo mnie kompletnie nie interesuje ;) I wielu użytkowników widocznie również jest zabójcami skoro wybrali opony całoroczne.
« Ostatnia zmiana: 08-09-2018, 00:07:45 wysłana przez fazibazi »

Offline Maciej Loret

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 660
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret Przyłęki k/Bydgoszczy
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #385 dnia: 13-09-2018, 09:07:50 »
Skoro ktoś je testował to wydaje mi się że jednak mówią.

Opona A za hamowanie na mokrym dostała 2,4 punkta. Opona B - 2,9 punkta. O ile metrów opona A ma krótszą drogę hamowania? 0,1m a może 10 metrów...
I to tyle w temacie takich "testów"...

Ja wierze światowym organizacjom, które żyją z tego że producenci wysyłają im swoje produkty do testów aby się o nich wypowiedzieli. Ty nie musisz, kwestia indywidualna.

Ja też wierzę, ale stosuję zasadę ograniczonego zaufania:
http://www.auto-swiat.pl/adac-na-cenzurowanym/zx07x3
https://moto.onet.pl/aktualnosci/oszustwa-adac-zaufanie-nie-do-odbudowania/lrlnl0z

Chcesz to wydawaj po dwa tysiące na każdy komplet kół c
hoć 2 tysie to nadal mało na "najlepsze" opony na świecie na których na pewno jeździsz.

Musisz się zdecydować - albo koła albo opony...
Poza tym cena zależy trochę od rozmiaru w niektórych rozmiarach nawet najdroższe opony będą tańsze niż 2000zł (pomijając to, że w tych rozmiarach nie produkuje się opon z najwyższej półki) w innych nie starczy nawet na parę opon o komplecie nie wspominając.

Ja wole swoje bo nie popierdzielam po mieście 100km/h a z prędkości 50km jeśli patrzysz na drogę a nie telefon i modelki poruszające się po chodnikach jesteś w stanie się zatrzymać na każdej gumie.

Na lepszych oponach zatrzymasz się wcześniej, niezależnie od prędkości.
Corolla CVT 2016
Yaris HSD 2016

Offline browar320iii

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 350
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #386 dnia: 13-09-2018, 21:38:55 »
Panowie dajcie juz spokój tym wielosezonowym gumą :hug:
Ja mam na lato fulda sportcontrol 2 225/45/17 Ori dunlopy wywalone bo sie nienadaja do niczego
Zima nokian WRd4 195/65/15

Offline mbauris

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 452
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #387 dnia: 14-09-2018, 23:01:20 »
Witam. Nie wiem czy ogarnę temat czujnika ciśnienia w oponach. Moje pytanie brzmi, czy gdy zapali mi się kontrolka tegoż czujnika będę mógł dalej jeżdzić autem oczywiście sprawdzając co jakiś czas ciśnienie w oponach? Czy coś się może stać?

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2893
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #388 dnia: 15-09-2018, 07:25:06 »
To tylko kontrolka nie mająca wpływu na nic jak ta od pasów jeśli są na słupku a nie ciele bądź niskiego stanu paliwa. Skoro się świeci to znaczy że coś nie tak a co z tym zrobi użytkownik nie wie nikt.

Offline AdrianAdi10

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 101
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #389 dnia: 16-09-2018, 22:07:06 »
ze świecącą kontrolką niby można jeździć, ale radzę pamiętać, że jazda ze zbyt niskim ciśnieniem w kole może skończyć się wystrzałem opony.


 

Beesafe.pl