Autor Wątek: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.  (Przeczytany 367419 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2893
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #390 dnia: 17-09-2018, 12:29:59 »
Wiele jest efektów ubocznych. Ale z tego co zrozumiałem ciśnienie jest w normie

Offline wojtek_pl

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 289
    • Mój blog
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #391 dnia: 17-09-2018, 13:19:11 »
Witam. Nie wiem czy ogarnę temat czujnika ciśnienia w oponach. Moje pytanie brzmi, czy gdy zapali mi się kontrolka tegoż czujnika będę mógł dalej jeżdzić autem oczywiście sprawdzając co jakiś czas ciśnienie w oponach? Czy coś się może stać?
Teoretycznie nie powinno wpłynąć na nic. Będzie świecić, może dodatkowo piszczeć. Aczkolwiek może też tak być, że komputer uzna jazdę ze zbyt niskim ciśnieniem za niebezpieczną i po jakimś czasie wyłączy silnik albo nie pozwoli go uruchomić. Ale to chyba jeszcze nie...
Pozdrawiam
Wojtek

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2893
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #392 dnia: 17-09-2018, 13:55:50 »
Takie rzeczy nie w toyocie ani żadnym innym. Producent nie może takiego czegoś wprowadzić. Co jeśli czujnik padnie Ci podczas weekendu na autostradzie? Zostaniesz z rodziną bez samochodu bo czujnik padł? One mają tylko sygnalizowac jak pasy rezerwa dpf etc  a nie decydować za kierowcę czy może jechać czy też nie
« Ostatnia zmiana: 17-09-2018, 13:58:37 wysłana przez Stivo »

Offline dominikalp

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 131
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #393 dnia: 02-10-2018, 15:03:41 »
Ja mam na lato fulda sportcontrol 2 225/45/17 Ori dunlopy wywalone bo sie nienadaja do niczego
Zima nokian WRd4 195/65/15
browar320iii polecasz te Nokiany? Mam rok wymiany opon lato pierwszy sezon na Continental ContiPremiumContact 5 całkiem ok. Teraz muszę poszukac czegoś na zimę. Pewnie standardowe 205/55/16.
Auris II TS HSD 2018. Wcześniej: Auris I FL 1.6 2011, Auris I 1.6 2007, Yaris 1.0 2002

Offline browar320iii

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 350
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #394 dnia: 02-10-2018, 19:22:16 »
Miałem ich poprzedni model d3 i teraz do Toyoty kupiłem d4
Połowa rodziny na nich jeździ i są mega zadowoleni
Jedyne negatywne opinie jakie spotkałem to takie że dość szybko się zużywają

Offline dominikalp

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 131
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #395 dnia: 03-10-2018, 09:38:39 »
Miałem ich poprzedni model d3 i teraz do Toyoty kupiłem d4
Połowa rodziny na nich jeździ i są mega zadowoleni
Jedyne negatywne opinie jakie spotkałem to takie że dość szybko się zużywają
Dzięki za opinie!
Auris II TS HSD 2018. Wcześniej: Auris I FL 1.6 2011, Auris I 1.6 2007, Yaris 1.0 2002

Offline tomery

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1260
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #396 dnia: 03-10-2018, 20:25:23 »
browar320iii polecasz te Nokiany? Mam rok wymiany opon lato pierwszy sezon na Continental ContiPremiumContact 5 całkiem ok. Teraz muszę poszukac czegoś na zimę.

U mnie rozmiar zima/lato 205/55/R16

Lato  -  ContiPremiumContact5 - przywiązałem się do tej marki (odebrałem na Contact2 naszego pierwszego Aurisa). Nawet jak odbierałem naszego drugiego Aurisa (na MichelinEnergySaver+) to kazałem do niego przełożyć właśnie te 3-4 miesięczne Contact5 ze "starego", a nowy właściciel wziął "starego" Aurisa na nowych Michelinach :). Conti obiektywnie trochę głośniejsze niż inne marki.

Zima - Nokian WRD4. Jeździłem na nich nowym Aurisem poprzedni sezon (teraz będzie druga zima).
Jestem zadowolony. Dają radę ! Parametry "na śniegu" nawet na wyrost tu gdzie się poruszam.
W poprzednim "starym" Aurisie miałem Uniroyal 66 "coś tam". Na początku jak to z nowych byłem zadowolony, choć generalnie nie były złe. Teraz z perespektywy czasu oceniam, że na Nokianach czuję się pewniej. Zużycia Nokian po pierwszym sezonie nie stwierdzam.

PS
Chodzą mi po głowie zimowe Conti TS "coś tam" , ale teraz to i tak musztarda po obiedzie. Może je zakupię do następnego Aurisa ???
« Ostatnia zmiana: 03-10-2018, 20:28:12 wysłana przez tomery »

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #397 dnia: 03-10-2018, 20:52:22 »
Ruskie Nokiany to można sobie założyć najwyżej na tył. Na przodzie szybko się zrywają lamele i cała opona się ślizga. Ultragripy od Goodyeara były pewniejsze.

Offline Darekl

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #398 dnia: 08-10-2018, 20:19:28 »
Witam. Nie wiem czy ogarnę temat czujnika ciśnienia w oponach. Moje pytanie brzmi, czy gdy zapali mi się kontrolka tegoż czujnika będę mógł dalej jeżdzić autem oczywiście sprawdzając co jakiś czas ciśnienie w oponach? Czy coś się może stać?
Teoretycznie nie powinno wpłynąć na nic. Będzie świecić, może dodatkowo piszczeć. Aczkolwiek może też tak być, że komputer uzna jazdę ze zbyt niskim ciśnieniem za niebezpieczną i po jakimś czasie wyłączy silnik albo nie pozwoli go uruchomić. Ale to chyba jeszcze nie...

Witam
Jestem tu nowy, ale w kwestii czujników mogę co nieco powiedzieć.
Mam Aurisa II w wersji Activ, cały sezon letni przejeździłem bez czujników i nic poza świecącą kontrolką się nie dzieje. po odpaleniu silnika mruga chwilę ,następnie świeci ciągle i po ok. 20 km jazdy znowu przypomina o sobie mrugając i znów zapala się na stałe, nie wydając przy tym żadnych dźwięków. Powtarzam mam podstawową wersję i nie wiem jak jest w wyższym wyposażeniu, podejrzewam ,że może dojść komunikat na centralnym wyświetlaczu.
Mam nadzieję że rozwiałem wątpliwości zainteresowanych.
Pozdrawiam i szerokiej drogi :-)

Offline vito07

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #399 dnia: 18-10-2018, 13:26:15 »
Ruskie Nokiany to można sobie założyć najwyżej na tył. Na przodzie szybko się zrywają lamele i cała opona się ślizga.

Witam, w 2017 na wiosnę kupiłem w salonie Auriske 1.6 na oponach zimowych Nokian WR D4. A od 2007 roku jeździłem corolką e12 na oponach Nokian. Jakoś nic od nich nie odpadało. Więc może nie jest tak źle. Opony są moim zdaniem super.

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #400 dnia: 18-10-2018, 13:37:37 »
Ruskie Nokiany to można sobie założyć najwyżej na tył. Na przodzie szybko się zrywają lamele i cała opona się ślizga.

Witam, w 2017 na wiosnę kupiłem w salonie Auriske 1.6 na oponach zimowych Nokian WR D4. A od 2007 roku jeździłem corolką e12 na oponach Nokian. Jakoś nic od nich nie odpadało. Więc może nie jest tak źle. Opony są moim zdaniem super.
W 2007 nie było jeszcze D4, oczywiście wszystko zależy od tego jak się jeździ. Jak się bardzo ostrożnie jeździ to można cały rok na letnich ;)

Offline M1963

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #401 dnia: 19-10-2018, 07:22:02 »
W centralnej Polsce wielosezonowe zupełnie wystarczają.

Offline dziadek_tadeusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #402 dnia: 19-10-2018, 09:40:09 »
Ruskie Nokiany to można sobie założyć najwyżej na tył. Na przodzie szybko się zrywają lamele i cała opona się ślizga. Ultragripy od Goodyeara były pewniejsze.

Mam Nokiany z Rosji na 3 autach w domu i nic jeszcze od nich nie odpadło.

W centralnej Polsce wielosezonowe zupełnie wystarczają.

To na wchodzi zimówki, a na zachodzie cały rok na letnich?
« Ostatnia zmiana: 19-10-2018, 09:41:40 wysłana przez dziadek_tadeusz »

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #403 dnia: 19-10-2018, 16:19:20 »
Mam Nokiany z Rosji na 3 autach w domu i nic jeszcze od nich nie odpadło.
Pytanie ile km na nich przejechałeś.

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2893
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #404 dnia: 19-10-2018, 18:36:54 »
na podkarpaciu miszeliny crossclimaty w zupełności wystarczają. Ja na moich już około 30kk


 

Beesafe.pl