Autor Wątek: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.  (Przeczytany 367465 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Makik82

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #525 dnia: 15-04-2019, 19:22:05 »
Mysle ze ewidentnie wina opon moze stare ewntualnie gdzies akies uszkodzenie niezbyt widoczne itp moze  tez byc kwestia zlego wywazenia np jak dla mnie to wina opon z pozoru ladny bieznik to nie wszystko

Offline RavenF2

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #526 dnia: 15-04-2019, 22:53:07 »
Ząbkowanie niestety potwierdzone, a oponki mają nalatane gdzieś chyba (za poprzedniego właściciela samochodu) 30k km.
Jak sobie radzicie z tym problemem, podobno popularnym we wszystkich kombiakach?

Offline browar320iii

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 350
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #527 dnia: 16-04-2019, 05:43:43 »
Wymieniam opony co dwa trzy sezony na nowe a stare sprzedaje jako używki na znanym portalu

Offline RavenF2

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #528 dnia: 16-04-2019, 11:19:42 »
A chwalisz się że są wyząbkowane?  :o

Offline browar320iii

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 350
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #529 dnia: 16-04-2019, 13:59:25 »
Daje tzw gwarancję rozruchowa pozatym niektórzy wymagają od opon żeby tylko miały bieżnik i żadne szumy i inne tym podobne nie przeszkadzają ma być tanio i tyle
Moje fabryczne Dunlopy ujezdza dalej sąsiad i jest w niebowzięty
« Ostatnia zmiana: 16-04-2019, 14:03:40 wysłana przez browar320iii »

Offline RedPunica

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #530 dnia: 30-04-2019, 01:56:31 »
Wiem, dla wielu to nie do przyjęcia, ale od zawsze jeżdżę na oponach wielosezonowych. W takim Nowym Jorku chyba nikt nie słyszał o zamianie opon na zimę lub lato. A przecież pogoda i temperatury są podobne jak w Warszawie.

Teraz jeżdżę na Zeetexach ZT4000 4S 195/65 R15. To firma ze Zjednoczonym Emiratów Arabskich. Jak na średnią półkę - rewelacja.

Offline Darekl

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #531 dnia: 30-04-2019, 19:35:58 »
Bez urazy Zeetexy średnia półka  :laugh:
Przerobiłem trzy różne kpl. tych opon i tylko jeden model był ok ,ale tylko przez pierwszy rok, bo potem im starsze tym gorsze i strach po mokrym jeździć. Bardzo dobra alternatywa dla opon używanych.

Offline RedPunica

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #532 dnia: 01-05-2019, 01:27:15 »
Bez urazy Zeetexy średnia półka
(...)
potem im starsze tym gorsze i strach po mokrym jeździć.

To mnie trochę wystraszyłeś. Wiem, że to średnia półka, ale słyszałem o Zeetexach dużo dobrego. Mam je po raz pierwszy. Naprawdę taka skucha? A miałeś letnie czy zimówki?

Mój poprzedni post właściwie był głosem za niezmienianiem opon. Zeetexy mam pierwszy raz, ale na wielosezonowych jeżdżę od ponad 30 lat (choć przez krótki czas zmieniałem jak większość).

Offline Darekl

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #533 dnia: 01-05-2019, 10:56:13 »
No dobra trochę wyolbrzymiłem :embarassed:
Miałem dwa kpl. letnich; HP 102+ i UHP 2000 oraz jedne zimowe nie pamiętam jaki model. Wszystkie w pierwszym roku były dobre w drugim już tylko UHP, a w trzecim wszystkie już były śliskie szczególnie na mokrym.
Muszę jednak przyznać ,że mam dość agresywny styl jazdy i uważam ,że lepsze takie niż jakieś używki.
Generalnie jak za te pieniądze to warto.
Może akurat wielosezonowe będą bardzo dobre, bo między poszczególnymi modelami są spore różnice.
Jak trochę pojeździsz to daj znać najlepiej w drugim lub kolejnym roku użytkowania. Szerokości :good:

Offline RavenF2

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #534 dnia: 07-05-2019, 12:30:13 »
Ktoś testował opony letnie Fula Sport Control 2? Podobno dobre i ciche (co jak wiadomo w Aurisach ma znaczenie)?
Zastanawiam się też na Dębicą Presto UHP2.

Swoją drogą dlaczego na stronach internetowych ta sama opona w tym samym rozmiarze ma różne parametry oporów, deszczu i hałasu?

Offline browar320iii

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 350
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #535 dnia: 07-05-2019, 15:48:35 »
Ja na takich jeżdżę w swoim aurisie i mogę polecić jak najbardziej za tą kasę rewelacja

Offline RavenF2

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #536 dnia: 07-05-2019, 17:43:08 »
Mówisz oponach Fulda? Rzeczywiście takie ciche są?

Offline browar320iii

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 350
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #537 dnia: 07-05-2019, 20:28:39 »
Tak pisze o fuldach, zależy od rodzaju nawierzchni ale naprawdę jest dobrze jeżeli chodzi o hałas
Są minimalnie twardsze  od fabrycznych dunlopów bo mają indeks prędkości Y  ale to może tylko moje odczucie

Offline xavi

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 67
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #538 dnia: 16-05-2019, 10:32:05 »
Mówisz oponach Fulda? Rzeczywiście takie ciche są?

Zwykle jest tak, że przy zakupie opon można znaleźć różnego informacje w tym informacje na temat indeksu głośności. Każda szanująca się firma wykonuje testy swoich opon, a wyniki zwykle publikowane są w udostępnionych specyfikacjach.
Sprawdź jak to wygląda na przykładzie opony Dębica: https://www.sklepopon.com/model-opony/debica-presto-uhp-2
Masz tam wpływ na zużycie paliwa, deszczu czy ile generuje szumu. Podobnie to wygląda w przypadku innych opon.

Offline RavenF2

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Jakie opony do Aurisa - letnie, zimowe.
« Odpowiedź #539 dnia: 16-05-2019, 19:24:25 »
Te parametry to przecież oczywistość, sęk w tym, że potem opinie użytkowników mogą tego nie potwierdzać.
Poniżej sa dwa linki teoretycznie do tych samych opon, szkoła tylko że jednak się różnią parametrami. Ciekawe czy przy pakowaniu i wysyłce zwracają na to uwagę?
https://www.sklepopon.com/opona-letnia/debica-presto-uhp-2-225-45-r17-91-y-fr-96898
https://www.sklepopon.com/opona-letnia/debica-presto-uhp-2-225-45-r17-91-y-fr-118045


 

Beesafe.pl