Autor Wątek: Yaris Swap silnika - pytanie  (Przeczytany 17658 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline abeber

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
Yaris Swap silnika - pytanie
« dnia: 03-10-2011, 16:16:33 »
Witam
 Mam pytanie czy orientuje się ktoś czy do Yarisa z 2000r można by było włożyć silnik z Corolli Gti 4A-GE ze skrzynią biegów.??? Czy to by było opłacalne?

Offline davidoff

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 873
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris Swap silnika - pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: 03-10-2011, 17:14:59 »
podobno łatwiej niż 2zzge, były jeszcze pomysły z jednostką od starletki. Nie chce mi się tego czytać od nowa i tłumaczyć, podaję link do angielskiego forum
http://www.yarisclubuk.com/forum/index.php?/topic/12050-more-horsepower/

Offline eddie

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 8940
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris Swap silnika - pytanie
« Odpowiedź #2 dnia: 03-10-2011, 17:51:33 »
serio? 2ZZ GE w Y? słyszałem, że to jeździ tylko na wprost. Wiem również ze 4A GE sie da :grin:
      "Ty się nie wpier****j, bo nie wiesz gdzie barykada jest"

Offline davidoff

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 873
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris Swap silnika - pytanie
« Odpowiedź #3 dnia: 03-10-2011, 19:06:50 »
A jak ma inaczej jeździć :roll: na pewno nie po łukach skoro już z silnikiem 1.5 przód dość mocno wyjeżdża, a tył jest mało przewidywalny gdy brak kanapy i zapasu. Nawet po odpowiedniej korekcie zawieszenia otrzymujemy auto z fatalnie wręcz rozłożoną masą.

Udało mi się znaleźć przydatne info odnośnie mas silników:
1nz-fe- 85kg
2zz-ge- 115kg
4a-ge- ~120kg
4e-fte- ~80kg
Jak widać jest przepaść, bo jak inaczej nazwać dodatkowe 20-30kg? Owe 30kg odjęte z tyłu zmieniają prowadzenie auta diametralnie, nie wyobrażam sobie by można było dodać je z przodu..
Jeśli chcesz znać moje zdanie abeber- do jazdy na wprost to chyba spoko pomysł :-) na zakręty i na co dzień- lypa. Jedynie wyjście to jakiś boost albo swap na lżejszą jednostkę- choćby na wspominane w dyskusji na yarisclub.uk 4efte
« Ostatnia zmiana: 03-10-2011, 19:15:43 wysłana przez davidoff »

Offline abeber

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna

Offline Carinka1.6

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 974
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris Swap silnika - pytanie
« Odpowiedź #5 dnia: 03-10-2011, 19:39:10 »
Carina1.6 LB z kolektorem 4-2-1 ... ??
Starlet Power

Offline adii

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1704
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris Swap silnika - pytanie
« Odpowiedź #6 dnia: 03-10-2011, 19:43:11 »
Może 4agze w corolli e8 wymiata
Dźwięk silnika też super tak latały 3 tygodnie temu na torze Fiata
http://www.youtube.com/watch?v=Qnm2bdj1h20
« Ostatnia zmiana: 03-10-2011, 20:31:53 wysłana przez adii »

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: Yaris Swap silnika - pytanie
« Odpowiedź #7 dnia: 03-10-2011, 22:08:32 »
skoro włozyli do Y motor od CTS'a to wydaje mi się wszystkie w/w się zmieszczą....
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Offline davidoff

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 873
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris Swap silnika - pytanie
« Odpowiedź #8 dnia: 03-10-2011, 22:25:30 »
skoro włozyli do Y motor od CTS'a to wydaje mi się wszystkie w/w się zmieszczą....
Oczywiście, że włożyli i że się zmieszczą. Sprawą drugorzędną są koszty i ogrom rzeźby. Ale to auto nie ma prawa poruszać się po publicznej drodze, bo żeby włożyć 1.8 do Y1 musieli mocno ciąć ścianę grodziową. Pomijam takie pierdoły jak kontrolowana strefa zgniotu czy bezpieczeństwo w razie pożaru.

I jak już wyżej mówiłem, 200 czy 300 koni w Yarisie to jedno, a jego prowadzenie po takim zabiegu to drugie. Bo nie wiem jak Ty, ale ja raczej nie widzę Yariski jako mistrza prostej :|

Offline abeber

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris Swap silnika - pytanie
« Odpowiedź #9 dnia: 03-10-2011, 22:31:51 »
jak to nie można znaleźć ??
http://allegro.pl/silnik-toyota-1-3-turbo-4e-t-starlet-ecu-wiazka-el-i1795887053.html
powiedzcie do tego silnika to podpasowała by mi moja skrzynia biegów,półośki itp..? co ewentualnie by trzebabyło dokupić?

Offline davidoff

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 873
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris Swap silnika - pytanie
« Odpowiedź #10 dnia: 03-10-2011, 23:23:52 »
Istnieje moim zdaniem baaardzo minimalne prawdopodobieństwo, że Twoja skrzynka i półośki podpasują. A nawet jeśli, to raczej nie wytrzymają długo w konfrontacji z momentem uturbionego 1,3.

kubala_tsport

  • Gość
Odp: Yaris Swap silnika - pytanie
« Odpowiedź #11 dnia: 04-10-2011, 13:36:56 »
skoro włozyli do Y motor od CTS'a to wydaje mi się wszystkie w/w się zmieszczą....
Oczywiście, że włożyli i że się zmieszczą. Sprawą drugorzędną są koszty i ogrom rzeźby. Ale to auto nie ma prawa poruszać się po publicznej drodze, bo żeby włożyć 1.8 do Y1 musieli mocno ciąć ścianę grodziową. Pomijam takie pierdoły jak kontrolowana strefa zgniotu czy bezpieczeństwo w razie pożaru.

I jak już wyżej mówiłem, 200 czy 300 koni w Yarisie to jedno, a jego prowadzenie po takim zabiegu to drugie. Bo nie wiem jak Ty, ale ja raczej nie widzę Yariski jako mistrza prostej :|

Masz rację davidoff yaris nie ma być mistrzem prostej
"Mistrzów prostej, pozdrawia 1 zakręt" :P

jak to nie można znaleźć ??
http://allegro.pl/silnik-toyota-1-3-turbo-4e-t-starlet-ecu-wiazka-el-i1795887053.html
powiedzcie do tego silnika to podpasowała by mi moja skrzynia biegów,półośki itp..? co ewentualnie by trzebabyło dokupić?

Półośki trzeba będzie na zamówienie dorobić , skrzynka musi być od starletki .
No i rzeźba z łapami silnika i popierd...ą wiązką  :)

Offline abeber

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris Swap silnika - pytanie
« Odpowiedź #12 dnia: 04-10-2011, 17:41:07 »
To przez zimę będę szukał na alledrogo może coś się do wiosny pokaże ciekawego to się poproszę Was o poradę.

kubala_tsport

  • Gość
Odp: Yaris Swap silnika - pytanie
« Odpowiedź #13 dnia: 05-10-2011, 14:15:52 »
Powiem Ci abeber że następny projekt chciałbym zrobić Yarisa z silnikiem od celicy 143KM 1,8 bo ma dużo mniej skomplikowaną elektronikę. I potem to uturbić po jakimś czasie. Szacowana moc około 220-230KM rewelacja do tego samochodu moim zdaniem . I jeszcze waga nie taka tragiczna.

Offline abeber

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris Swap silnika - pytanie
« Odpowiedź #14 dnia: 05-10-2011, 19:01:14 »
Powiem Ci abeber że następny projekt chciałbym zrobić Yarisa z silnikiem od celicy 143KM 1,8 bo ma dużo mniej skomplikowaną elektronikę. I potem to uturbić po jakimś czasie. Szacowana moc około 220-230KM rewelacja do tego samochodu moim zdaniem . I jeszcze waga nie taka tragiczna.
A jakie tojest oznaczenie tego silnika?
Z tego co wiem to w łodzi jest gościu co zajmuje się handlem częściami z cielic,silniki itp.


 

Beesafe.pl