Autor Wątek: pekniety blok silnika  (Przeczytany 10456 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

morano1

  • Gość
pekniety blok silnika
« dnia: 16-10-2011, 05:29:13 »
witam
Mam problem z moim silnikiem mam pekniety blok gwarancja niestety minela corolla jest z 2006r na liczniku ma 130 tys km jak mozna takie cos naprawic ??
czytalem o uszczelniaczach do silnikow czy cos takiego dziala ??
nie wiem co robic jestem zalamany :-(
toyota miala byc bezawaryjna a tu takie bagno
silnik 1.8 wersja usa

Offline TeRmiT

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 869
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pekniety blok silnika
« Odpowiedź #1 dnia: 16-10-2011, 09:13:22 »
Jeśli coś dostaje w (wypadek) to nie licz na bezawaryjność i wytrzymałość niczym tytan :)
Chyba że jesteś pierwszym właścicielem i osobiście sprowadzałeś z USA rolkę to zwracam honor, ale mam jednak wrażenie że ktoś wiedząc o tym po prostu pozbył się problemu i ją sprzedał  :|

Offline barte.k

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3312
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lotniczo!
Odp: pekniety blok silnika
« Odpowiedź #2 dnia: 16-10-2011, 10:22:33 »
Moim zdaniem żaden uszczelniacz tutaj nie pomoże.
Może spawanie bloku coś da, ale to pewnie będzie drogie a miejsce spawu zawsze już będzie newralgiczne.
chyba najlepiej poszukaj silnika na zmianę


Szerokości Kuba!

today tomorrow TOYOTA

morano1

  • Gość
Odp: pekniety blok silnika
« Odpowiedź #3 dnia: 16-10-2011, 16:47:03 »
Jeśli coś dostaje w (wypadek) to nie licz na bezawaryjność i wytrzymałość niczym tytan :)
Chyba że jesteś pierwszym właścicielem i osobiście sprowadzałeś z USA rolkę to zwracam honor, ale mam jednak wrażenie że ktoś wiedząc o tym po prostu pozbył się problemu i ją sprzedał  :|

Toyote kupilem nowa w salonie jestem jedynym wlascicielem i zarazem kierowca,mieszkam obecnie w usa nie mialem  zadnej najmniejszej stluczki poprostu nic nic sie nie przegrzewalo auto nawet nie mialo stycznosci z mrozem bo mieszkam w Los Angeles zmiana oleju co 5 tys mil tak jak toyota zaleca do tej pory nic sie nie dzialo.
Moim zdaniem to jest defekt tego silnika zreszta nie tylko moim zdaniem silnik byl ogladany przez kilku mechanikow kazdy z nich twierdzi ze to defekt nie wierza ze to silnik Toyoty i taki popekany.
Toyota USA umywa rece zostal jeszcze sad.
Dzieki za wszelkie info.

Robsajson

  • Gość
Odp: pekniety blok silnika
« Odpowiedź #4 dnia: 16-10-2011, 18:47:42 »
Spawanie żeliwa jest na krótką metę bo po jakimś czasie znowu strzeli a znam to z własnego doświadczenia.Niestety nic z tym nie zrobisz  :(
Tylko wymiana silnika Cię ratuje.

Offline TeRmiT

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 869
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pekniety blok silnika
« Odpowiedź #5 dnia: 17-10-2011, 06:20:00 »
Ja bym się upierał i jeździł - pisał do ASO, może zrobić ekspertyzę na bez wypadkowość i np zgłosić to jako fabryczna wada ukryta, w końcu takie rzeczy nie powinny mieć miejsca  :|

Offline Jimmy1976

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 156
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pekniety blok silnika
« Odpowiedź #6 dnia: 30-10-2011, 14:29:39 »
To jest przykład ,że nowe toyoty schodzą na psy . Pozatym jak Amerykanie w coś łapy włożą to poracha na max wychodzi mamy przykłady z Danfosa i innych .To jak z silnikami D4D produkowanymi w Polsce dopiero 12 blok po odpaleniu maszyn w fabryce nadaje się do obróbki a wcześniejszeto złom bo nie trzymają wymiarów. Wiele firm miało problemy z blokami silnika np peugeot . Ile wadliwych 206 śmiga po drogach ze stukającymi silnikami . Jeżeli jeteś pewien swojego do domagaj się reklamacji i tyle .kwestia ile szmalu kosztuje goły blok w usa ? I ile przeżucenie gratów z jednego do drugiego ? Z tego co wiem to robocizna ma lekko zaporowe ceny .
Naprawa aut mechanika,elektryka ,diagnostyka,części nowe w atrakcyjnych cenach dorabianie przewodów hamulcowych na wymiar 728-820-205 ! http://www.autowarsztat.wroclaw.pl              Dzwoń pytaj ! GG 7120040 Wysyłka !

Robsajson

  • Gość
Odp: pekniety blok silnika
« Odpowiedź #7 dnia: 30-10-2011, 19:16:54 »
To jest przykład ,że nowe toyoty schodzą na psy . Pozatym jak Amerykanie w coś łapy włożą to poracha na max wychodzi mamy przykłady z Danfosa i innych .To jak z silnikami D4D produkowanymi w Polsce dopiero 12 blok po odpaleniu maszyn w fabryce nadaje się do obróbki a wcześniejszeto złom bo nie trzymają wymiarów. Wiele firm miało problemy z blokami silnika np peugeot . Ile wadliwych 206 śmiga po drogach ze stukającymi silnikami . Jeżeli jeteś pewien swojego do domagaj się reklamacji i tyle .kwestia ile szmalu kosztuje goły blok w usa ? I ile przeżucenie gratów z jednego do drugiego ? Z tego co wiem to robocizna ma lekko zaporowe ceny .
Widziałem w fabryce Jelcz-Laskowice jak sprawdza się głowice i bloki silnika D4D.W ten sposób można całą serię wyrzucić do kosza  <zalamka>

Offline Jimmy1976

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 156
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pekniety blok silnika
« Odpowiedź #8 dnia: 04-11-2011, 18:31:36 »
Jak widziałeś to wiesz że jak maszyna odlewnicza zaliczy stop to jest dym hehe
Naprawa aut mechanika,elektryka ,diagnostyka,części nowe w atrakcyjnych cenach dorabianie przewodów hamulcowych na wymiar 728-820-205 ! http://www.autowarsztat.wroclaw.pl              Dzwoń pytaj ! GG 7120040 Wysyłka !

mlp

  • Gość
Odp: pekniety blok silnika
« Odpowiedź #9 dnia: 30-11-2011, 22:50:43 »
Trzeba by to dobrze oczyścić i spróbować tego: http://technicoll.pl/index.php?lang=pl&page=product.php?id=52#

Z tego co widzę to blok jest aluminiowy, można to spróbować pospawać tam gdzie regenerują głowice samochodowe (było by to najpewniejsze rozwiązanie) Jednak silnik trzeba będzie rozebrać.

Do klejenia warunek to czystość powierzchni nie może się nigdzie dostać olej, jeśli w miejscu pęknięć występują naprężenia trzeba by skręcić to ze sobą, w kleju jest instrukcja z przykładami klejenia bloków i innych elementów aluminiowych no i odpowiedni czas schnięcia, trzeba by na te miejsca również założyć matę z włókna szklanego. Jeśli pęknięcia są widoczne i można się do nich dostać i nic się nie rozlatuje to przeszlifować trzeba te pęknięcia np. kamieniem szlifierskim do dremela i zakleić klejem epoksydowym (tym powyższym)  na macie z włókna szklanego nie trzeba wtedy nic demontować.


Klej przetestowałem na osłonie rozrządu, trzyma jak byk.
« Ostatnia zmiana: 30-11-2011, 23:06:07 wysłana przez mlp »

Offline marcin

  • Junior Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: pekniety blok silnika
« Odpowiedź #10 dnia: 01-12-2011, 00:11:43 »
Masz 4 opcje :

1) rozbiórka silnika, spawanie, i modły, żeby to znów nie pękło -> są magicy, którzy różne rzeczy spawają i dają na to gwarancję, ale akurat nie mam "komóry do stiwena w el-ej", więc ciężko mi pomóc

2) kupić cały silnik z JDM, albo drugie całe auto z ubezpieczenia, po dzwonie i przełożyć, co trzeba

3) kupić short block w ASO i bawić się w składanie puzzli

4) dochodzić się z ASO w sądzie, ale wątpię w powodzenie misji - chyba, że spróbujesz zaczepić się tego, że nie minęła Ci jeszcze gwarancja, jeśli chodzi o przebieg - pod warunkiem,że masz na 100kmil, a nie na 100kkm.

Swoją drogą - w kraju, gdzie można dostać odszkodowanie za auto zaparkowane w jeziorze, czy zbyt gorącą kawę, może uda Ci się postraszyć ich sądem, gazetami, itp, przy czym w tym wypadku pisał bym do generalnego przedstawiciela/importera lub bezpośrednio do producenta, bo zwykły dealer Cię wyśle nad wodę na ryby.





3VZ.pl




 

Beesafe.pl