Autor Wątek: awaria skrzyni biegów  (Przeczytany 11146 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

saper-pn

  • Gość
awaria skrzyni biegów
« dnia: 16-10-2011, 14:16:35 »
Witam. Mam problem. Moja Toyota Camry 2,4 rok 2004 automat przestała przerzucać biegi. Gdy wyłączę silnik, chwilę poczekam, odpalę i wrzucę D to rusza normalnie jakby do drugiego lub trzeciego biegu. Po przejechaniu ok 100m. rozłącza i pomimo, że manetka pozostaje nadal w położeniu D samochód nie ciągnie. Wtedy nie ciągnie na żadnym biegu (D,R,L). Po zatrzymaniu wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu sytuacja się powtarza. Silnik pracuje normalnie. Olej w skrzyni biegów jest. Może ktoś wie co jest tego przyczyną. Proszę o poradę. Pozdrawiam. Saper

owca

  • Gość
Odp: awaria skrzyni biegów
« Odpowiedź #1 dnia: 16-10-2011, 17:55:41 »
Witam. Mam problem. Moja Toyota Camry 2,4 rok 2004 automat przestała przerzucać biegi. Gdy wyłączę silnik, chwilę poczekam, odpalę i wrzucę D to rusza normalnie jakby do drugiego lub trzeciego biegu. Po przejechaniu ok 100m. rozłącza i pomimo, że manetka pozostaje nadal w położeniu D samochód nie ciągnie. Wtedy nie ciągnie na żadnym biegu (D,R,L). Po zatrzymaniu wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu sytuacja się powtarza. Silnik pracuje normalnie. Olej w skrzyni biegów jest. Może ktoś wie co jest tego przyczyną. Proszę o poradę. Pozdrawiam. Saper

Jeżeli to sterownik to cena naprawy będzie około 3000zl. Jeżeli będzie konieczne wyjęcie skrzyni to jeszcze więcej, a jeżeli "komputer", to w ogóle masakra :( Niestety nie chce tu straszyc ale awaria automatu to troszke jak wyrok, lepiej juz się oglądaj za używką do przełożenia. Jedź do jakiegoś zakładu naprawiającego automaty i zdiagnozuj czy problem leży po stronie komputera czy samej skrzynii. A zdejmowałeś miskę, opiłki na magnesach masz ?(nie chodzi o srebrny nalot, bo to w dopuszczalne jest, ale chodzi o opilki )

http://toyotasolara.pl/index.php?page=1&msgid=15&group=0&order=1
« Ostatnia zmiana: 16-10-2011, 18:17:55 wysłana przez owca »

saper-pn

  • Gość
Odp: awaria skrzyni biegów
« Odpowiedź #2 dnia: 26-10-2011, 19:22:58 »
Diagnoza warsztatu " pęknięty koszyczek?, a dodatkowo podczas podjeżdżania uszkodziłem konwerter". Nie wiem o co chodzi, ale koszt naprawy to 6500zł. Czy ktoś robi mnie w jajo? Proszę o poradę. Saper

owca

  • Gość
Odp: awaria skrzyni biegów
« Odpowiedź #3 dnia: 26-10-2011, 21:09:47 »
Diagnoza warsztatu " pęknięty koszyczek?, a dodatkowo podczas podjeżdżania uszkodziłem konwerter". Nie wiem o co chodzi, ale koszt naprawy to 6500zł. Czy ktoś robi mnie w jajo? Proszę o poradę. Saper

Nikt cię nie robi w jajo - właśnie dlatego napisałem ci wyżej szukaj już używki, chociaż to też kupowanie kota w worku.

Na cenie 6500 zapewne się nie skończy, znając życie to pewnie coś mechanicy zdiagnozują po wyjęciu skrzyni :( Ja cały czas obstawiam, że pewnie ci poszedł jeszcze sterownik.

W super skrócie (jeżeli się myle, to proszę o poprawę) - konwerter odpowiada za przeniesienie momentu z silnika na skrzynię - to jest taka wielka owalna "rzecz" (widoczny np tu http://toyotasolara.pl/images/news/skrzynia10.jpg) , jest nierozbieralny, trzeba go rozspawać zregenerować, wyważyć i zespawać. Koszt takiej zabawy to ok 1400 zł przy opcji, że zostawisz swój stary. Pozostałe koszty to zapewne:
- wyjęcie skrzyni + robocizna - zapewne koło 1500 zł
- zestaw uszczelnień - 1000 zł
- filtr oleju + olej - około 600zł, (ok 250 kosztuje oryginalny filtr)


Nie wiem co to jest ten koszyczek ? Chodzi o miskę olejową ? Jeżeli tak, to ja też ją wgiąłem na jakimś krawężniku, aż rawie przytkałem filtr oleju. Zapewne okaże się też, że będziesz miał nadpalone zestawy sprzęgiełek - koszt to ok 100 zł od zestawu (jest ich tyle ile biegów w skrzyni).


Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: awaria skrzyni biegów
« Odpowiedź #4 dnia: 26-10-2011, 21:15:09 »
Saper, ego Ci nie powie nikt na podstawie postu na forum.

"Koszyczek" to kosz sprzęgłowy - w nim siedzą tarczki. Nie znam się na automatach, więc się nie będę mądrzył, jedynie napiszę, co ja bym w takim przypadku zrobił.

Masz 3 wyjścia :

1) zawieźć do innego warsztatu, celem potwierdzenia obecnej, bądź postawienia innej diagnozy

2) zapłacić grzecznie i zażądać wymienionych części oraz pisemnej gwarancji na naprawę, jeśli nie masz zaufania do firmy

3) kupić używaną skrzynię, ale tylko :

 a) z samochodu, którym będzie się można przejechać przed jej demontażem, lub
 b) z pisemną gwarancją na co najmniej miesiąc

Piszę to niejako z doświadczenia, ponieważ raz przejechałem się z Bochni do Włocławka po skrzynię dla klienta, potem drugi raz ją oddać, i odebrać pieniądze po wielkich bólach, bo sprzedający ( http://www.auto-turbiak.pl/ ) próbował mi wmówić, że "to nie ta skrzynia", nie mając żadnego logicznego uzasadnienia dla tej tezy. Nie spisali numerów, ani nie oznaczyli w żaden sposób skrzyni, którą wygrzebali gdzieś z zaspy śnieżnej, a potem próbowali mi udowodnić, że im przywiozłem zepsutą skrzynię, zamiast tej, którą mi sprzedali.

To dłuższa historia, ale dwukrotnym wyjęciu skrzyni z auta w środku zimy ( było jeszcze podejrzenie padniętego konwertera, więc znów zrzut skrzyni i przełożenie konwertera ), naprawdę nie chciało by mi się jeździć jeszcze raz do Włocławka, żeby próbować komuś wcisnąć inną skrzynię, celem odzyskania kilkunastu stówek.

Ostatecznie pieniądze odzyskałem, akurat pokryły koszty przejazdu, a klient dał się namówić na manuala, z którym jeździ do dziś  <diabel>

Owca ma rację - szukaj skrzyni, a reszta j.w.

Osobiście wątpię w uszkodzenie konwertera, ale - jak pisałem - na automatach się nie znam, nie lubię ich, mimo, że akurat mam dwa zautomatyzowane auta, i jedno manualne  :grin:
3VZ.pl



owca

  • Gość
Odp: awaria skrzyni biegów
« Odpowiedź #5 dnia: 27-10-2011, 08:36:21 »
Marcin dzieki :) w takim razie koszyczek zawiera to co ja nazwalem zestawem sprzegielek :) tarczki te, jak wejdziesz na link w moim pierwszym poscie, masz na ostatnich zdjeciach.

Konwerter, wlasnie z racji nierozbieralnosci trudno ocenic czy jest ok - wiec kazdy serwis zaleca od razu wymiane.

Ja aby byc pewnym co bylo robione, zostawilem mechanikom aparat i ladnie poprosilem o zdjecia, uzasadniajac to tym, ze mam strone i ogolnie wszystko fotografuje :) stad takie ladne fotostory :)
« Ostatnia zmiana: 27-10-2011, 08:40:15 wysłana przez owca »

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: awaria skrzyni biegów
« Odpowiedź #6 dnia: 27-10-2011, 23:54:48 »
Konwerter, wlasnie z racji nierozbieralnosci trudno ocenic czy jest ok - wiec kazdy serwis zaleca od razu wymiane.

Nie przesadzajmy - od tego my mamy tzw. stall test, a firmy - zajmujące się regeneracją - specjalistyczne urządzenia, pozwalające sprawdzić konwerter.

Jeśli "każdy serwis" zaleca wymianę, to polecam poszukanie takiego, który tego nie robi :)
3VZ.pl



owca

  • Gość
Odp: awaria skrzyni biegów
« Odpowiedź #7 dnia: 28-10-2011, 10:49:25 »

Nie przesadzajmy - od tego my mamy tzw. stall test, a firmy - zajmujące się regeneracją - specjalistyczne urządzenia, pozwalające sprawdzić konwerter.


nie znam sie na skrzyniach i szkoda, ze jak serwisowalem swoja tego nie wiedzialem :(

Poprawiłem cytowanie. M
« Ostatnia zmiana: 28-10-2011, 16:38:02 wysłana przez marcinm »

saper-pn

  • Gość
Odp: awaria skrzyni biegów
« Odpowiedź #8 dnia: 11-11-2011, 10:21:42 »
Koszyczek, o którym pisałem, to jakaś bańka z układu lub układem planetarnym. U mnie jest ich prawdopodobnie siedem i cena ich waha się od 500 do 2900zł a pękła ta najdroższa (opinia warsztatu). Do tego odłamki metalu prawdopodobnie dostały się z olejem do sprzęgła i je uszkodziły. Tak jak Koledzy pisaliście, bańka sprzęgła do wymiany. Z Waszych wpisów wywnioskowałem, że warsztat nie robi mnie w jajo tylko miałem po prostu pecha. A co do tego koszyczka, to poinformowano mnie, że do końca 2004r. miały one taką wadę, że pękały. Po 2004r. zaczęto montować wzmocnione, aby wyeliminować usterkę. U mnie też teraz ma być wzmocniony. <narka>
« Ostatnia zmiana: 11-11-2011, 10:26:37 wysłana przez saper-pn »

Offline rkowalczyk

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: awaria skrzyni biegów
« Odpowiedź #9 dnia: 22-06-2012, 21:33:53 »
Naprawiałem skrzynię aut. w marcu tego roku w Krakowie, padł mi konwerter jak się okazało, wymont/zamont 1200 pln, regeneracja konwertera 600 pln, przy okazji coś tam jeszcze wymienili, dodatkowo jakieś uszczelki, pierdoły i wyszło równe 3 tyś z roczną gwarancją bez limitu. Musiałem jeszcze wymienić po 1000 km olej na nowy. Odpukać działa super.

Offline dziadek_tadeusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: awaria skrzyni biegów
« Odpowiedź #10 dnia: 22-06-2012, 22:00:29 »
Automat :thumbdown:

Offline AGILESS

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3752
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: awaria skrzyni biegów
« Odpowiedź #11 dnia: 22-06-2012, 22:56:58 »
Ciekaw jestem co to za pierdoły niby.... 3tyś to koszt remontu skrzyni (konwerter, tarczki cierne, przekładki met, i komplet uszczelnień).


Automat :thumbdown:
Powoli staje się to nudniejsze od jazdy automatem  :song:

Offline dziadek_tadeusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: awaria skrzyni biegów
« Odpowiedź #12 dnia: 22-06-2012, 23:00:36 »
Ale zdecydowanie tańsze... :-(

Offline Camry 2.2

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 962
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: awaria skrzyni biegów
« Odpowiedź #13 dnia: 23-06-2012, 12:40:45 »
Witajcie,
Konverter to jest zwykla turbina ktora daje cisnienie oleju ktory z koleji napedza walek zdawczy .Nie wypowiadam sie dalej gdyz tak znam je jak Marcinm.Duzo ich rozebralem w zyciu z ciekawosci ale to byly czasy przedpotopowe.
Tez bym sie rogladal za uzywana w dobrym stanie i na drugi raz zmienial filtr i olej jak nakazuje instrukcja obslugi.
Koledzy zmienilem marke samochodu. Od teraz sie bede nazywal Epica. Tak naprawde to Chepika.Kawal grzmota z silnikiem diesla 149KM full wyposazony na autobahnie idzie lekko 200km/h.Camra jezdzi dalej bez problemowo corka.
Pzdr.Chepika.

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: awaria skrzyni biegów
« Odpowiedź #14 dnia: 23-06-2012, 13:31:05 »
Koledzy zmienilem marke samochodu.

Serdeczne wyrazy współczucia.
3VZ.pl




 

Beesafe.pl