Autor Wątek: Chip tuning  (Przeczytany 75572 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline browar320iii

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 350
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Chip tuning
« Odpowiedź #165 dnia: 01-05-2019, 13:11:39 »
Darekl nie warto się denerwować to moje nie jedyne forum na którym piszę i wiesz mi to jest bardzoooooo specyficzne czytając niektóre posty porostu się uśmiecham i odpuszczam

Offline Darekl

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Chip tuning
« Odpowiedź #166 dnia: 01-05-2019, 14:14:43 »
 :good: :beer:

Offline ledziu

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1309
Odp: Chip tuning
« Odpowiedź #167 dnia: 01-05-2019, 14:41:53 »
To w końcu taki zabieg jest bezpieczny dla silnika, skrzyni itp., czy nie koniecznie...?

Jeżeli natomiast dalej Cię to gryzie ,to poszukaj informacji na jakiś forach tuningowych, 

Jest jeden problem co do for tuningowych... osoba nowa musi najpierw przebrnąć fantastów, potem dłubaczy zarabiaczy i grono ich wspieraczy, potem firmy którym najlepiej wychodzi marketing czyli krótkie zajawki na YT z wygranych pojedynków i zdjęcie bryk z podwórka, potem dzieci które jeździły ale tylko po plakaty i waliły do tego gruszkę, potem tych co im wszystko odpowiada nawet jak auto by nie jechało no ale żeby wykres miało... itd... jak już świerzak przebrnie to wszystko to wtedy czegoś się nauczy. Gorzej jak się nauczy i mu wypali dziurę w portfelu wielkości porsze turbo ;-)



Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Chip tuning
« Odpowiedź #168 dnia: 01-05-2019, 16:50:15 »
Jeśli natomiast chodzi o hamownie ,to jak niby sobie wyobrażasz robienie programu do danego samochodu
Każdy program jest robiony pod dany silnik tylko podstawa jest powiedzmy ta sama, a resztę trzeba wystroić na hamowni. Ja nie mówię o chipowaniu u "Cześka w garażu" tylko w profesjonalnej firmie która jest zarejestrowana ma ubezpieczenia i z tego żyje.
Ja mówię o hamowni silnikowej a nie podwoziowej.

Do tego ad Blue w silnikach toyoty :O
Gdzie napisałem że adblue jest w toyocie? Pisałem ogólnie o adblue.
Zamiast zgrywać forumowego napinacza to wnieś coś sensownego do tematu i zakładaj w spokoju te chińskie radyjka.
Skoro prowadzisz już prywatne wycieczki to może sam najpierw coś wniesiesz na forum.
« Ostatnia zmiana: 01-05-2019, 16:56:04 wysłana przez mechu »

Offline Darekl

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Chip tuning
« Odpowiedź #169 dnia: 01-05-2019, 20:48:14 »
A według Ciebie jaki sens ma wyjmowanie silnika z auta do chip tuningu??? Koszt takiej operacji przekroczył by kilkukrotnie wartość samego programu.
Poniżej wycinek z wikipedii aby uniknąć dalszej paplaniny;

"Hamownie podwoziowe nie mierzą bezpośrednio parametrów silnika, lecz jego moment obrotowy mierzony na kołach oraz opory toczenia i dopiero na podstawie uzyskanych danych (sumy momentu oporów toczenia i momentu na kołach) określany jest jego moment obrotowy, oraz po przemnożeniu momentu obrotowego przez obroty - moc silnika. W przeciwieństwie do hamowni silnikowych, hamownie podwoziowe pozwalają na szybką instalację mierzonego pojazdu (nie trzeba wyjmować silnika), a jednocześnie ich precyzja pomiaru parametrów pojazdu może być wysoka, podobnie jak powtarzalność przeprowadzanych testów."

Offline browar320iii

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 350
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Chip tuning
« Odpowiedź #170 dnia: 01-05-2019, 21:55:32 »
Kolego naprawdę nie warto widzisz jak to wygląda do pomiaru mocy każą silnik wyciągać  :wallbash:

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2893
Odp: Chip tuning
« Odpowiedź #171 dnia: 02-05-2019, 10:08:09 »
Boże ludzie co Wy tu piszecie to dramat. Na czat Onecie więcej mądrych wpisów jest. Oszczędzajcie czas ludzi i nie piszcie nic więcej bo nie jeden czytając to traci wiarę w ludzi.

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Chip tuning
« Odpowiedź #172 dnia: 02-05-2019, 10:31:06 »
Widzę że poziom zszedł na cytaty z Wiki.
Jak ktoś będzie chciał się dowiedzieć czegoś o strojeniu silników (bo do tego używa się hamowni silnikowej) to zapraszam.

Offline Darekl

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Chip tuning
« Odpowiedź #173 dnia: 02-05-2019, 14:56:29 »
Mechu ,cytat jest po to żebyś takich pierdół nie gadał <zalamka>
Wymień jakąś firmę która wyjmuje silnik z samochodu do chip tuningu. Zajmij się faktycznie montażem radii bo podobno jesteś w tym dobry, a nie pieprz za przeproszeniem głupot i nie rób ludziom wody z mózgu.
Hamowni silnikowej można użyć jak robi się grube projekty i silnik jest na "stole" ,a nie przy robieniu chipa za 1000 zł  :wallbash:
Ja już podziękuję za dalszą dyskusję w tym wątku ,bo to nie ma sensu.

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Chip tuning
« Odpowiedź #174 dnia: 02-05-2019, 16:29:11 »
Szkoda że nic nie rozumiesz w temacie strojenia silników.
Myśl dalej że chip to tylko same plusy nie mające wpływu na skład spaliny - to nie moj problem.
Ja wiele sie nauczylem o strojeniu silnikow i to nie z internetu a przewaznie na wlasnych bledach. Chcialem to przekazac ale widze nie ma sensu.
I pozwól że o tym czym się będe zajmował zdecyduje ja sam.

Offline sebastiw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla TS 2.0
Odp: Chip tuning
« Odpowiedź #175 dnia: 03-05-2019, 09:36:14 »
Panowie, proszę Was o opinie oparte na doświadczeniu, empiryce.... Inne są mało przydatne.
Pytałem w modpro, gwarantują bezpieczeństwo chipowania, choć jeszcze nie wiem, czy na piśmie.

CosaNostra

  • Gość
Odp: Chip tuning
« Odpowiedź #176 dnia: 03-05-2019, 14:14:01 »
Tak czy inaczej, każda usługa objęta jest 24 miesięczną rękojmią w razie czego.
Ja dodatkowo dostałem podpisany certyfikat.

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Chip tuning
« Odpowiedź #177 dnia: 03-05-2019, 15:32:34 »
Kiedyś sobie zachipowałem paska 1999 r  tdi 90 KM na 117 KM - jeździłem parę lat i nic się nie wywaliło - autko dalej zostało sprzedane i z tego co wiem kolejnych parę lat nowemu właścicielowi też nic bokiem nie wyleciało.

Następnego paska rocznik 2000 tdi ale na pompo wtryskach 115 KM kupiłem już zachipowanego na 135 KM - przelatałem nim ponad 200 tyś km i po ładnych paru latach sprzedałem z przebiegiem ponad 320 tyś.km dalej i jeździ do dzisiaj :) - tu też nic bokiem nie wyleciało. Ciekawostka w tym pasku taka, że od nowości jeździł na tych samych oryginalnych pompo wtryskach i nigdy nie padły ani nie wymagały żadnej ingerencji i tak jest to dzisiaj ( jakieś udane były).

Najbardziej przyrost mocy czułem przy tdi 90 KM po zachipowaniu.  Nie stwierdziłem jednak czy przypadkiem tdi po zachipowaniu nie paliły mniej ale tego aspektu jakoś specjalnie nie badałem :)

W każdym razie ta przeróbka nie spowodowała żadnej awarii :)

Offline rambo7

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 76
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Chip tuning
« Odpowiedź #178 dnia: 16-05-2019, 09:18:48 »
Kolego rambo7 jak Ci się sprawuje auto od czasu chuptuningu? Jaki masz aktualnie przebieg?
kiedy robiłem Chipa w -K-sport (opis we wcześniejszych wpisach) było około 89tys km obecnie jest 100500km.
Auto sprawuje się bez zarzutu, pytasz o silnik, silnik działa bez jakichkolwiek oznak że ma Chipa, żadnych "skutków ubocznych" nie zarejestrowałem. Dodam tylko że użytkuję auto tak samo jak wcześniej, czyli normalnie, jazda emerycka, normalna, chwilami dynamiczna przy wyprzedzaniu.
Z Chipa korzystam tylko przy wyprzedzaniu i przy manewrach gdy trzeba się gdzieś wcisnąć, zdążyć z manewrem. Auto ani nie pali więcej ani mniej. Mój wynik (skrzynia 5biegowa) najczęściej to 5,6-5,7L. Na trasie jadę trzymając 120km/h ani więcej ani mniej. Auris zaczyna więcej palić jak się jedzie więcej, jak dla mnie to bardzo kanciasta i wysoka buda. Wygodna za to do miasta bo się siada jak do Żuka z 1973go.

W 1,4 D4D z 90 km na 108 KM i moment z 205 na 255 Nm. Koszt 1100 zł. Można by jeszcze podciągnąć,
To jest możliwe w egzemplarzu z DPF i 6-cio biegową skrzynią. Dziwi mnie koszt... Panowie, jeśli piszecie takie rzeczy to piszemy konkretnie tak jak ja podając Firmę kto to za tyle zrobi.
BO w tym momencie jest to niewiarygodne i wychodzi na to że jestem frajerem bo dałem 1250zł Nie znam ceny za 1100zł gdzie i kto w PL za tyle to zrobi. Tak że pisanie o takich cenach bez podania informacji kto za tyle to robi, przyjmuję taką informacją jako ściema !!

Chip kosztuje w dieslu 900 zł. W moim przypadku obniżyło to spalanie i modyfikacja zwraca się po ok. 7-8 miesiącach.
TEN TEKST TO CZYSTA PROPAGANDA. Nie ma w tym krzty prawdy, takie treści piszą tylko początkujące serwisy. Kompletne bzdury.

Masakra jak na tym forum się o czymś napisze to odrazu albo policjanci lub prawnicy, albo ekolodzy.
I bicie piany od nowa.
...no ale jak się pisze takie bzdety to naprawdę jest ciężkie do przyjęcia.

Panowie, proszę Was o opinie oparte na doświadczeniu, empiryce.... Inne są mało przydatne.

No więc, ja piszę w taki sposób że możesz to sam sprawdzić zadzwonić i dopytać. Podałem kto robi, za jaką cenę, jakie są efekty. Podałem wszelkie szczegóły mojego Chipowania w taki sposób że ktoś kto jest sceptyczny może to sprawdzić sam.
Nie mam tu interesu by opowiadać bajki, bo rzetelnej informacji na forach jest mało. Ja nie byłem w stanie na forach niczego się dowiedzieć konkretnego, dlatego sam rozpoznałem temat zanim pojechałem do "K-sport" i zanim zdecydowałem się na Chipa, wycisnąłem z faceta tyle ile się dało przy tym on sam się zorientował że tym razem jakiś "nietypowy klient".

Opisałem wcześniej jak się sprawuje silnik. Była mowa o skrzynię, czy komuś padła. Skrzynie w 1,4D4D to i potrafi paść bez Chipa. Chip raptem podnosi parametry o kilka % jednak nie korzysta się z tego non stop. Ja wykorzystuję 30-40% mocy silnika jedynie momentami wykorzystuję 90% mocy silnika w zasadzie nie wykorzystuję w ogóle 100% mocy silnika.
Natomiast inaczej auto się zbierało gdy wykorzystywałem 40% mocy z 90KM ..a inaczej jest jak korzystam mocy 106KM przy wykorzystaniu 40% silnika ...tu jest różnica.
Mówiąc obrazowo jeśli przyspieszając wykorzystuję 2800obr. i zmiana biegu, więc o jakim padaniu skrzyni jest mowa?
Niektórzy opowiadając o Chipie cedzą takie nierealne wizje żę widać że o jeździe z Chipem nie mają pojęcia, wyobrażają sobie że co ... że gniotę gaz w podłogę co zmiana świateł?
Nie, jadę normalnie, chwilami jak emeryt bo Auris nie pozwala na dynamiczną jazdę, ma takie opóźnienia reakcji gazu że jedzie jak Ursus C330, to nie Honda czy BMW, ale ... ale jak jadę z takim samym Aurisem czy Skodą co ma 105KM .. to pewnie się zastanawiają  co mam z silnik bo nie są pewni czy to 1,4 ..chwilami to jedzie jak 2.0.

Czy zrobił bym jeszcze raz Chipa, tak, tej opinii nie zmieniam, jest lepiej niż 90KM i do tego bardzo szybko się przyzwyczajamy, po tygodniu jest nadal za mało.. i się zastanawiamy czy ten Chip nie zniknął bo go nie czuć. Natomiast jak pojadę na trasę, a diesla trzeba co jakiś czas przedmuchać i jak bez problemu robię 185km/h to od razu wiem że Chip działa.
Wcześniej trwało zanim 160km/h robiłem.
Spalanie, to że pali mniej to bajki! ... pali tyle samo jak nie więcej, bo jest ochota aby korzystać z mocy i Nm, więc nie pali więcej bo grzebane było w Mapie serownika tylko ja sam naciskam więcej i częściej.
Inna sprawa że jak korzystam z 30-40% mocy silnika to i tak mam o kilka % mocniejsze auto niż taki sam egzemplarz bez Chipa, czyli nie muszę go mocno deptać aby szybciej osiągnąć parametry "przelotowe" np 90km/h w krótszym czasie (w stos do fabrycznego egzemplarza) osiągam prędkość przelotową i stąd mniejsze wyniki spalania, po prostu mniej czasu muszę gnieść w pedał by osiągnął 90km/h ... i jak muskam gaz to robię wynik mały.
Jeśli ktoś twierdzi że zrobił Chipa i z samego faktu posiadania mu mniej pali to jest chyba niewyspany, mówiąc wprost bredzi.

Jak czytam co niektóre wpisy cho chyba pisanie dla pisania, bo zero informacji z której można skorzystać.
Dla tych co nie chcą się wracać kilka stron (może już kilkanaście) do opisu, to tutaj robiłem auto http://k-sport.eu/chip-tuning-toyota-auris-1-4-d4d/

(poprawiłem cytowanie ;)).
« Ostatnia zmiana: 16-05-2019, 09:40:05 wysłana przez rambo7 »

Offline sebastiw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla TS 2.0
Odp: Chip tuning
« Odpowiedź #179 dnia: 16-05-2019, 09:26:10 »
Nie wiem czy będzie dobrze Ci wyszło cytowanie
Ja nie mam jeszcze chipa, dopiero planuję zrobić tuning i pytałem co i jak.

1100 zł kosztuje w Modpro w Bielsku Białej.
W Vtech w Krakowie 1200 zł, ale jest masa promocji i można zbić 20% z tej kwoty więc poniżej tysiąca jest realne.


 

Beesafe.pl