Autor Wątek: camry 2.2 a automat  (Przeczytany 33620 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Michael76

  • Gość
camry 2.2 a automat
« dnia: 31-12-2011, 03:09:27 »
Witam panowie zostałem świeżo upieczonym włascicielem toyoty camry z 1993 roku z automatyczna skrzynia biegów oraz silnikiem 2.2 na instalacji lpg.Wiec tak kupiłem autko i czas na pierwszy serwis ale martwi mnie dziwny objaw skrzyni biegów a mianowicie kiedy wrzucam po odpaleniu auta drive auto tak jakby delikatnie szarpnie po czym załapuje bieg i auto po puszczeniu hamulca zaczyna sie toczyć,przy zmianie biegów wyczuwam delikatne szarpniecie skrzyni troche to uciażliwe,a kolejna kwestia ze kiedy zaparkuje i np chce sobie cofnac kawałek wrzucam R po czym puszczam całkowicie hamulec a auto o ile w ogóle to ledwo rusza trzeba dodac delikatnie gazu i samochód zaczyna cofać.I moje pytanie brzmi czy ktos moze miał podobny objaw przy tej skrzyni bądz moze mi oczywiscie internetowo doradzic gdzie szukac winy takiej pracy skrzyni biegów w poniedziałek jestem umówiony na zmiane oleju w skrzni oraz filtra czy myslicie ze to wystarczy i skrzynia zaczne pracowac prawidłowo ? prosze o pomoc pozdrawiam Michał

Offline tabak

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 975
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: camry 2.2 a automat
« Odpowiedź #1 dnia: 31-12-2011, 08:12:33 »
Może właśnie zły poziom oleju jest winny takiej pracy. A czy skrzynka nie przeciąga biegów?? Moja miała podobne obiawy, jak brakowało jej dosłownie 200ml oleju. Czy wogóle sprawdzałeś jego poziom i zapach??
1MZ - FE ......hehe, po co mi car audio???

Michael76

  • Gość
Odp: camry 2.2 a automat
« Odpowiedź #2 dnia: 31-12-2011, 23:35:09 »
Nie sprawdzałem poziomu oleju pojade w poniedziałek na wymiane tak troszeczke przeciaga jakby trzyma na obrotach przez chwile po czym dopiero zmienia z charaktrerystycznym szarpnieciem ale raz szarpnie a raz nie koniecznie wiec podejrzewam olej ze jest go albo za mało lub tez jest po prostu stary i nie smaruje odpowiednio skrzyni. pytanie nr dwa jaki olej powinienem wlac do skrzyni biegów oraz ile go wchodzi ?? pozdrawiam

Offline MAREK100

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2057
Odp: camry 2.2 a automat
« Odpowiedź #3 dnia: 01-01-2012, 01:30:16 »
ATF 220 Mobil,spoko,żadnych Castroli.Portfela nie nadwyrężysz.

Robsajson

  • Gość
Odp: camry 2.2 a automat
« Odpowiedź #4 dnia: 01-01-2012, 02:34:35 »
Marek już wypił swoje ale ma rację co do jednego  <diabel>
Castrol to jest lipa a szczególnie Magnatec  :|

Michael76

  • Gość
Odp: camry 2.2 a automat
« Odpowiedź #5 dnia: 01-01-2012, 18:21:40 »
Ok dzieki wielkie a ile oleju wchodzi do skrzyni i pytanie czy bez kanału tak pod domem jestem w stanie sprawdzic ile jest oleju w skrzni w danym momencie ?? pozdro

Offline MAREK100

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2057
Odp: camry 2.2 a automat
« Odpowiedź #6 dnia: 01-01-2012, 18:59:55 »
Dyć masz bagneta ku temu <zolta>
« Ostatnia zmiana: 01-01-2012, 19:26:13 wysłana przez MAREK100 »

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: camry 2.2 a automat
« Odpowiedź #7 dnia: 01-01-2012, 20:20:46 »
Dodam jedynie, że ilość oleju sprawdzamy na pracującym silniku, i nie bezpośrednio po ostrej jeździe.
3VZ.pl



Michael76

  • Gość
Odp: camry 2.2 a automat
« Odpowiedź #8 dnia: 01-01-2012, 23:57:07 »
Dziekuje slicznie panowie a ile oleju powino byc w skrzyni chodzi mi o litry ?? pozdrawiam

Offline MAREK100

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2057
Odp: camry 2.2 a automat
« Odpowiedź #9 dnia: 02-01-2012, 13:26:39 »
Nie chcę cie wprowadzać w błąd,ale zdaje się że w 2,2 skrzynia ma pojemność 5,6 litra. Przy wymianie spłynie tylko część oleju,reszta zostanie.Dokładnie naświetlą to pewnie koledzy którzy posiadają 2,2.Albo użyj szukajki forumowej.(Prawy górny róg strony)

Offline michalck81

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: camry 2.2 a automat
« Odpowiedź #10 dnia: 02-01-2012, 13:32:18 »

Michael76

  • Gość
Odp: camry 2.2 a automat
« Odpowiedź #11 dnia: 03-01-2012, 13:26:59 »
tak też juz przejrzałem cały temat o olejach i musze jeszcze litr dokupic bo mam za mało oleju udało mi sie nawet o dziwo,po  gorączkowych poszukiwaniach kupic filtr oleju do automatycznej skrzyni,co w łodzi graniczy z cudem :D pozdrawiam i jeszcze raz serdecznie dziekuje

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: camry 2.2 a automat
« Odpowiedź #12 dnia: 04-01-2012, 00:53:51 »
Wszelkie automatowe sprawy polecam załatwiać w Samko.
3VZ.pl



M_E

  • Gość
Odp: camry 2.2 a automat
« Odpowiedź #13 dnia: 04-01-2012, 01:07:52 »
Witam panowie zostałem świeżo upieczonym włascicielem toyoty camry z 1993 roku z automatyczna skrzynia biegów oraz silnikiem 2.2 na instalacji lpg.Wiec tak kupiłem autko i czas na pierwszy serwis ale martwi mnie dziwny objaw skrzyni biegów a mianowicie kiedy wrzucam po odpaleniu auta drive auto tak jakby delikatnie szarpnie po czym załapuje bieg i auto po puszczeniu hamulca zaczyna sie toczyć,przy zmianie biegów wyczuwam delikatne szarpniecie skrzyni troche to uciażliwe,a kolejna kwestia ze kiedy zaparkuje i np chce sobie cofnac kawałek wrzucam R po czym puszczam całkowicie hamulec a auto o ile w ogóle to ledwo rusza trzeba dodac delikatnie gazu i samochód zaczyna cofać.I moje pytanie brzmi czy ktos moze miał podobny objaw przy tej skrzyni bądz moze mi oczywiscie internetowo doradzic gdzie szukac winy takiej pracy skrzyni biegów w poniedziałek jestem umówiony na zmiane oleju w skrzni oraz filtra czy myslicie ze to wystarczy i skrzynia zaczne pracowac prawidłowo ? prosze o pomoc pozdrawiam Michał

Taki obiaw często wiąże się z olejem. Myślę ,że skoro już kupiłeś to auto i zamierzasz nim jeździdź to poprostu wyień olej wraz filtrem. Miałem taki przypadek w mojej preludzie, bałem się o skzrynie ale wymiana oleju załatwiła sprawę. Dodam ,że nie ma co kombinować. Olej do skrzyni taki jak producent przewiduje w manualu.

Michael76

  • Gość
Odp: camry 2.2 a automat
« Odpowiedź #14 dnia: 22-01-2012, 04:17:14 »
No wiec wymieniłem olej dwukrotnie bo ten który był to totalna porazka dwie uszczelki cała operacja miała na celu wyczyszczenie skrzyni i jest bida poraz kolejny tym razem chodzi o wsteczny wrzuce R i jezeli auto jest zimne puszczam hamulec auto sie toczy jak jest ciepłe nie ma bata zeby sie z miejsca ruszył czasami jest problem ze w ogóle nie pojedzie do tyłu moge silnik krecic do 4 tys obrotów na wstecznym a auto stoi co to moze byc ??


 

Beesafe.pl