Autor Wątek: Yaris 2008, benzyna, nie zapala silnik  (Przeczytany 17087 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

simonm

  • Gość
Yaris 2008, benzyna, nie zapala silnik
« dnia: 11-01-2012, 18:30:49 »
Witam

Tak się zastanawiam co to może być oddałem samochód do warsztatu, ale póki co nie znaleźli źródła problemu, otóż nie zapala silnik (raz na kilkadziesiąt razy zapali). Mechanicy sprawdzili błędy swoim programem nic nie znaleźli, sprawdzali też kluczyk zapasowy samochód też nie zapalił. Światła, działają, ale po przekręceniu kluczyków nie ma nawet próby zapalenia.

Tak się zastanawiam czy mogło to mieć coś wspólnego z tym, że pożyczyłem teściowi samochód bo rozładował się mu akumulator, wziął yarisa i podpiął kable? Mógł coś pomylić i w efekcie coś się przepaliło? W ten dzień samochód działał jeszcze bez problemu zapalił.
« Ostatnia zmiana: 11-01-2012, 19:15:33 wysłana przez simonm »

Robsajson

  • Gość
Odp: Yaris 2008 nie zapala silnik
« Odpowiedź #1 dnia: 11-01-2012, 19:04:45 »
Masz klekota czy benzyniaka?
Taka informacja jest ważna.

simonm

  • Gość
Odp: Yaris 2008, benzyna, nie zapala silnik
« Odpowiedź #2 dnia: 11-01-2012, 19:15:52 »
benzyniak silnik 1.3

levyy1986

  • Gość
Odp: Yaris 2008, benzyna, nie zapala silnik
« Odpowiedź #3 dnia: 11-01-2012, 19:19:42 »
Na początek trzeba sprawdzić czy jest iskra, potem czy pompa paliwa podaje paliwo - jeśli tak, to czy podaje je pod odpowiednim ciśnieniem.

Offline davidoff

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 873
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris 2008, benzyna, nie zapala silnik
« Odpowiedź #4 dnia: 11-01-2012, 19:55:57 »
Światła, działają, ale po przekręceniu kluczyków nie ma nawet próby zapalenia.
levyy, po co mu iskra czy paliwo jak rozrusznik nie kręci :-)

Robsajson

  • Gość
Odp: Yaris 2008, benzyna, nie zapala silnik
« Odpowiedź #5 dnia: 11-01-2012, 19:59:57 »
Jak w Carinie odłączyłem bezpiecznik pompy to mi rozrusznik też nie kręcił.

levyy1986

  • Gość
Odp: Yaris 2008, benzyna, nie zapala silnik
« Odpowiedź #6 dnia: 11-01-2012, 20:11:02 »
Światła, działają, ale po przekręceniu kluczyków nie ma nawet próby zapalenia.
levyy, po co mu iskra czy paliwo jak rozrusznik nie kręci :-)
Zmyliło mnie "raz na kilkadziesiąt razy zapali"  <zalamka> coś mnie zamroczyło...

Skoro rozrusznik wogóle się nie odzywa, to możę immo padło... ewentualnie stacyjka.
Ale to gdybanie... trzeba sprawdzić też, czy wogóle dochodzi zasilanie na rozrusznik.

Offline Radex

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2611
  • Płeć: Mężczyzna
    • Widok - Modzelewscy
Odp: Yaris 2008, benzyna, nie zapala silnik
« Odpowiedź #7 dnia: 11-01-2012, 20:13:11 »
sprawdzić masę

Robsajson

  • Gość
Odp: Yaris 2008, benzyna, nie zapala silnik
« Odpowiedź #8 dnia: 11-01-2012, 20:25:20 »
Jak masę to i konektor przy rozruszniku,przekaźnik rozrusznika i immobilizer.Ten ostatni to chyba tylko fachowiec może sprawdzić.

Juwisz

  • Gość
Odp: Yaris 2008, benzyna, nie zapala silnik
« Odpowiedź #9 dnia: 12-01-2012, 11:06:21 »
Przede wszystkim sprawdź bezpieczniki, w razie przepięcia powinien spalić się bezpiecznik.

Ale jeżeli samochód raz na kilkadziesiąt razy odpala, to znaczy, że są najprawdopodobniej problemy z elektryką lub elektroniką, paliwo raczej podaje, inaczej wogóle by nie odpalił.

Immobiliser - czy silnik uruchamia się w trybie serwisowym? Wyczytałem, że w niektórych wersjach immo trzeba przekręcić kluczyk kodowy w stacyjce 5 razy, a później spróbować odpalić.

Może komuś przydać się - strona o immo w Yaris 2007
http://www.scribd.com/doc/8679657/2007-Toyota-Yaris-Repair-Manual-32-Engine-Inmobilizer

simonm

  • Gość
Odp: Yaris 2008, benzyna, nie zapala silnik
« Odpowiedź #10 dnia: 12-01-2012, 18:32:33 »
Wymienili czujnik położenia sprzęgła i samochód działa, kosztowało to 200 zł w sumie bałem się, że będzie to coś poważniejszego. Następnym razem poszukam jakiegoś specjalisty, bo jak jeżdżą do kogoś innego z samochodem bo nie potrafią znaleźć usterki to chyba mija się z celem naprawa u nich. Do toyoty też się raczej nie wybiorę bo tam wjazd na kanał 100 podłączenie do komputera też stówka, jeszcze nic nie zrobią a zysk już mają.

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

mix-tra Tarnów

  • Gość
Odp: Yaris 2008, benzyna, nie zapala silnik
« Odpowiedź #11 dnia: 12-01-2012, 18:44:16 »
Miałem Ci podpowiedzieć że może coś z pedałem sprzęgła ale .... ja ostatnio taką podpowiedź dałem jednemu użytkownikowi to się troche oburzył  :-P Ale najważniejsze ze jarek już chula ;)

simonm

  • Gość
Odp: Yaris 2008, benzyna, nie zapala silnik
« Odpowiedź #12 dnia: 29-01-2012, 17:52:42 »
Sprawa niestety ma ciąg dalszy. Zdążyłem już być z reklamacją. Zresztą mechanik coś kombinował ten czujnik sprzęgła naprawiał/lutował a nie wymienił. Teraz dał mi fakturę, że tym razem wymienił, ale definitywnie z nim koniec, więcej do niego nie pojadę. Zresztą zaczął mi wmawiać, że to moja żona nie wciska do końca sprzęgła. Dzisiaj miałem okazję się przejechać na stację benzynową i do hipermarketu... Jak chciałem wracać to miałem to samo, 3 razy nie odpalił. Spróbowałem i przesunąłem dywanik podłogowy i zapalił od razu (w czasie jazdy potem zauważyłem, że dywanik trochę się ślizga i przesuwa pod pedały.

Wiem, że przedtem na 100% nie był to problem dywanika, bo wtedy też próbowaliśmy bez niego, ale teraz podejrzewam, że ten nowy czujnik sprzęgła to może być jakaś podróbka i jest wrażliwy na minimalne niedociśnięcie sprzęgła. W każdym razie, na razie podłożę żonie zamiast dywanika jakąś folię i zobaczymy czy będzie jakaś różnica.


 

Beesafe.pl