Autor Wątek: Ogrzewanie tylnej szyby  (Przeczytany 7731 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Elizja

  • Gość
Ogrzewanie tylnej szyby
« dnia: 30-01-2012, 11:04:46 »
Mam pytanie dotyczące kwestii ogrzewania tylnej szyby w Yarisie. Zarówno auto, jak i prawko mam od niedawna, więc się uczę :) To moja pierwsza zima i pełno zagadek, jedna nurtuje mnie szczególnie. Dziś doczytałam w instrukcji, że nie powinno się zostawiać włączonego ogrzewania tylnej szyby, jeśli silnik nie pracuje. Czy to dotyczy także sytuacji, kiedy auto jest wyłączone całkowicie (kluczyki w kieszeni;) )? Bo faktycznie wróciłam wczoraj z trasy i zapomniałam wyłączyć, autko miało ten przycisk wciśnięty całą noc, dziś rano pobiegłam sprawdzić i odpaliło (a jest u mnie -10).
Z góry dzięki za odzew i nielinczowanie mnie, jeśli temat już było - szukałam, nie doszukałam się :)
Pozdrawiam :)

Robsajson

  • Gość
Odp: Ogrzewanie tylnej szyby
« Odpowiedź #1 dnia: 30-01-2012, 13:40:32 »
Ogrzewanie tylnej szyby wyłącza się po przekręceniu kluczyka na pozycję 0 więc nie ma z tym problemu.Nie wiem jak w Yarisie ale w innych Toyotach po zgaszeniu silnika i ponownym przekręceniu kluczyka na zapłon ogrzewanie już jest wyłączone.

Elizja

  • Gość
Odp: Ogrzewanie tylnej szyby
« Odpowiedź #2 dnia: 30-01-2012, 14:13:23 »
Kamień z serca :):)
Dziękuję!

Robsajson

  • Gość
Odp: Ogrzewanie tylnej szyby
« Odpowiedź #3 dnia: 30-01-2012, 14:32:15 »
Proszę bardzo  ;-)

Juwisz

  • Gość
Odp: Ogrzewanie tylnej szyby
« Odpowiedź #4 dnia: 31-01-2012, 20:21:46 »
Po włączeniu przycisku ogrzewania tylnej szyby powinna zaświecić się dioda, o ile dobrze pamiętam. Sprawdź po zgaszeniu silnika, czy dalej świeci się albo włącz na mrozie ten przycisk bez uruchamiania silnika i sprawdź po kilku minutach czy rozmraża szyba.

Offline J.Graph

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2336
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ogrzewanie tylnej szyby
« Odpowiedź #5 dnia: 31-01-2012, 20:25:40 »
... ponownym przekręceniu kluczyka na zapłon ogrzewanie już jest wyłączone.

Zależy który rocznik ... w Starletach jest jeszcze włącznik a nie przycisk ...
Niemniej jednak da sie to organoleptycznie sprawdzić ;)

yarisII

  • Gość
Odp: Ogrzewanie tylnej szyby
« Odpowiedź #6 dnia: 31-01-2012, 20:45:57 »
W yarisie jest włącznik, jak zgasisz silnik to i tak nie bedzie dzialalo ogrzewanie, chodzi o to zeby nie wlaczac silnika jak masz odpalone (wcisniete) ogrzewanie bo wtedy obciazasz dodatkowo przy starcie akumulator...

Offline m1strzunio

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ogrzewanie tylnej szyby
« Odpowiedź #7 dnia: 31-01-2012, 21:17:52 »
aj tam obciążasz akumulator. W poprzednich samochodach z grupy fiat'a nigdy świateł nie wyłączałem (wyłączały się same po wyjęciu kluczyka) i nawet w takie mrozy jak dziś odpalałem samochód na włączonych światłach. Nigdy nie miałem zonka z tego powodu. Czasami jest korzystnie trochę akumulator do życia pobudzić po mroźnej nocy.

yarisII

  • Gość
Odp: Ogrzewanie tylnej szyby
« Odpowiedź #8 dnia: 01-02-2012, 18:43:28 »
aj tam obciążasz akumulator. W poprzednich samochodach z grupy fiat'a nigdy świateł nie wyłączałem (wyłączały się same po wyjęciu kluczyka) i nawet w takie mrozy jak dziś odpalałem samochód na włączonych światłach. Nigdy nie miałem zonka z tego powodu. Czasami jest korzystnie trochę akumulator do życia pobudzić po mroźnej nocy.

powodzenia

Offline m1strzunio

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ogrzewanie tylnej szyby
« Odpowiedź #9 dnia: 01-02-2012, 18:47:57 »
aj tam obciążasz akumulator. W poprzednich samochodach z grupy fiat'a nigdy świateł nie wyłączałem (wyłączały się same po wyjęciu kluczyka) i nawet w takie mrozy jak dziś odpalałem samochód na włączonych światłach. Nigdy nie miałem zonka z tego powodu. Czasami jest korzystnie trochę akumulator do życia pobudzić po mroźnej nocy.
Mów co chcesz, dwie alfy razem przez 5 lat dawały radę ;)

powodzenia


 

Beesafe.pl