Autor Wątek: Ave 2,2D4-D wciskając stop wlączają się światła pozycyjne  (Przeczytany 4274 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kiler

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 16
zaczęło się od zapalenia w czasie jazdy kontrolek TRC OFF  ABS i VSC  po wyłączeniu zapłonu kontrolki zgasły ale zaobserwowałem że pomimo wyłączenia świateł pokrętłem pali się kontrolka świateł na desce rozdzielczej. Kontrolki te trzy w/w zapaliły się jeszcze raz w czasie jazdy (temp.zew. -10st ) po wyłączeniu zapłonu zgasły ale pojawił się problem włączających się świateł pozycyjnych przy naciskaniu na stop nawet przy wyłączonym zapłonie.

Robsajson

  • Gość
Odp: Ave 2,2D4-D wciskając stop wlączają się światła pozycyjne
« Odpowiedź #1 dnia: 01-02-2012, 19:17:58 »
Masę sprawdź ,przeważnie jej brak jest przyczyną robienia się ,,choinki"  lub jakieś przebicie się zrobiło na przewodach.

Offline Perzan

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.perzan.com
Odp: Ave 2,2D4-D wciskając stop wlączają się światła pozycyjne
« Odpowiedź #2 dnia: 02-02-2012, 00:02:32 »
Masę sprawdź ,przeważnie jej brak jest przyczyną robienia się ,,choinki"  lub jakieś przebicie się zrobiło na przewodach.

Nieee... no, "jakieś przebicie" nie "robi się" samo z siebie.
Najpewniej brak masy w którejś lampie.
Pozdro.
*
*** Czytając forum często odnoszę wrażenie, że ludzie nie chcą aby im pomóc, choć wydaje się że pomocy potrzebują. ***
*
*
*** Try not. Do or do not. There is no try. ***
*

Offline ar16

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 370
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ave 2,2D4-D wciskając stop wlączają się światła pozycyjne
« Odpowiedź #3 dnia: 02-02-2012, 15:41:23 »
Miałem kiedyś coś podobnego w mojej AVE. Dotyczy to modelu kombi. Wiązka elektryczna od wieloletniego podnoszenia i opuszczania klapy się uszkodziła (przetarły czy też przełamały się jakieś przewody na zgięciu). Kombinowałem cały dzień i czasem było OK a czasem zapalały się różne kontrolki lub światła nie te co trzeba. Po podjechaniu do elektryka problem został szybko usunięty. Dowiedziałem się od niego również, że jest to częsta przyczyna tzw. choinki w samochodach typu kombi (szczególnie tych już nie młodych).
Avensis D4D Kombi ----> RAV4 ----> ?

Offline kiler

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Ave 2,2D4-D wciskając stop wlączają się światła pozycyjne
« Odpowiedź #4 dnia: 02-02-2012, 18:02:53 »
Może i z tą klapą to dobry trop ale moja ave ma 3.5 roku aczkolwiek różnie może być bo tył miała bity włącznie z klapą .

Offline kiler

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Ave 2,2D4-D wciskając stop wlączają się światła pozycyjne
« Odpowiedź #5 dnia: 05-02-2012, 19:09:04 »
Usterka usunięta problem tkwił w żarówce stopu ,która jest 2 włóknowa i tak się stopiła że żarniki się zgrzały i dlatego naciskając stop paliły się pozycyjne ina odwrót.

Robsajson

  • Gość
Odp: Ave 2,2D4-D wciskając stop wlączają się światła pozycyjne
« Odpowiedź #6 dnia: 05-02-2012, 19:28:53 »
To już druga podobna usterka w tym tygodniu.
Dobrze ,że już jest ok.

avensokombi

  • Gość
Odp: Ave 2,2D4-D wciskając stop wlączają się światła pozycyjne
« Odpowiedź #7 dnia: 03-03-2012, 10:06:44 »
kolego możesz mieć uszkodzony włącznik stopu. naprawa z wymiana nie są aż tak drogie polecam ASO


 

Beesafe.pl