Autor Wątek: Kamera cofania  (Przeczytany 181149 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kingcin

  • Moderator
  • Toyot Chodzacy
  • ******
  • Wiadomości: 520
  • Płeć: Mężczyzna
    • Auris
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #15 dnia: 09-02-2012, 20:53:09 »
Ale te moduły nawigacyjne sterowane dodatkowym pilotem to jak dla mnie porażka, zdecydowanie tego nie polecam, nie po to wstawia sie 7" do samochodu żeby dziubdizać gdzieś nie wiadomo czym ustawienia nawigacji...
nie mówiąc o tym ze przy takich modułach nie można jednocześnie słuchać radia ...

TNS 510 tez jak dla mnie nie jest nic wart bo nawigacja bez aktualnych map, remontów i blokad, jak dla mnie swojej funkcji nie spełnia..


imo w tym przedziale cenowym najsensowniejszy jest
http://allegro.pl/blaupunkt-new-york-800-world-bluetooth-dvd-sd-mp3-i2095379245.html , oficjalnie jest to model bez navi ale rożni się od tego z navi
http://allegro.pl/blaupunkt-new-york-800-bluetooth-automapa-europa-i2105624959.html  tylko tym, że w zestawie niema anteny i karty microSD z mapą
dokupujesz do niego u sprzedawcy antenę GPS za 40 zl karet micro SD i Automapę. Z twoich życzeń niema tunera TV, ale zawsze można dokupić. Nawet menu też jest chyba po polsku, szczerze to nawet nie pamiętam :) 

Jeśli będziesz kiedyś w wawie, to mogę zademonstrować, jak to działa u mnie w aurisie :) zdjęcia czy filmy też ew mogę porobić ale nie skończyłem jeszcze zabawy z montażem i nie wygląda to na razie idealnie :)
« Ostatnia zmiana: 09-02-2012, 20:59:46 wysłana przez kingcin »

Auris E15 1.6 '07 SOL + w rodzinie: Avensis T27  Wagon '12 1.8 Executive,  Yaris P1 FL '03 1.0 Luna

tom

  • Gość
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #16 dnia: 09-02-2012, 21:23:34 »
Nie rozumiem Toich uwag co do tns510. Sam mam u siebie fabryczna  navi, wprawdzie b9030 i mapy na płytach DVD, ale pokrycie to samo. Mapy są na prawdę aktualne (aktualizacja raz w roku co roku) i na prawdę jeszcze nigdy mnie ta nawigacja nie zawiodła. Co sie tyczy informacji o korkach. Co można poradzić na fakt ze tmc w Polsce nie jest ogólnodostępne tak jak jest to za granicą. Co do innych żalet: czy b9030 czy tns510 maja odtwarzacz cd mp3, wejście na iPoda, streaming muzyki np z iPhone przez Bluetooth, wbudowany zestaw glosnomowiacy. Czego wiecej potrzeba? Oglądania filmów? Od tego jest kino domowe, a jak juz Samocjodzie to nie na konsoli centralnej tylko jak juz w zaglowkach.

judoka

  • Gość
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #17 dnia: 09-02-2012, 21:24:26 »
Dzieki na info . Kolego jak zrobisz radyjko to podeslij zdjecie jak wyglada :)

tom

  • Gość
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #18 dnia: 09-02-2012, 21:30:34 »
Tu masz zdjęcie jak wyglada moja navi. Uwazam ze nie ma innej navi która tak dobrze wyglada w aurisie. Niestety ramki nie są estetyczne


Offline kingcin

  • Moderator
  • Toyot Chodzacy
  • ******
  • Wiadomości: 520
  • Płeć: Mężczyzna
    • Auris
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #19 dnia: 09-02-2012, 21:43:09 »
tom, w automapie informacje o zamkniętych drogach aktualizowane są na bieżąco (co najmniej raz na miesiąc)
W okolicy świat miałem okazje jeździć Toyotą z toyotowska navi
Navi ta z najnowsza mapą uparcie a to prowadziła mnie ulicą dźwigową a to jak wybrałem się na pragę to najpierw mostem śląsko-dąbrowskim, potem jak przejechałem już gdańskim, to pchała mnie jaggielońską do wileniaka, jako, że jesteś z warszawy to chyba nie muszę rozwijać, co to znaczy. Jeśli dla ciebie taka nawigacja jest satysfakcjonująca, to ok, dla mnie to nie spełnia swojej roli, bo o ile w warszawie jeszcze sobie poradzę o tyle w obcym mi mieście po prostu równie dobrze mógłbym nawigacji nie mieć, dlatego właśnie zdecydowałem, że jedyne sensowne rozwiązanie na "Polskę w budowie" :D to automapa.

Ciężko mi porównać jakość dźwięku tns510 do zwykłego radia, ale jeśli chodzi o mojego blaupunkta, to uważam że dźwięk na fabrycznych głośnikach jest znacząco lepszy od oryginalnego radia cd-mp3 toyoty. Do tego 2 USB i czytnik kart SD wiec muzyki można upchnąć ile sie tylko chce, fakt oglądnie filmów z przodu to raczej zbędny bajer, choć czasem jak na kogoś dłużej czekam, to oglądam sobie np stary odcinek top gear, bo dla testów wrzuciłem kilka na kartę SD

Co do jednego przyznam ci rację, niema nic co wyglądało by w aurisie bardziej estetycznie, niż twoje radyjko

tymczasow wygląda to u mnie tak


w rzeczywistości prezentuje sie to trochę lepiej, nie widać różnicy w odcieniach ramki i reszty plastików, rodzaj i faktura plastiku jest trochę inna stad inaczej odbił się flesz <fotograf> . Oczywiście na stałe tak to nie zostanie, ale na razie nie mam czasu nic zrobić z ta ramką. Radio specjalnie jest trochę cofnięte, celem maskowania w jakiś mniej ciekawych miejscach
« Ostatnia zmiana: 09-02-2012, 22:05:59 wysłana przez kingcin »

Auris E15 1.6 '07 SOL + w rodzinie: Avensis T27  Wagon '12 1.8 Executive,  Yaris P1 FL '03 1.0 Luna

tom

  • Gość
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #20 dnia: 09-02-2012, 21:53:23 »
Haha. Dzwigowa. Przyznaje mnie tez wariowala na dzwigowej:). Natomiast wyjeżdżając poza stolice gdziekolwiek, nigdy nie zmuszala mnie do szukania drogi w Google maps na telefonie czy do pytania ludzi. Co do jakości dźwięku to nawigacja raczej ma podobna jakość dźwięku co do fabrycznego radia (podobno ten sam producent)

A z ciekawości zapytam: gdzieś chyba pisałes o kamerze cofania ze masz? Kupiłes dedykowana do aurisa w ASO czy cos innego?
« Ostatnia zmiana: 09-02-2012, 21:54:59 wysłana przez tom »

Offline kingcin

  • Moderator
  • Toyot Chodzacy
  • ******
  • Wiadomości: 520
  • Płeć: Mężczyzna
    • Auris
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #21 dnia: 09-02-2012, 22:04:37 »
tak jak pisałem w 8 poście, mam kamerę chińczyka montowana zamiast lampki podświetlania tablicy, ale ze względu ze nie pasuje plug&play to odradzam, gdybym wiedział ile się narobię, to brałbym coś innego. Choć stosunek ceny(ja wyrwałem ja za 200 coś zł) do obrazu jest dla mnie zadowalający

Auris E15 1.6 '07 SOL + w rodzinie: Avensis T27  Wagon '12 1.8 Executive,  Yaris P1 FL '03 1.0 Luna

tom

  • Gość
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #22 dnia: 09-02-2012, 22:07:35 »
Ja mam fabryczna. Interesowało mnie bardziej z ciekawości jak oddaje rzeczywista odległości

Offline kingcin

  • Moderator
  • Toyot Chodzacy
  • ******
  • Wiadomości: 520
  • Płeć: Mężczyzna
    • Auris
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #23 dnia: 09-02-2012, 22:13:19 »
hmm obiektyw ma niby szeroki kąt (170 stopni) więc obraz jest trochę zniekształcony, ale ustawiona jest tak, że widać krawędź zderzaka, więc bez problemu można się zorientować i dojechać na centymetr:) ma niby jakieś takie kreski, robiące za podziałkę odległości ale ni jak się mają do rzeczywistości ;)

Auris E15 1.6 '07 SOL + w rodzinie: Avensis T27  Wagon '12 1.8 Executive,  Yaris P1 FL '03 1.0 Luna

tom

  • Gość
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #24 dnia: 09-02-2012, 22:18:38 »
Planujesz robić cos z glosnikami? Ja sie zastanawiam nad wymiana fabrycznych na jakiegoś pioneera czy infinity plus kable i wygluszenie.

Offline hubertos

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #25 dnia: 07-04-2012, 11:49:41 »
Witam!

Jestem nowym użytkownikiem toyoty auris i mam pytanko. Czy do fabryczniej nawigacji B9030 mogę podłączyć kamerę cofania?

Scaliłem z odpowiednim wątkiem, proszę używać opcji szukaj, przed złożeniem nowego wątku..
Kingcin
« Ostatnia zmiana: 07-04-2012, 12:18:55 wysłana przez kingcin »
Toyota Auris '08 1.6

judoka

  • Gość
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #26 dnia: 07-04-2012, 12:13:43 »
Witam . Mozna podlaczyc .

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #27 dnia: 07-04-2012, 12:37:11 »
Witam . Mozna podlaczyc .
właściwie odpowiedź jest 100% na zadane pytanie.
A ja zapytam w takim razie jak?

Offline hubertos

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #28 dnia: 07-04-2012, 13:33:36 »
Wybaczcie, dokładnie chodziło mi o model 9005 to jest to samo co TNS 700?
Toyota Auris '08 1.6

tom

  • Gość
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #29 dnia: 07-04-2012, 16:20:34 »
wbrew temu co twierdzi wiekszosc aso w polsce

zarowno do b9010 (tns700) jak i do b9030 mozna podpiac kamere cofania. kamera z okablowaniem cena ok 900zł w ASO.

do b9005 z mojej wiedzy nie da sie podpiac kamery. trzebaby wejsc w menu serwisowe nawigacji i sprawdzic czy jest tam podmenu dot. kamery


 

Beesafe.pl