Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Kamera cofania  (Przeczytany 103413 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mariuszs

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: Kamera cofania
« Odpowiedź #210 dnia: 16-11-2017, 20:49:37 »
przykładowo zestaw który mam w verso to koszt ok 2000pln (stacja + kamera tył)
No tak, ale jest jeszcze aspekt jakosci, takie stacje za 2k. pozostawiaja wiele do zyczenia, chyba ze mowimy tu o jakims niskim modelu wiodacego producenta.

Odnoszę wrażenie po Twoim poście że Toyota Touch&Go z Navi jest czymś bardzo wysokiej jakości, chyba jutro włączę i sprawdzę jeszcze raz.... Radio normalne, mapy kiepskie, radio internetowe zbankrutowało i nie działa ale Toyota zapomniała usunąć aplikację, więc jest komunikat Service unavailable czy coś. Statystyki energii w którym nie wiadomo o chodzi. Parking - niestety pokazuje że najbliższy parking mam w innym mieście.  Ok, kamera cofania działa i pogoda oraz Twitter ;) Wydaje mi się że chińska stacja z androidem daje więcej :P Ale i tak dobrze, że mam Navi, to dostaje jakiś update... szkoda że update nie zmienia np. MirrorLinka na taki co działa, mimo że Toyota obiecała inaczej.

PS. Jest jeszcze aplikacja Szklanka wody - prawdziwy niezbędnik każdego kierowcy :D
« Ostatnia zmiana: 16-11-2017, 20:52:29 wysłana przez mariuszs »

Offline Stivo

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #211 dnia: 16-11-2017, 22:34:03 »
Myśle że nie wszyscy kupują samochody z salonu i patrząc co dodać a co nie pod pryzmatem pieniędzy. Ja kupując moją z tamtego roku z przebiegiem 20k+ zapłaciłem o 40tys mniej niż na fakturze. Więc tych kogoś 2 tyś za navi mi w ogóle nie szkoda :D

Offline mechu

• Toyot Zmotoryzowany
    • Nawigacje Alarmy CB.
« Odpowiedź #212 dnia: 17-11-2017, 08:59:14 »
takie stacje za 2k. pozostawiaja wiele do zyczenia
Miałeś i testowałeś ten model który ja mam ?

Offline chemik1980

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #213 dnia: 17-11-2017, 12:51:23 »
Miałeś i testowałeś ten model który ja mam ?
Nie mialem i miec nie bede, nie widze potrzeby wydawania pieniedzy na testowanie czegos co wg. mnie jest watpliwego producenta, mam w jednym aucie KENWOODA DNX5250BT, ktory ma na pewno mniej fajerwerkow niz te wszystkie chinskie "No namowe" lampki choinkowe, ale na pewno jakosc samego dzwieku, czy sam Garmin na pokladzie bije na glowe, jedyne w czym jest gorsze to cena zakupu.

Offline mechu

• Toyot Zmotoryzowany
    • Nawigacje Alarmy CB.
« Odpowiedź #214 dnia: 17-11-2017, 13:19:04 »
"No namowe" lampki choinkowe
Mylisz pojęcia - GMS to nie noname - produkuje go ForYou - tak samo jak Alpine, Clariona kiedyś Blaupunkta itd.

Co do jakości dzwięku to widzę że też nie masz porównania także dyskusja jest jałowa.

Offline chemik1980

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #215 dnia: 17-11-2017, 13:26:35 »
Co do jakości dzwięku to widzę że też nie masz porównania także dyskusja jest jałowa.
I niech tak zostanie, kazdy ma swoje racje, udowadnianie sobie kto ma jej wiecej nie ma sensu. A wiec niech kazdy z Nas zostanie przy swoich :good:

Offline Auris wd

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #216 dnia: 24-11-2017, 20:50:48 »
Czyli wyświetlacz w radiu zamienia się w pulpit telefonu. To co masz na telefonie masz na radiu i już ;) U mnie działa. Troszkę muli czasami i nie ma takiego samego odświeżania jak w radiu ale ogólnie lepsze to niż nic.
No dobra ale jak to zrobić?

Filmów jest dużo . Tutaj wersja dla android 4.3

https://m.youtube.com/watch?v=4iXddoADkVQ

Czy ktoś wie gdzie kupić coś takiego jak na filmie https://youtu.be/ayeuBDSFun0
Lub może ktoś to ma na sprzedaż ??

Chyba mam http://allegro.pl/interfejs-mirrorlink-toyota-wifi-5-8-2-4-ghz-i6826543283.html
« Ostatnia zmiana: 24-11-2017, 21:30:04 wysłana przez Auris wd »

Offline SP5

• Początkujący
« Odpowiedź #217 dnia: 14-05-2018, 19:29:09 »
Witam wszystkich,

od kilku dni ja (w zasadzie żona : ) ) stała się posiadaczką Avensis 1,8 benzyna SOL, 2007 i tak naprawdę jedynej rzeczy której brakuje to czujniki parkowania : ) , autko jest wyposażone w navi B9010  czytam o montażu czujników kamery ale się gubić zaczynam :) .

Chciałbym zapytać /poznać Wasze zdanie, z góry dziękuję za odpowiedź :
-czytałem że można założyć fabryczną kamerę i podłączyć do navi ( jest w navi sygnalizacja wstecznego biegu) - czy kamera ( buzzer ) "piszczy " przy zbliżaniu się do przeszkody czy tylko pokazuje obraz
-co trzeba kupić ( czy sama kamera oryginał z Allegro czy też polecacie coś innego), czy oprócz kamery coś jeszcze , czy pasuje do sedana kamera z kombi
-czy trzeba samemu robić wiązki czy też są założone fabrycznie
-czy można oprócz kamery włożyć też jakieś fabryczne czujniki cofania ( co jest trzeba kupić ), czy czujniki są wizualizowane na ekranie navi
-czy może lepiej kupić jakiś dobry niefabryczny zestaw czujników parkowania + kamera
-a może wyjąć oryginalne navi i wstawić konsolę z Androidem - widziałem że są "dedykowane" do tego modelu
-przednie czujniki parkowania- czy jest możliwość podłączenia fabrycznych ( jeśli tak to co trzeba kupić )
-czy może kupić zestaw czujników przednie + tyle z centralką na OBD
-

Chciałbym żeby było to zrobione dobrze , samego montażu raczej się nie boję , tylko chodzi mi o doradzenie ( żebym nie kupił miliona niepotrzebnych rzeczy )

Pozdrawiam

Piotr

Offline Janek1978

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #218 dnia: 17-05-2018, 08:16:53 »
Do tej navi nie zamontujesz kamery ,daj sobie spokoj zjadlem nerwy na tym zlomie zeby podlaczyc kamere.Sprzedaj to gowno B9010 i kup cos innego gdzie bez problemu podlaczysz kamere

Offline pedro

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #219 dnia: 18-05-2018, 19:06:44 »
Witam to mój pierwszy wpis na tym forum. Rozpracowuję w jaki sposób podłączyć oryginalną kamerę cofania do minaturowego monitora LCD. To wszystko bedę chciał umieścić w moim Aurisie. Kamerę kupiłem na allego. Po kilku eksperymentach udało mi się rozpracować wyprowadzenia pinów kamery. Zamieszczam zdjęcia może dla kogoś będzie to pomocne. Złącze kamery jest 6 pinowe. Dochodzi  do niego wiązka przewodów przewód czarny - sygnał VIDEO,  przewód czerwony +6V,  przewód brazowy masa, przewód biały masa. Więcej informacji na zdjęciach.
https://drive.google.com/file/d/1fiSmLgZcYAIyBiFEK78K2OD43DV2TTVh/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1NG1EteqAqcEDhtbTdOZjapkayXlBnWzX/view?usp=sharing

Toyota Klub

« Odpowiedź #219 dnia: 18-05-2018, 19:06:44 »