Autor Wątek: Kupuję Corollę  (Przeczytany 19742 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tszyman

  • Gość
Kupuję Corollę
« dnia: 31-01-2005, 14:43:26 »
Witam wszystkich,
Niebawem (za kilka dni) stanęsięposiadaczem (mam nadziejęże szczęśliwym) nowej Corolki 1.6 16V Dynamic (3 drzwi).
W związku z tym mam kilka pytań:

1. Domyślam sięże na pytanie czy to dobry wybór otrzymam zarówno odpowiedzi twierdzące jak i przeczące, więc przejdęod razu do następnego. :-)) Ale jak ktoś chciałby umieścic swoją opinięna ten temat to zachęcam.

2. Ponieważ jest to pierwsze nowe auto jakie kupujęto czy możecie mi zasugerować na co powinienem zwrócić uwagęprzy odbiorze? Jakieś szczegóły które często ulegają uszkodzeniu? Czemuś powinienem sięszczególnie uważnie przyjrzeć?

3. Dealer zaproponował że dorzuci mi funkcjęautomatycznego domykania okien. Na czym ona polega i jak sprawdzić czy rzeczywiście ją dorzucili? W jednym z wątków tego forum wyczytałem że funkcja ta jest w standardzie tylko trzeba ją jakoś uruchomić.

4. Czy w ciągu jednego dnia zdążęzarejestrować ją w Warszawie? Nie ma jakiś specjalnie długich kolejek?

Na razie to chyba wszystko, chętnie przyjmęwszelkie rady i pomocne uwagi, za które z góry dziękuję.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 06-03-2008, 15:15:35 wysłana przez Janmor »

Pigletto

  • Gość
Kupujê Corolkê
« Odpowiedź #1 dnia: 31-01-2005, 14:55:02 »
Ad. 2 Ja bym tam pooglądał lakier (rysy, inne odcienie na elementach) i jak spasowane są blachy... żeby sie przypadkiem nie okazało że nowe a spadło z lawety ;)

Ad. 3. Wydaje mi sięże to domykanie szyb polega na tym, że jak zamkniesz auto ale szybęzostawisz otwartą to sięsama domknie... Ale na 100 % pewny nie jestem czy to o to chodzi.

Jackal

  • Gość
Re: Kupujê Corolkê
« Odpowiedź #2 dnia: 31-01-2005, 15:02:49 »
Cytat: tszyman

1. Domyślam sięże na pytanie czy to dobry wybór otrzymam zarówno odpowiedzi twierdzące jak i przeczące, więc przejdęod razu do następnego. :-)) Ale jak ktoś chciałby umieścic swoją opinięna ten temat to zachęcam.


Bardzo dobry :-) Zapewne kupujesz furkępo namyśle, wiec skoro Ty taie potrzebujesz, to nie widzęsensu krytykować, albo specjalnie chwalić.

Cytuj (zaznaczone)

2. Ponieważ jest to pierwsze nowe auto jakie kupujęto czy możecie mi zasugerować na co powinienem zwrócić uwagęprzy odbiorze? Jakieś szczegóły które często ulegają uszkodzeniu? Czemuś powinienem sięszczególnie uważnie przyjrzeć?


Poszuka j naforum, już kiedyś o tym było. Sprawdź cały lakier, czy nie porysowany, czy nie ma niedoróbek i podejrzanych szczelin we wnętrzu, a resztęi tak powinni Ci sami pokazać przy odbiorze.

Cytuj (zaznaczone)

3. Dealer zaproponował że dorzuci mi funkcjęautomatycznego domykania okien. Na czym ona polega i jak sprawdzić czy rzeczywiście ją dorzucili? W jednym z wątków tego forum wyczytałem że funkcja ta jest w standardzie tylko trzeba ją jakoś uruchomić.


Kiedy opuszczasz auto i włączasz alarm, zamykając centralnym zamkiem drzwi, również niedomknięte okna zostają dosunięte do góry.

Cytuj (zaznaczone)

4. Czy w ciągu jednego dnia zdążęzarejestrować ją w Warszawie? Nie ma jakiś specjalnie długich kolejek?


Zależy od dzielnicy. Ja zawsze powtarzam, że jeżeli przyjdziesz pierwszy, to na pewno zdążysz ;-) Przyjdź pod urząd o 5-6 rano to załapiesz sięw pierwszej dziesiątce.

[/quote]

tszyman

  • Gość
Kupujê Corolkê
« Odpowiedź #3 dnia: 01-02-2005, 09:07:23 »
OK. Dzięki za rady. Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie docierania auta. Jak to jest trzeba docierać czy nowe autko jest już jakoś wstępnie dotarte? Jeśli jednak nie jest to ile trwa i na czym polega takie docieranie?

p_flori

  • Gość
Kupujê Corolkê
« Odpowiedź #4 dnia: 01-02-2005, 09:20:00 »
Cytuj (zaznaczone)
autko jest już jakoś wstępnie dotarte? Jeśli jednak nie jest to ile trwa i na czym polega takie docieranie?

wszystkie informacje dostaniesz w instrukcji, nie ma potrzeby jakoś specjalnego docierania, normalna jazda, ale bez szaleństwa, lecz trzeba pilnować sięszczególnie przy pierwszych kilometrach (temperatura, olej, no i przeglądy!!! - nowe auto nie musi mieć sprawne wszystkie podzespoły). zresztą, jak masz zarżnąć silnik normalną jazdą - to lepiej to zrób na gwarancji. W jednym modelu w ub. roku na 5 sprzedanych aut, 4 mają już wymienione silniki (na szczęście to nie toyota, choć półka wysoka).

zbyszekp

  • Gość
Kupujê Corolkê
« Odpowiedź #5 dnia: 01-02-2005, 09:23:47 »
Wszystko znajdziesz w instrukcji. Generalnie przez pierwszy tysiąc bez szaleństw.  Bez ostrego hamowania, bez jazdy na niskich i wysokich obrotach, bez długotrwałej jazdy ze stałymi obrotami.  Krótkotrwała jazda z max obrotami mu nie zaszkodzi. Bardzie zaszkodzi mu jazda poniżej 2000 obr/min.

Kroket

  • Gość
Re: Kupujê Corolkê
« Odpowiedź #6 dnia: 01-02-2005, 11:04:20 »
Cytat: tszyman
4. Czy w ciągu jednego dnia zdążęzarejestrować ją w Warszawie? Nie ma jakiś specjalnie długich kolejek?


A to dealer nie zarejestruje za Ciebie? Moj rejestruje i jeszcze pyta czy masz jakies preferencje co do numeru rejestracyjnego :)

pankuba

  • Gość
Kupujê Corolkê
« Odpowiedź #7 dnia: 01-02-2005, 12:51:13 »
Cytat: tszyman
Jeśli jednak nie jest to ile trwa i na czym polega takie docieranie?



no jak koledzy pisali: silnik są już wstępnie dotarte (to nie to kiedyś), także nie katować na wysokich czy zbyt niskich obrotach przez pierwsze 5k

no ale pamiętaj że samochód należy docierać na różnych obrotach/prędkosciach  :wink:

Jackal

  • Gość
Re: Kupujê Corolkê
« Odpowiedź #8 dnia: 01-02-2005, 14:16:25 »
Cytat: Kroket
A to dealer nie zarejestruje za Ciebie? Moj rejestruje i jeszcze pyta czy masz jakies preferencje co do numeru rejestracyjnego :)


A który to taki dobry wujek???

tszyman

  • Gość
Re: Kupujê Corolkê
« Odpowiedź #9 dnia: 01-02-2005, 14:21:08 »
Cytat: Kroket

A to dealer nie zarejestruje za Ciebie? Moj rejestruje i jeszcze pyta czy masz jakies preferencje co do numeru rejestracyjnego :)


No niestety... Ale pytałem u kilku w Wawie i wszyscy informowali mnie, że muszęto zrobic sam. A pytałem właśnei dlatego, że słyszałem o przypadkach, w których kupujący przychodził po odbiór auta gotowego do wyjazdu (zarejestrowanego, ubezpieczonego itp.). Niestety z moich obserwacji wynika, że albo takie czasy już minęły (może coś zmieniło sięw przepisach i już tego nie praktykują), albo źle trafiałem, albo w Wawie tego nie robią... Naturalnie najwygodniej byłoby mieć już wszystko załatwione...

tszyman

  • Gość
Kupujê Corolkê
« Odpowiedź #10 dnia: 01-02-2005, 14:23:12 »
Ja będękupował najprawdopodobniej w TOYOTA-Bielany w Wawie.

Kroket

  • Gość
Re: Kupujê Corolkê
« Odpowiedź #11 dnia: 01-02-2005, 14:29:18 »
Cytat: Jackal
A który to taki dobry wujek???


Kurcze, no Inter Car w Krakowie. Nie uwierze, ze tylko tutaj tak jest  :shock:.
No ale fakt, ze corolle kupilem glownie dlatego, ze ONI sa dealerem. I nadal raczej dobrze mi sie z nimi uklada.

zbyszekp

  • Gość
Kupujê Corolkê
« Odpowiedź #12 dnia: 01-02-2005, 14:37:20 »
W AMX w Łodzi zarejestrowano i jeszcze z takimi jak chciałem numerami.

Jackal

  • Gość
Kupujê Corolkê
« Odpowiedź #13 dnia: 01-02-2005, 15:04:48 »
W Warszawie sytuacja jest inna niż w Krakowie i Łodzi ponieważ ... każda dzielnica ma inne numery.

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Kupujê Corolkê
« Odpowiedź #14 dnia: 01-02-2005, 20:34:14 »
Cytat: zbyszekp
W AMX w Łodzi zarejestrowano i jeszcze z takimi jak chciałem numerami.

Ale chyba ze 150 wybuliłeś za to co ? Mnie proponowali za tęmniej więcej sumę, ale jak siędowiedzieli, że jestem z Pabianic to okazało się, że tam nie mają swojego człowieka. Tak więc zabrałem kartęwozu i fakturę( o 12.00), pojechałem do banku zrobiłem przelew i pędem do wydziału komunikacji gdzie załatwiłem blachy z ładnym numerem (07) - za darmo i o 15.00 w AMXie ubezpieczałem już samochód, na tydzień przed odbiorem !
E18_Prestige_MultidriveS


 

Beesafe.pl