Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Nawigacja Toyota Touch&Go i inne w Verso  (Przeczytany 198099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pablowski

• Toyot Pełzający
  • **
  • Verso Premium
Nawigacja Toyota Touch&Go i inne w Verso
« dnia: 01-04-2012, 14:34:20 »
Witam wszystkim!
Niedawno odebrałem swoje nowe Verso z salonu. Model z nawigacją. Na pierwszy rzut oka jest przyzwoicie. Asystent pasa ruchu, drogowskazy z numerami dróg, fotoradary, itp... Mapa wygląda na świeżą, ale postanowiłem sprawdzić jak wygląda aktualizacja. Tu schody. W teorii można tego dokonać na stronie www.my.toyota.eu. Bez rejestracji jednak nie ma dedykowanej aktualizacji do navi touch&go. Przy rejestracji mam problem z numerem ID urządzenia. Okazuje się, że mój numer jest o jeden znak dłuższy, niż przewiduje to szablon. Numer ID samej mapy też nie działa.. Próbował już ktoś z Was zaktualizować mapę?
Pozdrawiam forumowiczów.
« Ostatnia zmiana: 31-01-2014, 15:20:07 wysłana przez mgenek »

Offline leptoptelis

• Toyot Leżący
  • *
Odp: Nawigacja Toyota Touch&Go i inne w Verso
« Odpowiedź #1 dnia: 04-04-2012, 08:10:24 »
Dziwię się, że wybrałeś model z wbudowaną nawigacją. Z tego co słyszałem aktualizację map można zrobić w ASO ale chyba to kosztuje ze 6 stów co najmniej. Najdroższa i najbardziej wypasiona nawigacja zewnętrzna jest co najmniej o połowę tańsza od nawigacji wbudowanej (niezależnie od marki i modelu auta) i nie ma problemów z aktualizacją map.

Offline Pablowski

• Toyot Pełzający
  • **
  • Verso Premium
« Odpowiedź #2 dnia: 05-04-2012, 20:38:04 »
Wziąłem z navi, bo już nie był dostępny taki model jaki chciałem bez  :| Zmuszony więc byłem wziąć z nawigacją, choć jak pisałem, wygląda ona na niezłą. Ładuje się od razu, jest dosyć mocno rozbudowana i ma świetne pokrycie. Na początku w ogóle nie brałem pod uwagę auta z wbudowaną navi, ale trudno - wziąłem i nie żałuję. Aktualizacja map jest darmowa przez okres 2 lat. Dane pobiera się ze strony Toyoty i wgrywa poprzez USB. Na razie Diler stara się mi pomóc zarejestrować NAVI na stronie Toyoty, bo podobno to nie pierwszy przypadek, że mam numer ID dłuższy "niż ustawa przewiduje". Pozdro!

Offline mgenek

• Moderator
« Odpowiedź #3 dnia: 05-04-2012, 20:40:59 »
Szkoda,  ze (choc mnie to nie dziwi)  nie montuja fabrycznych navi z windowsem,  czyli takich na ktorych mozna by sobie zainstolac np.  Automape.
pzdr.
Michał

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #4 dnia: 05-04-2012, 21:20:06 »
Szkoda,  ze (choc mnie to nie dziwi)  nie montuja fabrycznych navi z windowsem
...lepiej nie! Bo jakby się Windows dorwał przypadkiem do reszty oprogramowania auta, to po każdym włączeniu migacza lub chęci wykonania skrętu, słyszelibyśmy: "Czy jesteś pewien, że chcesz skręcić w prawo? Wciśnij TAK... lub Anuluj"  :laugh: :cheesy: <diabel>
A tak swoją drogą - ta aktualizacja, to... chylić czoła trzeba. W moim poprzednim aucie, też była dostępna aktualizacja wgranej sprzed roku(!) mapy za jedyne.... 800 zł za jedną. :thumbdown:
I trzeba przyznać jeszcze jedną nietechniczną zaletę auta z nawigacją - nawet gdy jest nieprzydatna (na codzień używam TomToma), to auto ładniej w środku wygląda :)

Offline mgenek

• Moderator
« Odpowiedź #5 dnia: 05-04-2012, 21:30:10 »
Ale za to, gdyby radio przestawało grać to nie trzeba by było go wymieniać (jak ma to miejsce teraz z gwarancji) tylko wystarczyłoby wysiąść i wsiąść jeszcze raz  :cheesy:
pzdr.
Michał

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #6 dnia: 05-04-2012, 22:36:28 »
Gorzej, jakby trzeba było "reset" na autostradzie wcisnąć... :laugh: <taniec>

Offline leptoptelis

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 10-04-2012, 23:25:13 »
Ja tam jeżdżę na iGO (aktualnie na Primo, wcześniej na 8-kach). Automapa przy tym to kicha.

Offline elilama

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 13-04-2012, 09:54:09 »
Ja bez problemu zarejestrowałem mapę. Co do navi to nie jest źle. Zabawne jest to, że w aucie navi mam w wersji 1.7.5. Jak kupiłem auto na początku marca to na mytoyota dostępna była wersja 1.7.2 a od jakiegoś czasu jest 1.7.4.... Ciekawe co? No i jeszcze jedna ciekawostka. W navi Toyoty miały od kwietnia br. działać komunikaty drogowe TMC. Połowa kwietnia i nic... Z racji, mieszkam koło granicy, wiem wszystko o robotach na drogach itp. u Niemców...... i tyle :)

Offline Pablowski

• Toyot Pełzający
  • **
  • Verso Premium
« Odpowiedź #9 dnia: 17-04-2012, 22:39:24 »
Moja wersja oprogramowania to 1.7.1L. Co oznacza, że warto jednak przeprowadzić aktualizację. Podobno podczas rejestracji urządzenia, należy zamiast "spacji" używać znaku "-" pomiędzy klatkami. Taką dostałem podpowiedź od Dilera.. Natomiast o TMC zapomniałem. Faktycznie komunikaty drogowe miały działać od kwietnia, tylko kto je miał wysyłać? Radio? Gdzieś czytałem, że przymierzał się do tego RMF FM. W tej kwestii też zapytam Dilera i zobaczymy co powie.. A wracając do nawigacji, dalej powtarzam, że jest całkiem przyzwoita i działa od razu po wciśnięciu przycisku NAVI, nie trzeba czekać aż system znajdzie jakąś satelitę, jak to jest w przypadku urządzeń zewnętrzych :good:

Offline mgenek

• Moderator
« Odpowiedź #10 dnia: 17-04-2012, 22:45:09 »
Zapewne dzieje się tak dlatego, że system "obserwuje" satelity nonstop, a zewnętrzny dopiero jak go włączysz. Cudów nie ma.
pzdr.
Michał

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #11 dnia: 18-04-2012, 08:46:02 »
Zapewne dzieje się tak dlatego, że system "obserwuje" satelity nonstop, a zewnętrzny dopiero jak go włączysz. Cudów nie ma.

Zgadza się - cudów nie ma. :) W tym przypadku nie ma znaczenia większego, że układ pobiera trochę prądu z aku szukając tzw. "fixa" satelitów, a w przypadku urządzeń przenośnych zasilanych "bateryjnie", to ma jednak duże znaczenie. Ciekawe jak długo odzyskuje sygnał po np. 10 km tunelu? :)
Osobiście już w wielu autach miałem - w Verso akurat nie mam - fabryczną nawigację i... hmm.... na pewno zaletą jest, że środek auta ładnie wygląda z takim ekranem. :roll: Co do aktualności i jakości wskazań, to jednak najczęściej używałem TomToma. Inna sprawa, że to jeden z niewielu modeli, który faktycznie potrafi prowadzić w takim tunelu np. 20 km, gdzie po 10 km jest... rozjazd, skrzyżowanie (np. w Austrii).
Więc te fabryczne nawet jeśli używałem, to sporadycznie - zawsze to lepiej niż... nic. ;) No i elegancko deska wygląda z takim lcd :)

Offline mgenek

• Moderator
« Odpowiedź #12 dnia: 18-04-2012, 08:59:19 »
Więc te fabryczne nawet jeśli używałem, to sporadycznie - zawsze to lepiej niż... nic. ;) No i elegancko deska wygląda z takim lcd :)

+1
pzdr.
Michał

Offline Pablowski

• Toyot Pełzający
  • **
  • Verso Premium
« Odpowiedź #13 dnia: 21-04-2012, 00:18:24 »
No i okazało się, że wpisywanie numeru ID ze znakami "-" zamiast "spacji" nie pomogło. Dalej nie mogę zarejestrować urządzenia. Diler obiecał załatwić sprawę po weekendzie. A auto z nawigacją i w ogóle z ekranem dotykowym pewnie, że wygląda o wiele ładniej. No i nie trzeba już wieszać uchwytu z NAVI do szyby  :grin:  Poza tym jeśli mamy włączoną opcję powiadamiania o fotoradarach, to słychać krótki dźwięk ostrzegawczy, nawet jeśli nie korzystamy z nawigacji. Zapomniałem spytać Dilera o TMC. A tak swoją drogą jadę wymienić olej po ok. 1500km. Na pewno nie zaszkodzi, ale czy w dzisiejszych czasach jeszcze warto?

Offline Milos

• Toyot Chodzacy
  • RAV4 IV gen FL
« Odpowiedź #14 dnia: 21-04-2012, 09:44:30 »
A tak swoją drogą jadę wymienić olej po ok. 1500km. Na pewno nie zaszkodzi, ale czy w dzisiejszych czasach jeszcze warto?

Ja też wymieniałem po 2000km. Czasy chyba nie mają tu nic do rzeczy, poza tym, że teraz się krócej jeździ autem - więc jak masz zamiar sprzedać za 2-3 lata i nie komuś z rodziny to może faktycznie nie warto  :-)
My Toyota is Fantastic :)

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 21-04-2012, 09:44:30 »