Autor Wątek: Nawigacja Toyota Touch&Go i inne w Verso  (Przeczytany 316778 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Nawigacja Toyota Touch&Go i inne w Verso
« Odpowiedź #15 dnia: 21-04-2012, 09:52:15 »
Z tymi fotoradarami uważajcie, jeśli ktoś jedzie do Francji - bodajże od 1.01.2012 zmieniły się przepisy i sam fakt używania ich w tym kraju jest karalny. Szczegółów nie znam, ale miałem wiele razy informację TomTom (w opcji z wykupioną subskrypcją fotoradarów), że co prawda wszystkie kraje aktualizuje listę, ale we Francji "koniecznie usunąć".

Offline Pablowski

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 238
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nawigacja Toyota Touch&Go i inne w Verso
« Odpowiedź #16 dnia: 21-04-2012, 12:25:38 »
No i dziś w ASO zaskoczenie  :-o  Gościo z serwisu stwierdził chyba, że nie chce ściągnąć ode mnie tych 350zł za wymianę oleju i zaprosił mnie za rok lub za 15 tys! Podobno wymiana oleju po takim okresie to strata pieniędzy, bo nie ma takiej potrzeby! Szok! Myślałem, że jak się trafia jakikolwiek klient, to łupią go z ostatniego grosza. Więc nie nalegałem z tą wymianą po 1500zł. i przyjadę jak na liczniku z tyłu pojawi się kolejne "zero".  :good:

Offline mgenek

  • Moderator
  • Toyot Chodzacy
  • ******
  • Wiadomości: 1015
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nawigacja Toyota Touch&Go i inne w Verso
« Odpowiedź #17 dnia: 21-04-2012, 12:30:53 »
Też o to pytałem i z tą samą sugestią się spotkałem. Z naszego grona to chyba tylko Milos i Lew wymienili olej na początku.
pzdr.
Michał

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Nawigacja Toyota Touch&Go i inne w Verso
« Odpowiedź #18 dnia: 21-04-2012, 12:34:25 »
No i dziś w ASO zaskoczenie  :-o  Gościo z serwisu stwierdził chyba, że nie chce ściągnąć ode mnie tych 350zł za wymianę oleju i zaprosił mnie za rok lub za 15 tys! Podobno wymiana oleju po takim okresie to strata pieniędzy, bo nie ma takiej potrzeby! Szok! Myślałem, że jak się trafia jakikolwiek klient, to łupią go z ostatniego grosza. Więc nie nalegałem z tą wymianą po 1500zł. i przyjadę jak na liczniku z tyłu pojawi się kolejne "zero".  :good:

A co to za "zero" na liczniku z tyłu? A nade wszystko - co to za "wymiana za 1500zł"? :cheesy:
Co do oleju - ponoć fabrycznie te "ciasno-spasowane japońskie silniki" Toyoty mają lane 0W-20. A w ASO chyba jakiś normalny 5W-30/40 leją. :grin:

Offline mgenek

  • Moderator
  • Toyot Chodzacy
  • ******
  • Wiadomości: 1015
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nawigacja Toyota Touch&Go i inne w Verso
« Odpowiedź #19 dnia: 21-04-2012, 12:37:10 »
I ponoć między innymi dlatego powinno się pierwsze 15kkm przetrwać na oleju z fabryki. W hondzie tez chciałem wymieniać olej po 1,5kkm i tez mi to samo powiedzieli, odpuściłem i raczej na złe to nie wyszło.
pzdr.
Michał

Offline Milos

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 734
  • Samochód:: Lexus IS + NX
Odp: Nawigacja Toyota Touch&Go i inne w Verso
« Odpowiedź #20 dnia: 21-04-2012, 12:52:14 »
Tyle, że ja miałem tę pierwszą wymianę i tak za darmo - inna sprawa, że zajęli mi wtedy Castrola - potem znów wróciłem do oleju Toyoty.
My Toyota is Fantastic :)

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Nawigacja Toyota Touch&Go i inne w Verso
« Odpowiedź #21 dnia: 21-04-2012, 12:53:43 »
Tyle, że ja miałem tę pierwszą wymianę i tak za darmo - inna sprawa, że zajęli mi wtedy Castrola - potem znów wróciłem do oleju Toyoty.

Do Toyoty 0W-20 czy innego? I jakiego Castrola wlali i czy była różnica?
Pytam, bo nie mam nic przeciwko tym 0W-20, ale zastanawia mnie jak to będzie jadąc na południe Europy na takim oleju plus autostrada w upale itd. :|

Offline mgenek

  • Moderator
  • Toyot Chodzacy
  • ******
  • Wiadomości: 1015
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nawigacja Toyota Touch&Go i inne w Verso
« Odpowiedź #22 dnia: 21-04-2012, 13:01:01 »
Ja w Hondzie przejeździłem prawie 50kkm na Shelu 0w30. I w upały i w mrozy.
pzdr.
Michał

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Nawigacja Toyota Touch&Go i inne w Verso
« Odpowiedź #23 dnia: 21-04-2012, 13:04:15 »
Ja w Hondzie przejeździłem prawie 50kkm na Shelu 0w30. I w upały i w mrozy.

No tak, tylko że mi nie chodzi o to "zero" ile o to "dwadzieścia" :) Poza tym po PL to co innego, a jak w 35 st. w cieniu zasuwam autostradą 180 km/h w sposób ciągły z przerwami tylko na tankowanie (dość częste przy tej prędkości, niestety), to warunki pracy dla silnika, powiedzmy oględnie, idealne nie są.  :roll:

Offline Milos

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 734
  • Samochód:: Lexus IS + NX
Odp: Nawigacja Toyota Touch&Go i inne w Verso
« Odpowiedź #24 dnia: 21-04-2012, 13:15:27 »
Zarówno Castrol jak i Toyota 5W30. Różnicy nie stwierdziłem. A na południe już Verso gnałem 2 razy w takim trybie jak piszesz - 160 - 180 km/h, box na dachu, pięć osób + kupa bagaży, 1000 km ciągiem z przerwami na tankowanie - ale było to już na 5W30 :-)
My Toyota is Fantastic :)

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Nawigacja Toyota Touch&Go i inne w Verso
« Odpowiedź #25 dnia: 21-04-2012, 13:25:33 »
Aaaa... no to git. :good: Zauważyłem tylko, że w takim warunkach jakaś usterka występuje ze wskaźnikiem poziomu paliwa - strasznie szybko opada. :cheesy: :cheesy:  :cheesy:

Offline Milos

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 734
  • Samochód:: Lexus IS + NX
Odp: Nawigacja Toyota Touch&Go i inne w Verso
« Odpowiedź #26 dnia: 21-04-2012, 13:43:55 »
I ta usterka występuje ZTCW niezależnie od rocznika :cheesy: Ale podobno konstruktorzy Toyoty pracują nad rozwiązaniem tego problemu - już od kilkudziesięciu lat :cheesy:
« Ostatnia zmiana: 21-04-2012, 13:46:53 wysłana przez Milos »
My Toyota is Fantastic :)

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Nawigacja Toyota Touch&Go i inne w Verso
« Odpowiedź #27 dnia: 21-04-2012, 13:56:21 »
I ta usterka występuje ZTCW niezależnie od rocznika :cheesy: Ale podobno konstruktorzy Toyoty pracują nad rozwiązaniem tego problemu - już od kilkudziesięciu lat :cheesy:

Qrna chata, a myślałem, ze tylko ja mam coś popsute. Trzeba UOKiK zawiadomić!  :cheesy:  <diabel>

Offline mgenek

  • Moderator
  • Toyot Chodzacy
  • ******
  • Wiadomości: 1015
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nawigacja Toyota Touch&Go i inne w Verso
« Odpowiedź #28 dnia: 21-04-2012, 14:19:08 »
Obawiam się, że w tej materii UOKiK jest bezsilny, bo Toyota niestety jeszcze konkurencji tu nie robi ;)
pzdr.
Michał

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Nawigacja Toyota Touch&Go i inne w Verso
« Odpowiedź #29 dnia: 21-04-2012, 14:27:41 »
Obawiam się, że w tej materii UOKiK jest bezsilny, bo Toyota niestety jeszcze konkurencji tu nie robi ;)

Ale ta wada nie jest bezpieczna dla użytkownika. <sternik> <brawo>


 

Beesafe.pl