.: GARAŻ :. > Yaris

Skrzypiący pedał sprzęgła

<< < (5/8) > >>

beep:
Hehe, ale te nasze yarki poskrzypują ;) - u mnie telepią sięszybki, plastiki, kanapa a czasami przy zmiane biegow na 2-ke skrzypi cos w skrzyni.

Moze poczekam do przegladu i poprosze o usuniece tych wad, no chyba ze cos sie zacznie z tego powodu cos powaznego dziac, to pojade wczesniej.

Hicks:
Eee tam, dramatyzujesz  :wink:

Przynajmniej u mnie nie ma takich strasznych zjawisk oprócz tego epizodu ze sprzęgłem.
Po jeździe tigrą lub firmowymi focusami to w moim Yarisie jest wręcz komfort ciszy  :)

etom:

--- Cytat: Artur ---Nie. Tylko przy naciskaniu na pedał sprzęgła.
Ja już mam ten problem rozwiązany, ale co ciekawe sprężynka to mi nigdy nie skrzypiała :)
--- Koniec cytatu ---

Witam
Tez mi kiedys zaczelo skrzypiec przy wciskaniu sprzegla - sporadycznie przy puszczaniu.Okazalo sie ( po ogledzinach ),ze pedal przetarl wykladzine i ociera sie o gola blache. ::szczena:: Posmarowalem to miejsce ,ale po pewnym czasie bylo to samo.Wkleilem tam kawalek filcu i jest OK.  :athunbsup
Oczywiscie moga byc inne przyczyny , ale warto sprawdzic i to.

Iceman:
Celem wyjaśnienie WD40 jest środkiem myjącym i zabezpieczającym do smarowania sie nie nadaje zupełnie. Jak chcecie smarować to albo smarem technicznym taki fajny biały albo co wygodniejsze smarem silikonowym w sprayu i po kłopocie. Co do smarowania ciegien teżto robiłem z tym ze u siebie w Corollce. Wystarczyło powpuszczać smar silikonowy w miejsce dzie linka wchodzi w pancerz przez kilka dni.

JaryÂś:
ostatnio zauwazylem ze w porannym zimnym stanie sprzeglo jakos dziwnie bierze...na pol sprzegle rusza z lekkim szarpaniem....zato juz nic nie skrzypi.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej