Autor Wątek: [Yaris I 2003] Montaż wejścia Line out w seryjnym cd player.  (Przeczytany 4655 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline querke

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Witam serdecznie.
     Na początku pragnę przywitać wszystkich forumowiczów, gdyż jestem nowy w waszej społeczności.

      Jestem szczęśliwym posiadaczem Toyoty Yaris 1.3 ('03 r.) po FL. Dokładnie nie znam oznaczenia wersji. Posiada odtwarzacz CD, klimatyzację, elek. szyby, 4 poduszki, sterowanie radiem z kierownicy.

     Po przeszukaniu forum na którym się znajdujemy oraz po użyciu "googla" mogę powiedzieć ze nie znalazłem potrzebnych mi informacji na temat montażu wejścia Line out do którego chciał bym podłączyć "jacka" z moim odtwarzaczem MP3. Wiem że takie wejście było montowane w Yaris II  obok hamulca ręcznego.

   Moje pytanie: Czy jest możliwość rozebrania kokpitu i montażu kabla z wejściem Line out do oryginalnego radia CD? Jeśli tak to poprosił bym o jakieś wskazówki dotyczące tego problemu. Chyba, że dokładnie ten sam temat był już gdzieś poruszany, a ja nie potrafię używać opcji "szukaj".

Z góry dziękuję za pomoc.


Offline kafara1

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1508
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogwarancyjna naprawa i konserwacja okien marki SCHUCO

Offline querke

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: [Yaris I 2003] Montaż wejścia Line out w seryjnym cd player.
« Odpowiedź #2 dnia: 04-04-2012, 18:13:53 »
Ulala... za tę cenę to wolał bym się skusić na nowe radio, które samo w sobie ogarnia mp3  :).

Czy wykonanie przeróbki o której pisałem wyżej jest technicznie niewykonalne?

Offline kafara1

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1508
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogwarancyjna naprawa i konserwacja okien marki SCHUCO
Odp: [Yaris I 2003] Montaż wejścia Line out w seryjnym cd player.
« Odpowiedź #3 dnia: 04-04-2012, 18:20:34 »
nie da się tego rozwiązać prostym kablem niestety, konieczny jest adapter który swoje kosztuje

możesz spróbować zabawy z transmiterem FM,

niestety jakość dźwięku przy użyciu tego rodzaju rozwiazań nie będzie powalająca

Offline querke

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: [Yaris I 2003] Montaż wejścia Line out w seryjnym cd player.
« Odpowiedź #4 dnia: 04-04-2012, 18:24:01 »
O transmiterze myślałem, jednak ze względu na niską jakość dźwięku, o której wspomniałeś, zostawiłem tą opcje na sam koniec. Dzięki za odpowiedz i pomoc.

To może jeszcze jedno pytanie... jak sądzisz... czy radio z Yaris II pasowało by do Yaris I? Czy radia są mocowane do elementów kokpitu na stałe? Może wymienił by tylko środki :)

Offline kafara1

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1508
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogwarancyjna naprawa i konserwacja okien marki SCHUCO
Odp: [Yaris I 2003] Montaż wejścia Line out w seryjnym cd player.
« Odpowiedź #5 dnia: 04-04-2012, 18:32:47 »
radio z Yaris II nie pasuje do Yarisa I

ale w półkę pod standardowym radiem w Y1 wchodzi zwykle radio 1DIN(zostało to przewidziane przez producenta auta) wiec po co kombinować, kupuj normalne radio i z głowy

Tu masz FAQ Car Audio Yaris
http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,6521.0.html
tam jest wszystko opisane

Offline querke

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: [Yaris I 2003] Montaż wejścia Line out w seryjnym cd player.
« Odpowiedź #6 dnia: 04-04-2012, 22:09:18 »
Dzięki za informacje. Pozdrawiam.

Offline kla

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: [Yaris I 2003] Montaż wejścia Line out w seryjnym cd player.
« Odpowiedź #7 dnia: 17-04-2012, 22:25:54 »
Jeśli chodzi o line-out to nie ma problemu- każdy elektronik wyprowadzi sygnał z przedwzmacniacza.

Offline ZIELE

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Yaris I 2003] Montaż wejścia Line out w seryjnym cd player.
« Odpowiedź #8 dnia: 18-04-2012, 08:03:54 »
Też się zastanawiałem nad takimi rozwiązaniami, nawet kupiłem taki emulator zmieniarki, ale nie zatrybił u mnie, więc odesłałem go sprzedawcy.
Później okazało się, że w domu leży całkiem nowe radio Pioneer z MP3, wiec zamontowałem na próbę..... i gra do dziś :) A wnioski są takie, że o panelu niestety lepiej pamiętać i go nie zostawiać w radio, ale jakość dźwięku jest nieporównywalnie lepsza od tej na radio seryjnym. Aż ciężko uwierzyć, że to te same głośniki cały czas są w samochodzie.

Offline Lopez27

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Yaris I 2003] Montaż wejścia Line out w seryjnym cd player.
« Odpowiedź #9 dnia: 19-04-2012, 19:58:20 »
Jeśli chodzi o line-out to nie ma problemu- każdy elektronik wyprowadzi sygnał z przedwzmacniacza.

Ale właśnie koledze chodzi raczej o line-in ( w temacie line-out i wejście to się przeciwstawia )
Ale tu też elektronik powinien dać radę.
YARIS I  1999r. 1.0


 

Beesafe.pl