Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: LAMPY Yaris I FL 2005  (Przeczytany 5204 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Oklon

• Toyot Pełzający
  • **
LAMPY Yaris I FL 2005
« dnia: 17-05-2012, 18:03:32 »
Witam, kupilem nowe lampy do mojego Yarisa TS.

Kupilem zamiennik firmy TYC (podobno troszke lepsze od DEPO) i powiem szczerze napotkalem mase problemow.
Po pierwsze Japonskie Yarisy maja inne zlacza swiatel postojowych i kierunkowskazow (musze jakos przelutowac z jakiegos rozbitka)
Po drugie inne sa rowniez silniczki regulacji swiatel (japonskie Ichikoh sa montowane wewnatrz lampy a europejskie Valeo na zewnatrz, zlacza tych silniczkow tez oczywiscie inne (to akurat wiedzialem i nie to mnie tu sprowadza ale teraz najwazniejsze:
Wszystkie zamienniki posiadaja oslonki na zarowkach drogowych. Moja Ts'ka wogole nie posiadala tych oslonek. Reflektor przez to jest widocznie slabszy.

Czy ktos juz kiedys sapotkal sie z tym zagadnieniem? Czy macie oslonki zarowek H4 w swoich Yarisach?

Offline silver

• Toyot Chodzacy
Odp: LAMPY Yaris FL 2005
« Odpowiedź #1 dnia: 17-05-2012, 18:06:40 »
Do tej pory myślałem, że wszystkie Yarisy mają te osłonki. Nie wiem może w TS były jakieś inne lampy, chociaż wątpię. W każdym bądź razie u mnie w 1.0 są te osłonki, a co do ts'a niech się ktoś wypowie kto ma ts'a  :-P

Offline adii

• Toyot Zmotoryzowany
Odp: LAMPY Yaris I FL 2005
« Odpowiedź #2 dnia: 17-05-2012, 18:52:08 »
osłonke możesz odkręcić przykręcona jest śrubką
trzeba było kupić coś używanego na allegro

Offline paba

• Moderator
« Odpowiedź #3 dnia: 17-05-2012, 23:51:39 »
moje Tyc do zwykłego Yarisa 1.0 z '99 były plug&play, pojechałem tylko na regulację

może źle dobrałeś swoje?
TIIDA '09

Offline Oklon

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 21-05-2012, 10:39:33 »
osłonke możesz odkręcić przykręcona jest śrubką
trzeba było kupić coś używanego na allegro

Srubaka jest ale zdemontowac nie jest latwo, wydaje sie, ze  oslonka jest zgrzana z takim zaczepem...

Offline smokofilidanek

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 01-01-2018, 23:22:16 »

Czy ktos juz kiedys sapotkal sie z tym zagadnieniem? Czy macie oslonki zarowek H4 w swoich Yarisach?

Yaris w wersji japońskiej w oryginale nie ma osłonek na żarówkach, europejskie VALEO osłonki posiada.

Ale nie w tej kwestii odkopałem trupa.
kupiłem po świetach lampę DEPO zeb y wymienić u siostry w yarce do kompletu < prawy reflektor ma oryginalny ale ma uszkodzony jeden zaczep, a poza tym jest tak wypłowiały i zmatowiały że praktycznie nie przepuszcza światła. poki co polerował go nie będę. wyciagam i moze sprzedam//
Co się okazało, DEPO które kupiłem ma zle wyciete w obudowie zabki na silownik, przez co ten po zatrzasnieciu nie stoi regulacja do gory tylko w bok - masakra!
Jadę to gówno reklamować.
Czy DEPO też już zaczęli podrabiać?
Lampa kosztowała 150pln czyli standardowa cena i klupiłem ją w Łodzi na Przestrzennej - firma SIGNUM///
Ciekawe co mi jutro powiedzą...

Toyota Klub

« Odpowiedź #5 dnia: 01-01-2018, 23:22:16 »