Autor Wątek: Najwyższej klasy oleje Millers Oils, Amsoil filtry MANN, KNECH oraz hamulce EBC  (Przeczytany 117597 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Nie do silnik 1NR-FE ma być tylko i wyłącznie 0W20, żaden inny a że ASO zalewa różne cóż...
 tak określa to konstruktor i dlateo m.in toyota ma taki olej w swojej ofercie po 1NR prztszedł czas na Valvematic i też taki olej tam powinien być :-)
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

Offline paba

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Nie do silnik 1NR-FE ma być tylko i wyłącznie 0W20, żaden inny a że ASO zalewa różne cóż...
 tak określa to konstruktor i dlateo m.in toyota ma taki olej w swojej ofercie po 1NR prztszedł czas na Valvematic i też taki olej tam powinien być :-)
tak, tylko na jakiej podstawie piszesz, że chodzi o 1NR-FE, jak Piotr Sas napisał, że chodzi o "yarisa 1,33 VVTi"
równie dobrze może być to np. 2NZ-FE lub 2SZ-FE, gdzie zalecenia Toyoty Motor Poland to 5w30, a karty japońskie wskazują na 0w20, w serwisie przewija się 0w30 (nie wspominam o działaniach w postaci nacisków flot na tani i gruby minerał)

1NR-FE ma olej 0w20 jako olej 1 wyboru i preferowany
5w30 traktowany jest jako zamiennik, kiedy 0w20 jest niedostępny
TIIDA '09

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Ja napisałem pod kątem yarisa 1.33 czyli 1NR-FE a nie 1.0 czy 1.3 a 1..3 to inna konstrukcja i inne zaleceni co do stosowanego oleju.
Ja ustosunkowałem się tylko pod kątem 1.33 bo tego dotyczyło to pytanie.

Do pozostałych silników producent dopuszcza stosowanie innych olejów ale tutaj jest to bardzo mocno wyartykułowane a w dokumentacjach technicznych nie ma miejsca na inne oleje oprócz 0W20.



Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

Offline paba

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Ja napisałem pod kątem yarisa 1.33 czyli 1NR-FE a nie 1.0 czy 1.3 a 1..3 to inna konstrukcja i inne zaleceni co do stosowanego oleju.
Ja ustosunkowałem się tylko pod kątem 1.33 bo tego dotyczyło to pytanie.

Do pozostałych silników producent dopuszcza stosowanie innych olejów ale tutaj jest to bardzo mocno wyartykułowane a w dokumentacjach technicznych nie ma miejsca na inne oleje oprócz 0W20.
nie zwróciłem uwagi na tą "drugą trójkę" :)
silniki idą w stronę downsizingu i ekologii, w sumie nic dziwnego, że w takiej sytuacji, szczególnie w Japońskich konstrukcjach artykułuje się 0w20 :)

« Ostatnia zmiana: 10-10-2012, 00:38:11 wysłana przez paba »
TIIDA '09

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
0W20 to juz nie tylko toyoty, to również Mazdy, Hondy i to od wielu lat.
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

Offline Swoop

  • Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 4976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł M. - blog osobisty ;)

Offline paba

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Archoil albo BG44K sobie kup lepiej

ja czekam do spalenia całego baku i zalewam Archoila do siebie
TIIDA '09

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
CVL Turbo to jeden z najlepszych dodatków ale przeznaczonych na 20L paliwa do samochodów które jeżdzą na torze, rajdach i nie jest zalecany do seryjnych katalizatoró na dłuższą metę.
Sam w sobie doskonale chroni gniazda zaworowe i chroni przed spalaniem stukowym i jest stosowany przez najlepszycyh zawodników w kraju i za granicą.

Tutaj bardziej bym Ci polecił dodatek z Millersa ECO MAX który można stosować do każdego silnika a który naprawdę działa co potwierdza zdecydowana większość moich klinetów

Chciałem przy okazji przypomnieć że dla klubowiczów z forum toyoty mam specjalne zniżki tak że zapraszam :-)

Co do Archoil-a to zalewałem nie dawno do swojego diesla w corollce i spalanie wyszło w takim samym stylu jazdy zamiast 7.8L/100km wszło 6.4 co mnie naprawdę wprawiło w lekkie osłupienie to faktycznie działa.
Kolega w Avensisie 1CD-FTV robi na baku 1000km bez żadnego porblemu co było wcześniej nieosiągalne:-)

Zapraszam w razie czego kolegów i koleżanki :-)

Pozdrawiam
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

Offline ajfik

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Cześć
Co polecasz do Corolli E12 1,6 VVT-i z 2003r.
Przebieg 150kkm, jeździł na Castrolu 5W30

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Witaj,


Tutaj bym polecił najyzszej klasy olej np. z Millers Oils z nanocząsteczkami w najwyzszej specyfikacji A1/B1 z 2010 to jest ten olej:


http://www.zmienolej.pl/oferta/produkty/millers-oils/millers-oils-ee-longlife-eco-5w30-5l-detail


Filterek oryginany MANN-a w cenie 19zł


Oczywiście zapraszam wszystkich forumowiczów na priv, maila , gg bo mam dla kazdego bardzo fajny rabacik z klubu toyoty .


Pozdrówka serdeczne
Piotrek
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

Offline gutek494

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 34
Jaki olej do przedkladni Yaris Verso 1.4 d4d 75km? Gruchot 1-2-3-4-5-R po kazdym cos haczy. Dziekuje i pozdrawiam.

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
A jaki to rocznik dokładnie ?
Kiedy olej był wymieniany a jesli tak to na jaki ?
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

Offline gutek494

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 34
Rocznik 2003. Wychodziły od 99-03'. Olej nawet nie patrzylem zostawilem auto koledze i cos tam wlal, filtry itp. wszystko KNECHT.

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Ja bym polecił Amsoil 75W90 MTG bardzo dobry i sprawdzony olej w tych mechanizmach.
To ten olej:

http://www.zmienolej.pl/oferta/oleje/przekladniowe/amsoil-75w90-manual-transmission-transaxle-gear-lube-gl4-0-946l-detail

Alternatywnie coś tańszego Fuchs 75W90:

http://www.zmienolej.pl/oferta/oleje/przekladniowe/fuchs-75w90-titan-cytrac-hsy-1l-detail

Wchodzi Ci 1.9L więc dwie buteleczki.

Daj znać w razie czego
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

Offline szwagru11

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 237
  • Płeć: Mężczyzna
Jaki olej do Verso-S 2011r. 1,33 benzyna 1nrfe?
Jaki olej do skrzyni (manual 6 biegów)?


 

Beesafe.pl