Autor Wątek: Najwyższej klasy oleje Millers Oils, Amsoil filtry MANN, KNECH oraz hamulce EBC  (Przeczytany 116148 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Filu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3626
  • Płeć: Mężczyzna
    • Studio fotografii reklamowej, druk wielkoformatowy
Ja mam czasem pobór rzędu niecałego litra oleju na 1000km, więc może być gorzej  :grin:
U mnie ciśnienie sprężania jest książkowe, z próbą olejową wzrasta jedynie minimalnie.

Zastanawiam się jaki jest możliwie najgęstszy olej jaki można wlać do benzyniaka  :-P
Ponoć można wlać minerał dla diesli.

                             www.FotoSzopa.pl

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Zastanawiam się jaki jest możliwie najgęstszy olej jaki można wlać do benzyniaka  :-P
Ponoć można wlać minerał dla diesli.
swego czasu jak miałem myśl polskiej techniki marki Lublin to każdy był za rzadki ponieważ wyciekał zewsząd. Zalewałem Lublina po pierwszym przeglądzie, wtedy to było 1kkm Superolem i tak dobrnąłem do 100kkm. Kręcił na nim nawet przy -10*C.

tom

  • Gość
Do Croom
1. Jaka jest różnica w żywotności klocków podstawowych w porownaniu z Green stuff

2. Jaka jest żywotność tarcz hamulcowych każdego z modeli w porownaniu miedzy sobą

3. Jaki jest koszt klocków EBC przód tył do aurisa podstawowych i Green Stuff. Cenami tarcz tez nie pogardze

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Filu: a jaki to silnik konkretnie ?
Jezdzony był na Mobilu 10W40 ?

Tom: Wszystko zależy od stylu jazdy i uzytkowania jedne klocki spalisz po 200km inne poslużą Ci 50 000km
Nie ma gotowej odpowedzi.

Zielone mają duzo lepsza efektywność hamowania, kolega perzan z tego forum kiedyś mi wspominał że tylko na nich w odróżnieniu do zwykłych klocków jest w stanie zachamowac 5 razy z prędkosci 200km/h do zera !

Zywotnosć tarcz to to samo, klocki, tarcze dobiera się pod pewne aspekty, styl jazdy, koszty, oczekiwania to najważniejszy element w samochodzie i właśnie bardzo popularne zielone klocki powodują że hamulec nie robi się twardy i gumowaty po kilku ostrzej przejechanych kilomatrach i kilku przyhamowaniach.

Co do ceny to trzeba znac konkretnie auto,silnik

Zaptaszam
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

Offline Perzan

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.perzan.com
[...]
Zielone mają duzo lepsza efektywność hamowania, kolega perzan z tego forum kiedyś mi wspominał że tylko na nich w odróżnieniu do zwykłych klocków jest w stanie zachamowac 5 razy z prędkosci 200km/h do zera ! [...]

Potwierdzam i koryguję ;)
Testy były robione 180->80km/h hamowanie awaryjne czyli pedał w podłogę jakbym chciał złamać oparcie fotela.
Klocki Kashiyama przegrzewały się momentalnie, grubo powyżej 100km/h przy pierwszym hamowaniu.
Klocki EBC GreenStuff na tych samych tarczach przegrzewały się dopiero po piątym takim hamowaniu. I też nie wiem do końca czy to wina klocków czy tarcz, bo po skończonych testach tarcze były sine ;) Klocki zwęglone na głębokość ok. 2mm.
Pierwsze 4 hamowania na GS zachowana efektywność do samego końca.

EBC GS przeżyły u mnie z przodu ok. 55tys. km. Następne założyłem takie same :)
Pozdro.
*
*** Czytając forum często odnoszę wrażenie, że ludzie nie chcą aby im pomóc, choć wydaje się że pomocy potrzebują. ***
*
*
*** Try not. Do or do not. There is no try. ***
*

Offline Filu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3626
  • Płeć: Mężczyzna
    • Studio fotografii reklamowej, druk wielkoformatowy
Filu: a jaki to silnik konkretnie ?
Jezdzony był na Mobilu 10W40 ?

Silnik to 1,8 VVTi 1ZZ-FE znany z apetytu na olej.
Był jeżdżony na Castrolu Magnatec 10W40.
Teraz zalałem go Lotosem City - mineralny i tani (i tak się go leje bańkami i tak)

                             www.FotoSzopa.pl

Offline adii

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1704
  • Płeć: Mężczyzna
Filu ja bym zrobił płukankę i zalewał 5w30
niech się dzieje co chce i tak nic nie poradzisz zalewając go nawet olejem 20w50
olej dziur w silniku nie zatyka tylko służy do smarowania
kolega ma vectra b 1.6 eco-tec silnik zużywał dużo oleju zalał lotos city potem zrobił płukankę i lotos 10w40 mówił że nie te auto
jestem ciekaw jak działa vvt-i  na 15w40 Możesz sobie sprawdzić filtr ocv jak wygląda
chyba że masz plany wsadzić tam 2zz  :grin:

wolf

  • Gość
To moze i ja o cos wypytam, Mercedes G 240D przebieg 120tys manual, oleje do mostow skrzyni reduktora i silnika, dodam ze od zmiany do zmiany 0 strat, auto eksplaatowany 50/50 trasa, ostry teren-woda, co masz do smarowania przodu kol-przegubow

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Witaj,
Przepraszam za tak późną odpowiedz.

Co ja bym zalał do tego Mercedesa ....


Mercedes G240d - rozumiem, że to ten stary z lat 80-tych, 90 - tych. Silnik - XFE 10w40, mosty, dyfry - spokojnie wystarczy TRX 75w90, idealnie CRX 80w90.


Pozdrawiam serdecznie
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

Offline mario987

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 76
  • Płeć: Mężczyzna
Witam mam pytanko jak olej mogłbyś polecić do Toyoty Cariny E 1,8L B przebieg około 240tyś narazie zalany jest castrolem 10w40 i odwymiany do wymiany ubywa mi około 0,5 - 1l oleju

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Hej,
Ja bym zalał podobnie jak Perzan olejem 5W50 tyle ze nieco innym i z nieco innej półki jakosciowej.
Wykonal płukankę na pewno 20miin. i zalał 5W50 XFS z Millersa.

W razie czego daj znac .
Mam równiez filterki z MANN-a i Knechta w super cenie
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

Offline Swoop

  • Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 4976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł M. - blog osobisty ;)
Ja bym polecił produkt z Millersa XF Longlife 5W30 C2.
To całkowicie syntetyczny olej spokojnie wystarczy na 15 000km w skali roku.

Pozdrawiam

a może lepiej:

Millers Oils XFS 5W40 5L lub Millers Oils XFD 5W40 5L?

Jaka jest różnica między tymi trzema?

Piotrek przypominam się, który lepszy i dlaczego?

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Witaj.
Croom jaki polecasz olej do yarisa 1,33 VVTi - auto użytkowane w mieście.
Obi

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Witaj,
Do tego silnika ma być TYLKO i wyłącznie 0W20.
Ja polecam tutaj Amsoil 0W20 jeden z najlpszych olejów tej klasy jakie można kupić.
W razie czego zapraszam na maila biuro@zmienolej.pl
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

Offline paba

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Witaj,
Do tego silnika ma być TYLKO i wyłącznie 0W20.
Ja polecam tutaj Amsoil 0W20 jeden z najlpszych olejów tej klasy jakie można kupić.
W razie czego zapraszam na maila biuro@zmienolej.pl
nie tylko, a między innymi
0w20/0w30/5w30 wszystkie będą ok

Amsoil z serii Signature 100% będzie najlepszym wyborem
TIIDA '09


 

Beesafe.pl