Autor Wątek: woda w bagażniku  (Przeczytany 119120 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jaszczurek

  • Gość
woda w bagażniku
« dnia: 17-06-2012, 21:08:00 »
Witam wszystkich.Jestem nowy na forum.Niedawno kupiłem aurisa i przy sprzątaniu bagażnika zauważyłem wodę w pod kołem zapasowym.otworzyłem korki,wypuściłem ją ale po wizycie w myjni zauważyłem ,że woda jakoś wcieka po dwóch stronach pod reflektorami .miał ktoś już taki problem?czy to wina wywietrzników bagażnika? dzięki za ewent.pomoc.

Offline Jarod84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: woda w bagażniku
« Odpowiedź #1 dnia: 18-06-2012, 08:31:45 »
Mi tam w aso mówili, że wywietrzniki, a jak po wymianie wywietrzników byłoby, źle to ponoć uszczelki lamp tylnych. U mnie po wymianie wywietrzników na szczęście jest ok.

jaszczurek

  • Gość
Odp: woda w bagażniku
« Odpowiedź #2 dnia: 18-06-2012, 16:13:25 »
dzięki za odpowiedź.teraz otworzyłem tam,gdzie jest lewarek i w przez te wywietrzniki jest poprowadzony chyba kabel od czujek cofania,może to od tego?! wezmę butlę z wodą i looknę. <kapiel>

tom

  • Gość
Odp: woda w bagażniku
« Odpowiedź #3 dnia: 18-06-2012, 17:23:09 »
ja tak miałem w jednym aucie, w ktorym musialem wymienić pas tylny po rozwaleniu tyłu - moja diagnoza - kupiłeś auto powypadkowe

jaszczurek

  • Gość
Odp: woda w bagażniku
« Odpowiedź #4 dnia: 18-06-2012, 20:23:08 »
mało prawdopodobne,szyba i lampy z tego samego rocznika,zapas oryginalny.poza tym kupiona w toyota pewne auto,chociaż może z nimi być różnie ale nie sądzę.

Offline misiopysio

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: woda w bagażniku
« Odpowiedź #5 dnia: 18-06-2012, 21:13:36 »
Witam wszystkich!
Piszę tutaj po raz pierwszy i mam nadzieję, że jakoś uda mi się z Wami zaprzyjaznić. :-)
Wracając do tematu, to miałem podobne problemy nawet po wymianie odpowietrzników była woda!
Po osobistym sprawdzeniu, odkryłem przeciek pod tylnymi lampami (uszczelki) i co ciekawe z gumowej przejściówki między dachem pojazdu a tylną klapą (przechodzą tamtędy kable od trzeciego stopu i oświetlenia tablicy rej.) Wszystko usunięte w ramach gwarancji. <taniec>

Offline mgenek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1015
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: woda w bagażniku
« Odpowiedź #6 dnia: 19-06-2012, 07:22:23 »
Toyota chyba ma ogolny problem z tym bo u mnie (w Verso) jest to samo. Jeszcze nie odkrylem zrodla przecieku.
pzdr.
Michał

krzywus

  • Gość
Odp: woda w bagażniku
« Odpowiedź #7 dnia: 22-06-2012, 11:47:17 »
Witam.
Ja rozebrałem wszystkie tapicerki, wentylację bagaznika a przeciek okazał się banalny. Zatrzaski mocujące zderzak pod tylna lampą.

jaszczurek

  • Gość
Odp: woda w bagażniku
« Odpowiedź #8 dnia: 22-06-2012, 16:30:39 »
u mnie to jednak sparciałe uszczelki wywietrzników bagażnika.konieczne było zdjęcie zderzaka.

stasik

  • Gość
Odp: woda w bagażniku
« Odpowiedź #9 dnia: 05-07-2012, 20:25:39 »
Ja słyszałem, że to wada Toyoty Auris i ASO Toyoty powinny naprawić to w ramach organizowanej kampanii, więc zwróciłbym sie najpierw do serwisu Toyoty

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: woda w bagażniku
« Odpowiedź #10 dnia: 06-07-2012, 07:44:38 »
Ja słyszałem, że to wada Toyoty Auris i ASO Toyoty powinny naprawić to w ramach organizowanej kampanii, więc zwróciłbym sie najpierw do serwisu Toyoty
Jakiej kampanii?
daj info gdyż nie spotkałem się z takową
Obi

Offline WPR

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: woda w bagażniku
« Odpowiedź #11 dnia: 30-09-2012, 07:13:29 »
Witam. jestem posiadaczem Aurisa od kilku tygodni. Fakt jest woda w bagażniku z lewej strony. Postanowiłem się tym zająć. Wyjąłem lampę - nic trudnego. Uszczelniłem ją zarówno silikonem, jak i uszczelką, okleiłem sam rant obudowy żarówek. Całość wsunąłem i przykręciłem. Dziś cieszę się suchością mojego Aurisa. Czas trwania zabiegu jakaś godzinka.
Pozdrawiam

Offline alf1969

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: woda w bagażniku
« Odpowiedź #12 dnia: 01-10-2012, 19:46:40 »
Witam,
od tygodnia jestem posiadaczem Aurisa i zaobserwowałem również u siebie wodę w bagażniku, nie wiadro wody tylko wilgoć po lewej stronie. Czytając wasze wypowiedzi i sposoby rozwiązania tego problemu zacznę chyba najpierw od demontażu lewej tylnej lampy i sprawdzenia uszczelek.
"Nie ma ludzi niewinnych są tylko źle przesłuchani " Feliks Dzierżyński

yarisII

  • Gość
Odp: woda w bagażniku
« Odpowiedź #13 dnia: 27-11-2012, 21:31:59 »
kto powie, którędy ta woda wpada do bagażnika?? u mnie już zaczyna rdza się pojawiać w bagażniku od tej wody :( :czerwona: :czerwona:

Offline kingcin

  • Moderator
  • Toyot Chodzacy
  • ******
  • Wiadomości: 520
  • Płeć: Mężczyzna
    • Auris
Odp: woda w bagażniku
« Odpowiedź #14 dnia: 27-11-2012, 22:00:44 »
u mnie to były uszczelki reflektorów, cienka warstwa masy uszczelniającej,  na ranty z którymi styka się uszczelka, wydaje się ze załatwiła sprawę

Auris E15 1.6 '07 SOL + w rodzinie: Avensis T27  Wagon '12 1.8 Executive,  Yaris P1 FL '03 1.0 Luna


 

Beesafe.pl