Autor Wątek: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej - ceny  (Przeczytany 19156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sand

  • Gość
Wymiana oleju w skrzyni automatycznej - ceny
« dnia: 03-07-2012, 21:18:47 »
Dzwoniłem dzisiaj do dwóch warsztatów samochodowych w celu sprawdzenia ceny wymiany oleju i ewentualnego umówienia się na w/w.  W pierwszym warsztacie, specjalizującym się w naprawie Japończyków za wymianę oleju zażyczyli sobie niecałe 300 zł.  W drugim warsztacie zajmującym się wyłącznie skrzyniami automatycznym za tę samą usługę wyliczono ponad dwa razy więcej, 650 zł :cool:.  Oczywiście zarówno w pierwszym jak i w drugim warsztacie dokładnie wytłumaczyłem w jakim samochodzie byłby wymieniany olej.  Niestety zapomniałem zapytać gdzie jaki olej wlewają do skrzyni.  Jestem ciekawa jaka powinna być mniej więcej cena za taka usługę.  Rozumiem że są jakieś różnice pomiędzy warsztatami ale chyba nie aż takie.

Offline Camry 2.2

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 962
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej - ceny
« Odpowiedź #1 dnia: 03-07-2012, 22:39:08 »
Witaj,
Zalezy jaki olej.Ceny sa zroznicowane w zaleznosci od jakosci oleju.Jedni leje badziewiasty olej inni tropche lepszy i zycza sobie tysiace.
Zobacz ceny olejow te na dole do automatow ,te drogie do ostaniej produkcji.
http://www.mapodo.de/motoroele/getriebeole.html
Pzdr.Camry 2,2

Offline on356wawa

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej - ceny
« Odpowiedź #2 dnia: 03-07-2012, 22:52:14 »
ja wymieniałem w Warszawie w firmie SAMKO ul.Połczyńska 112A , za wymianę oleju ,tzn : olej + filtr , w Camry 2005 r. V6 , zapłaciłem 300 PLN  ? czy to  dużo ? czy to mało ? nie wiem , ale od ręki , bez łaski ,  bez zapisywania się , wjechałem z biegu , i po 40 minutach wyjechałem :)
POLECAM :)

Offline ymp

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klub Subaru Polska
Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej - ceny
« Odpowiedź #3 dnia: 05-07-2012, 23:13:25 »
Wymieniałem na Mrówczej w Warszawie w ostatnią sobotę za 70 zł. Tylko że filtr kupiłem w Samko (34 zł), uszczelkę w ASO (58 zł) a olej Mobil ATF w sklepie(100 zł). Wyszło 260 zł za wszystko. Z doświadczenia Samko do wymiany  nie polecam, do zakupu części tak (poza uszczelkami).
« Ostatnia zmiana: 05-07-2012, 23:22:38 wysłana przez ymp »

Offline Camry 2.2

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 962
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej - ceny
« Odpowiedź #4 dnia: 06-07-2012, 08:33:54 »
Cos jeszcze o najnowszych olejach,tyle ze do silnikow diesla lub gazem pedzonych.
Posluchac ciekawe naprawde;
http://castroledge.pl/przetestowany-do-perfekcji/fluid-strenght-technology

Pzdr.Camry 2,2

Offline on356wawa

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej - ceny
« Odpowiedź #5 dnia: 06-07-2012, 23:46:56 »
hmmm, pojechałeś w 4 różne miejsca żeby zaoszczędzić 40 zł ????
na paliwo , korki  , i stracony czas wydałeś więcej !
co " masz " do SAMKO , chętnie się dowiem......?
natomiast na temat Mrówczej czytałem i słyszałem kiepskie komentarze.

Offline ymp

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klub Subaru Polska
Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej - ceny
« Odpowiedź #6 dnia: 17-07-2012, 10:05:45 »
Tu nie chodzi o oszczędości, tylko złe doświadczenia. Zawsze kupuje części sam, albo ufam MarcinowiM. Mrówcza jest ok, jeżdżę tam od 4 lat i tylko raz coś spieprzyli, dostali zj..e i znów są ok. Samko, cóż wlewają nie wiadomo co, z łaski informacja co zrobili itd. i ta fatalna podrabiana uszczelka która zaczęła się pocić po 6 miesiącach. Ale ja wole tylko 40 zł zaoszczędzić, stojąc w korkach, no nie :thumbdown:

Sand

  • Gość
Odp: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej - ceny
« Odpowiedź #7 dnia: 23-07-2012, 21:31:18 »
210 zł za wymianę, olej ATF 4.


 

Beesafe.pl