Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Bagażnik dachowy  (Przeczytany 8565 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

yarisII

• Gość
Odp: Bagażnik dachowy
« Odpowiedź #15 dnia: 19-07-2012, 19:01:37 »
Sory za opóźnienie, miałem wczoraj urwanie kapelusza i zapomniałem.

Wyszło mi trochę więcej bo:
- belki stalowe 769 - 130
- stopy 754 - 310
- zestaw dop. 1440 - 116
Czyli całość - 556

Zamiennie zamiast 769 można 869 (aerobar, 273) albo 969 (wingbar, 310).

Chyba mi obroty u dostawcy spadły ;)

na allegro zestawy są po 575 zl ;) z wysyłką :)

Offline mgenek

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #16 dnia: 19-07-2012, 19:09:41 »
Czyli ja mam w detalu właściwie to samo obecnie. Mało kupuję w tej hurtowni to mi chyba upust nieco przycięli. Mimo wszystko uważam, że to najlepszy sprzęt na rynku i warto zapłacić - nawet więcej.
pzdr.
Michał

Offline dominikalp

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: 29-07-2012, 22:46:47 »
Także polecę Thule. Używałem na Yarisie (jeszcze stalowe belki). Obecnie używam aluminiowe na Aurisie. Do tego box. Zakłada się go sprawnie. Warto podkreślić to o czym wspomnieli przedmówcy. Chcąc w przyszłości pozostawić sobie bagażnik, nie warto dobierać belek na styk. Dach nowego auta może być szerszy.
« Ostatnia zmiana: 29-07-2012, 22:51:47 wysłana przez dominikalp »
Auris I FL 1.6 2011. Wcześniej: Auris I 1.6 2007, Yaris 1.0 2002

Offline Piotr Sas

• Toyot Zmotoryzowany
  • była Corolla 1.4 VVTI jest Auris 1.4 D4D
« Odpowiedź #18 dnia: 30-07-2012, 07:32:34 »
Także polecę Thule. Używałem na Yarisie (jeszcze stalowe belki). Obecnie używam aluminiowe na Aurisie. Do tego box. Zakłada się go sprawnie. Warto podkreślić to o czym wspomnieli przedmówcy. Chcąc w przyszłości pozostawić sobie bagażnik, nie warto dobierać belek na styk. Dach nowego auta może być szerszy.
Podczas jazdy huczał Ci ten box?
Obi

Offline Jarod84

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #19 dnia: 30-07-2012, 08:22:19 »
Oryginalny bagażnik jest fajny, ma tylko wadę, że na montaż jest tylko 90cm belki. Mi czasami brakuje troche. Jak widziałem aurisy z thulem to prawie na zewnątrz te belki wystawały. Pewnie z 20 cm więcej

Offline dominikalp

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #20 dnia: 30-07-2012, 11:30:49 »
Słychać go, ale nie jest to uciążliwe. Świst jest większy, gdy na dachu są same belki. Pewnie zależy to od boxa. Ja mam starszą wersje Atlantis 600 i sobie bardzo chwalę. Sprzedawca zasugerował postawienie boxa na dach oglądnięcie posprawdzanie przed zakupem. Mierzyłem tak bay mieściły się narty, ale aby nie był zbyt płaski. Wtedy mam możliwość zapakowania plecaków w lecie. Jeśli masz wątpliwości w każdym większym mieście są wypożyczalnie. Pożyczasz na dzień sprawdzasz czy dany model Ci pasuje.

Oryginalny bagażnik jest fajny, ma tylko wadę, że na montaż jest tylko 90cm belki. Mi czasami brakuje troche. Jak widziałem aurisy z thulem to prawie na zewnątrz te belki wystawały. Pewnie z 20 cm więcej
W moim przypadku poprzednik kupił belki pod Corolle. I pod Aurisa są na styk. Warto to sobie przemyśleć. Jeśli na gachu będzie sam box. Nie ma problemu. Ale jeśli obok boxa chcemy postawić rower, deskę to te kilkanaście centymetrów może być kluczowe.
Auris I FL 1.6 2011. Wcześniej: Auris I 1.6 2007, Yaris 1.0 2002

Offline mgenek

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #21 dnia: 30-07-2012, 11:46:41 »
Słychać go, ale nie jest to uciążliwe. Świst jest większy, gdy na dachu są same belki. Pewnie zależy to od boxa. Ja mam starszą wersje Atlantis 600 i sobie bardzo chwalę. Sprzedawca zasugerował postawienie boxa na dach oglądnięcie posprawdzanie przed zakupem. Mierzyłem tak bay mieściły się narty, ale aby nie był zbyt płaski. Wtedy mam możliwość zapakowania plecaków w lecie. Jeśli masz wątpliwości w każdym większym mieście są wypożyczalnie. Pożyczasz na dzień sprawdzasz czy dany model Ci pasuje.

Miałem też kiedyś Atlantisa i potwierdzam, że lekko go słychać. Na belkach wystarczy, że jest cokolwiek i już jest ciszej. Same uchwyty rowerowe już powodują, że hałas jest mniejszy. Teraz mam box Thule Spirit (już nie produkowany) i IMO jak jest załadowany to nie słychać go wcale. Pusty troszkę słychać.

W moim przypadku poprzednik kupił belki pod Corolle. I pod Aurisa są na styk. Warto to sobie przemyśleć. Jeśli na gachu będzie sam box. Nie ma problemu. Ale jeśli obok boxa chcemy postawić rower, deskę to te kilkanaście centymetrów może być kluczowe.

Przy belkach aero można tez zastosować wsuwki zamiast obejm, to znacząco zwiększa możliwości bo uchwyty rowerowe mogą być też zamontowane tam gdzie stopy. Ale fakt, że belki można zakładać nieco dłuższe.
pzdr.
Michał

yarisII

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: 02-08-2012, 18:51:12 »
Dokupiłem do bagażnika kit do aurisa i mam bagażnik z corolli  :cheesy:

Offline jaszczuros

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #23 dnia: 14-04-2018, 14:15:27 »
Witam mam pytanie mam stary bagażnik dachowy ze kody felicji czy jeżeli dokupię nowe mocowania to myślicie że będzie można go zamontować do aurisa?

Offline jaclub

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: 15-04-2018, 09:16:35 »
Na chwilę obecną jaki zestaw polecacie na dach?

Offline Bacek

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: 15-04-2018, 17:36:25 »
Ja ostatnio spogladam na belki interpack quiet. Jak bede korzystal to albo box albo uchwyty wiec dla mnie kompaktowe rozmiary to zaleta.
« Ostatnia zmiana: 15-04-2018, 17:40:40 wysłana przez Bacek »

Toyota Klub

« Odpowiedź #25 dnia: 15-04-2018, 17:36:25 »