Autor Wątek: Czarna Lista {Stacje}  (Przeczytany 201560 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miodek997

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 207
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna Lista {Stacje}
« Odpowiedź #15 dnia: 21-07-2004, 13:42:40 »
Życie Warszawy: Benzyna nadal zła


21.7.Warszawa - To, co chemicy znajdują w paliwie, przeraża - wynika z informacji Polskiej Izby Paliw Płynnych. - Na pewno jednak nie jest to woda. Benzynęrozcieńcza sięklejami, smarami i olejami - mówią specjaliści

Polska Izba Paliw Płynnych zaprosiła dziennikarzy, by z jednej strony zarzucić im nierzetelne pisanie o procederze chrzczenia paliwa, a z drugiej pokazać, na czym obecnie polega fałszowanie benzyn i olejów napędowych.

Prezes Aurelia Puszkarska zarzuciła dziennikarzom, że pisząc o metodach obniżania jakości paliw, podają, że do benzyn dolewa sięwody i tak "uszlachetnione" paliwo potem sprzedaje siękierowcom.

- Dolanie wody właścicielom stacji nic nie daje. Woda bowiem nie miesza sięz paliwem, a ponieważ jest od niego cięższa, osiada na dnie zbiorników - wyjaśnia Puszkarska. - Nie negujemy faktu fałszowania paliw. Uważamy, że ten proceder jest bardzo rozpowszechniony. PIPP ocenia jednak, że dane, które ostatnio upublicznił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na temat jakości paliw, nie do końca odpowiadają rzeczywistości. - Naszym zdaniem nie 16,6 proc. stacji chrzci paliwo, tylko około 10 proc. - wyjaśnia Puszkarska.

Izbie przyszli z odsieczą niezależni eksperci. Andrzej Kulczycki, szef Centralnego Laboratorium Naftowego, zapewnił, potwierdzając słowa Puszkarskiej, że w polskich paliwach wody nie ma. Jako dowód swoich sądów zaprezentował krótki pokaz. Do zbiornika z etyliną dolał wodę. Ciecz osiadła na dnie. Kulczycki dodał jednak, że w paliwach są różne inne szkodliwe substancje.

- Oleje przemysłowe, smary, kleje i rozpuszczalniki w benzynie, a także olej opałowy w oleju napędowym. To wszystko ma zgubny wpływ na nasze auta - uważa prezes CLN. Puszkarska radzi, by w czasie wyjazdów kupować tylko takie paliwo, które nie ma podejrzanie niskiej ceny. /PAP MOTO

 Post podobny dla postu jackala... ale temat b. wazny...wstyd, ze wypowaidająca sie tu paniusia udawadnia nam, że nie jest wielbładem... ale nadal nic sie z ta sprawą nie robi.... gdzie Ci aferzyści mający iść w skarpetkach ... puszczani przez kolejne rzady począwszy od komuchów przez czarnych i solidaruchów? Wstyd i hańba. :evil:


"DIABEŁEK" Toyota Yaris 1,3 Luna 2003. Tak było .... obecnie Audi A6 C5 2,4 benz. ale wracam do Toyoty ;-)

Jackal

  • Gość
Odp: Czarna Lista {Stacje}
« Odpowiedź #16 dnia: 21-07-2004, 13:46:58 »
Ech, polska rzeczywistość  :evil:

Bisua

  • Gość
Odp: Czarna Lista {Stacje}
« Odpowiedź #17 dnia: 21-07-2004, 14:58:20 »
powiem wam panowie ze tak naprawde moze sie również okazać ze inne stacje są do d... ale dały dobrą kase kontrolerowi :)

Jackal

  • Gość
Odp: Czarna Lista {Stacje}
« Odpowiedź #18 dnia: 21-07-2004, 17:26:35 »
Na stacjach dobrych koncernów taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Nie mają po co kantowac, ceny są ustalone wysoko, ale za dobry produkt. Wiele firm ma karty paliwowe, więc i tak tankują na tych droższych stacjach, a my ... nam zostaje zdrowy rozsądek w porozumieniu z kieszenią.

Bisua

  • Gość
Odp: Czarna Lista {Stacje}
« Odpowiedź #19 dnia: 21-07-2004, 18:40:02 »
tylko wiesz gdyby paliwo mozna było skonsumowac i posmakować czy na pewno dobre lejesz to by było lepiej

YOTA

  • Gość
Odp: Czarna Lista {Stacje}
« Odpowiedź #20 dnia: 22-07-2004, 06:24:02 »
Witam!
   I cóż z tego ,że JET należy do porozumienia o jakości paliwa , skoro olej napędowy i tak sprzedaje kiepskiej jakości :evil:   Ale otym przekonujemy siędopiero  po zatankowaniu :(

Jackal

  • Gość
Odp: Czarna Lista {Stacje}
« Odpowiedź #21 dnia: 22-07-2004, 10:55:30 »
No cóż, ja nie broniętego porozumienia, tylko podałem koncerny które w nim są. Teoretycznie, podkreślam teoretycznie paliwko u nich jest ... pod kontrolą, co nie znaczy że lepsze niż gdzie indziej. :|

Bisua

  • Gość
Odp: Czarna Lista {Stacje}
« Odpowiedź #22 dnia: 22-07-2004, 12:36:42 »
Cytat: Jackal
No cóż, ja nie broniętego porozumienia, tylko podałem koncerny które w nim są. Teoretycznie, podkreślam teoretycznie paliwko u nich jest ... pod kontrolą, co nie znaczy że lepsze niż gdzie indziej. :|


oj Jackal niestety czesto teorytycznie  :asmiliecry

Jackal

  • Gość
Odp: Czarna Lista {Stacje}
« Odpowiedź #23 dnia: 22-07-2004, 12:39:00 »
Teoretycznie i drogo :-)

Oakhallow

  • Gość
Odp: Czarna Lista {Stacje}
« Odpowiedź #24 dnia: 22-07-2004, 13:28:02 »
Wybieram sie dzisiaj na krotki wypoczyn w gory i od niechcenia przejrzalem czarna liste stacji na autocentrum i komentarze uzytkownikow. No zgroza  :shock: !!!!
Od razu przypomniala mi sie dyskusja o kociej karmie, z ktorej wynika, ze kota nie karmi sie niczym - zywi sie powietrzem, a i to lepiej nie bo tez nie jest czyste.
Chyba najlepiej nie tankowac nigdzie!!!! Tu wchodzi za duzo, tam sie krztusi itp.

A mi sie nasuwaja takie konkluzje:

1. Paliwo sila rzeczy spienia sie przy laniu do baku. Kwestia jakosci paliwa jest jak bardzo i jak  szybko piana opada (jak z nagrzana cola). Jesli ktos tankuje zwykle na podrzednej stacji kiepskie paliwo to sila rzeczy wybijalo mu szybciej niz przy lepszym paliwie, ktore bedzie spienialo sie mniej i szybciej opadalo, wiec i do baku wejdzie mu wiecej niz dotychczas. O ile to jest w granicach do 2l to mysle, ze ok i nie ma co podnosic larum, ze liczniki krecone.

2. Jesli ktos tankowal na kiepskiej stacji (patrz orlen w Zyrardowie) bardzo dlugo i potem szarpnie sie i zatankuje w Shellu (vpower) lub na statoilu (suprema), ktore maja dodatki oczyszczajace, to chyba normalne, ze caly syf z przewodow i zaworo splynie i zapcha filtr. No i znowu larum, ze sie raz zatankowalo i zle paliwo, a zero zastanowienia co sie wlalo wczesniej...

Co o tym myslicie?

Jacek

Jackal

  • Gość
Odp: Czarna Lista {Stacje}
« Odpowiedź #25 dnia: 22-07-2004, 13:35:11 »
Suprema i Vpower maja pomóc spalić syf i związać wodę. Gdyby zatykały filtr, to chyba nikt by tego nie reklamował jako super.

Oakhallow

  • Gość
Odp: Czarna Lista {Stacje}
« Odpowiedź #26 dnia: 22-07-2004, 13:56:05 »
No ale one maja jakas swoja tolerancje na ilosc syfu. A ona jest pewnie obliczona dla norm europejskich, ktore sa dalekie od tego co prezentuja niektore zbiorniki na starych stacjach benzynowych. Co bedzie jesli syfu splynie za duzo...???

Bisua

  • Gość
Odp: Czarna Lista {Stacje}
« Odpowiedź #27 dnia: 22-07-2004, 14:03:33 »
a czy ktos to przetestował ze to działa ??????

Jackal

  • Gość
Odp: Czarna Lista {Stacje}
« Odpowiedź #28 dnia: 22-07-2004, 14:05:49 »
Ja testowałem Supremę, ale mam nową furkę, więc liczyłam na związanie ewentualnej wody. Trudno powiedzieć czy silnik lepiej pracował, na pewno ustały problemy przy uruchamianiu, o których kiedyś pisałem.

Oakhallow

  • Gość
Odp: Czarna Lista {Stacje}
« Odpowiedź #29 dnia: 22-07-2004, 14:24:11 »
Co do testowania to albo ktos indywidualnie oplaci sobie test w ITS, albo jakas organizacja konsumencka. Bez tego zostaje tylko to czym karmia nas koncerny w swoich ulotkach.
Chyba ze ktos ma male laboratorium chemiczne w garazu. Bo wszelkie inne testy to jak sprawdzanie zlota na zab. Owszem zloto ale jakiej proby....? Tego nie ustalisz. A zawsze najlatwiej zwaliz wszystko na paliwo.
Ja genralnie podchodze w rezerwa to paliwa Shella, w koncu ro zwykly uszlachetniacz dolewany. Co do 99 tez bym nie przesadzal. W koncu to tylko srednie wartosci nominalne, a rzeczywistosc dzieje sie w komorze spalania.
Co do supremy to tankuje ale dlatego ze przekonuje mnie bezsiarkowosc (ale czy na pewno...?). W kazdym badz razie zauwazylem, ze jak zatankuje jakies inne paliwo, to potem po pierwszym tankowaniu supremy spalanie skacze, i po kolejnych dwoch spada do typowego poziomu. Tak jakby cos z tym przepychaniem brudow po zwyklej 95 bylo.

Jacek


 

Beesafe.pl