Autor Wątek: słaba wydajność klimatyzacji w Yarisie I  (Przeczytany 9635 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

deckboy

  • Gość
słaba wydajność klimatyzacji w Yarisie I
« dnia: 24-07-2012, 07:55:14 »
Witam. Gdzie szukac prblemu ze słabą wydajnościa klimatyzacji w yarisie I auto jest z 2002 r. wersja francuska silnik 1.3 vvt-i auto z polskiego salonu. 2 lata temu klima chłodziła jak zamrazarka dzisiaj jest powiem krotko-kiepsko. Była sprawdzana szczelnośc i ilość czynnika- wszystko jest Ok. na własne życzenie wymieniłem skraplacz z osuszacze, filtr kabinowy-nic nie pomogło. klima załącza się normalnie (kompresor). wydaje mi się że wentylator zbyt słabo kręci na chłodnicę. czy tam są dwa stopnie pracy wentylatora????? w focusie jak mi sie załacza to az spod maski chce wyskoczyc. Juz sam nie wiem co robić i gdzie szukać. Odpowiedź 2 fachowców była taka że wszystko jest ok. Napewno nie zgodzę się z tym bo wiem jak dwa lata temu chłodziło to autko zony-az za mocno!!. Czy jest ktoś na forum kto mogłby mi pomoc????

levyy1986

  • Gość
Odp: słaba wydajność klimatyzacji w Yarisie I
« Odpowiedź #1 dnia: 24-07-2012, 09:12:02 »
Najprościej, zmierz temperaturę na wylotach powietrza, będziemy wiedzieć więcej.

Druga sprawa - po podłączeniu zegarów, fachowiec powinien widzieć czy wartości po obu stronach są właściwe.. może być ewentualnie uszkodzony zawór rozprężny, lub przytkane lamele w skraplaczu od owadów błota itp. , ewentualnie jeszcze wentylator nie chodzi jak powinien, ale to widać na zegarach.

« Ostatnia zmiana: 24-07-2012, 09:20:44 wysłana przez levyy1986 »

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: słaba wydajność klimatyzacji w Yarisie I
« Odpowiedź #2 dnia: 24-07-2012, 11:47:16 »
Witam. Gdzie szukac prblemu ze słabą wydajnościa klimatyzacji w yarisie I auto jest z 2002 r. wersja francuska silnik 1.3 vvt-i auto z polskiego salonu. 2 lata temu klima chłodziła jak zamrazarka dzisiaj jest powiem krotko-kiepsko. Była sprawdzana szczelnośc i ilość czynnika- wszystko jest Ok. na własne życzenie wymieniłem skraplacz z osuszacze, filtr kabinowy-nic nie pomogło. klima załącza się normalnie (kompresor). wydaje mi się że wentylator zbyt słabo kręci na chłodnicę. czy tam są dwa stopnie pracy wentylatora????? w focusie jak mi sie załacza to az spod maski chce wyskoczyc. Juz sam nie wiem co robić i gdzie szukać. Odpowiedź 2 fachowców była taka że wszystko jest ok. Napewno nie zgodzę się z tym bo wiem jak dwa lata temu chłodziło to autko zony-az za mocno!!. Czy jest ktoś na forum kto mogłby mi pomoc????
A zobacz czy się kręci sprężarka (nie samo koło pasowe kompresora) , bo może uszkodzoną masz cewkę....
Obi

deckboy

  • Gość
Odp: słaba wydajność klimatyzacji w Yarisie I
« Odpowiedź #3 dnia: 24-07-2012, 19:53:24 »
sprężarka na bank załącza się gdyż jest charakterystyczne cyknięcie i schładza tyle że bardzo słabo, a skraplacz (chłodnica klimatyzacji) jest nówka także nie ma mowy o zapchanych lamelach. Napisałem tego posta bo myślałem że ktoś miał już podobną sytuację. Muszę znaleźć inny warsztat specjalizujący się tylko w klimatyzacji samochodowej bo innego wyjścia nie widzę. ps. odwiedziłem już dwa warsztaty i mi mówią że jest ok ale ja wiem że nie jest bo pamiętam jak cholernie dawało zimnem 2 lata temu. Chciałem to robic w zeszłym roku już ale jakoś podarowałem sobie z lenistwa (żona jeździ tym autem:-) ale jak juz się zabrałem za ten temat to muszę ją przywrócić do dawnej świetności!!

Juwisz

  • Gość
Odp: słaba wydajność klimatyzacji w Yarisie I
« Odpowiedź #4 dnia: 24-07-2012, 20:01:20 »
W Krakowie jest jedna firma, ale mi powiedzieli, żebym nie oczekiwał cudu od tej klimy.
Jaką masz temperaturę powietrza w kratkach wylotowych przy włączonej klimie?

deckboy

  • Gość
Odp: słaba wydajność klimatyzacji w Yarisie I
« Odpowiedź #5 dnia: 24-07-2012, 20:23:52 »
Jutro wezmę termometr i zmierzę temp. Facet mówił po wymianie skraplacza że dmucha na 6 stopni ale jak czołg mi tu jedzie. W focusie dmucha mi na 5 stopni (na początku lata sprawdzałem) ale tam na klimie ustawionej na max. zimno i na 2 biegu wentylator nie da rady wytrzymać może być i 32 stopnie na dworze a tam po chwili jest lodówka w aucie. Tak tez kiedyś było i w yarisie więc na bank nie dmucha na 6 stopni.
z ciekawości jutro sprawdzę ile daje chłodu ale ja stawiam na 12 stopni nie więcej.

Juwisz

  • Gość
Odp: słaba wydajność klimatyzacji w Yarisie I
« Odpowiedź #6 dnia: 24-07-2012, 21:21:56 »
U mnie najlepszy wynik w historii auta to 11 stopni, nigdy nie było 6 stopni.
Jutro też z ciekawości sprawdzę ile mam teraz.

budmiler

  • Gość
Odp: słaba wydajność klimatyzacji w Yarisie I
« Odpowiedź #7 dnia: 24-07-2012, 22:56:13 »
Miałem podobny problem tzn. miałem wymienioną chłodnice klimy z osuszaczem następnie został nabity czinnik i olej po paru dniach jazdy i używania klimy skopało się chłodzenie,okazało się że nabijanie czynnika odbywało się przez jeden zawór a na drugi nie był założony drugi wąż od maszyny napełniające i nie został odpowietrzony układ klimy i suma sumarum w układzie było oprucz czynnika i oleju dodatkow powietrze i sprężarka nie podołała tego wszystkiego mielić.Dopiero za drugim razem układ został ponownie nabity i odpowietrzony i wszystko jest ok.

deckboy

  • Gość
Odp: słaba wydajność klimatyzacji w Yarisie I
« Odpowiedź #8 dnia: 25-07-2012, 21:15:41 »
Zmierzona temp. na wylocie dysz na wentylatorze nawiewu na 3 biegu to 11 stopni dla przykładu mój focus miał temp. też na 3 biegu 7 stopni. Pomiary wykonane w temp. zew. 28 stopni.
termometr taki montowany do okna.
jakie wyniki maja wasze Yarisy drodzy klubowicze???????
Proszę o informacje.

Robsajson

  • Gość
Odp: słaba wydajność klimatyzacji w Yarisie I
« Odpowiedź #9 dnia: 26-07-2012, 16:18:28 »
W prawdzie nie posiadam Yarisa ale mam podobny problem i dzisiaj go zdiagnozowałem.
Wentylator nie zawsze załącza się na drugi bieg i temperatura lekko wzrasta.
Na zamkniętym obiegu powietrza i 3 biegu dmuchawy miałem 4,5-5 stopni a kiedy wentylator się nie załączy na wyższe obroty temperatura rośnie do 8-11 stopni.


 

Beesafe.pl